2022 Yılında En İyi Saç Ekimi Hangisi 

En iyi saç ekimi hangisi sorusuna cevap verecek ve son yıllarda sıklıkla merak edilen saç ekimi hakkında da genel bilgilere ulaşmanızı sağlayacağız. Öncelikle şunu belirtelim ki, uzman cerrahların vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda, özellikle DHI ve FUE teknikleri günümüzde en fazla tercih edilen ve uygulanan yöntemlerin başında geliyor. Erkekler için büyük bir sorun olan saç dökülmesi, kadınlarda da gerek hastalık ve gerekse de genetik olarak saç dökülmesinin yaşanıyor olmasından dolayı, bugün bireyler yeniden saçlarına kavuşmak için en iyi saç ekimi hangisi olduğunu merak ediyor ve buna göre saç ektirmek istiyorlar.

Türkiye, dünya geneline göre bu alanda oldukça ileri seviyede olması nedeni ile bugün dünyanın bir çok yerinden ülkemizde bulunan en iyi saç ekim merkezi kliniklerine insanlar gelmektedirler. Böylelikle daha garantili, güvenli bir şekilde saç ekimi yaptırarak, kısa sürede istedikleri saçlara kavuşuyorlar. Saç ekimi oldukça ileri bir teknoloji ile yapılıyor olmasından dolayı, dikkatli olunması ve yapılan bölgenin iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Sonuçta artık tek seferlik bir müdahale olacağı için, oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yine bu durum sakal ekimi, kaç ekimi gibi durumlar için de geçerli olup, bu işlemlerin öncelikle incelenmesi gerekmektedir.

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Evet yukarıda tek seferlik bir işlem olduğundan bahsetmiştik. Ancak bazı kişilerde istisnai olsa da, donör bölge zorlu olabilir ve yine nakil edilecek bölge daha geniş olabilir. Bu gibi kişilerde işlem süresi de haliyle uzayabilir. Öte yandan, genel olarak ele alacak olursak eğer, bu işlemler 1 gün içerisinde yapılmaktadır. Elbetteki öncesinde donör bölge ile nakil edilecek bölgenin test edilmesi gerekmektedir. Bu incelemelerin yapılması kısa sürüp, ne kadarlık greft nakil edileceğinin belirlenmesinin ardından, danışana yani saç ektirecek kişiye gün verilir. İşte burada en iyi saç ekimi hangisi sorusuna net cevap almış olacaksınız.

Çünkü doktorunuz burada gerekli incelemeleri yapmasının ardından, ne kadarlık bir greft nakil olacağı durumuna ve nakil edilecek bölgenin durumuna göre gerekli tespitlere uygun olarak DHI ya da FUE tekniğini kullanacaktır. Böylelikle saç ekimindeki sıklık ve yoğunluk durumuna göre teknik belirlenerek, son aşama olan saç ekim sürecine geçilmektedir. Bu işlem ise ortalama 6-10 saat arası sürmektedir.

Saç Ektirme Fiyatı Ne Kadar?

Saç Ektirme Fiyatı Ne Kadar?

En fazla merak edilen soruların başında gelen saç ektirme fiyatları gelmektedir. Şunu belirtelim ki, hem teknik ve hem de ekilecek saç miktarına göre değişiklik göstermektedir. Elbetteki tekniğe göre kullanılan malzemeler ve iş daha fazla olduğu için, fiyatlarda farklı olmaktadır. Yine de şunu belirtelim ki, eskiye nazaran fiyatlar aynı kaldı ve eskiden 1 yıllık maaşınız ile yaptırabileceğiniz saç ekimini, bugün üç aylık maaşınız ile de yaptırabilirsiniz.

En iyi saç ekimi hangisi ve fiyatları etkiliyor mu? Diye merak ediyorsanız eğer, evet fiyatlarda tekniğe göre bir farklılık bulunuyor. Ancak yine de her iki teknikte farklı amaçlar için kullanılıyor. Öncelikle FUE tekniği daha ucuz olup, daha geniş alanlara ekim yapılmasını sağlamaktadır. Örneğin kellik durumu fazla olanlar için, bu yöntem daha uygundur. Ama şakaklarda ki açıklık durumları ya da saç arasında seyreklikleri çok olanlar için, DHI tekniği uygulanmakta olup, bu teknikte ise işlem daha zor olup, sık bir saça sahip olmanız sağlanır.

DHI Saç Ekimi Nedir? 

DHI Saç Ekimi Nedir?

Aslında DHI bir saç ekimi tekniğidir. Yukarıda belirttiğimiz üzere, bu ekim tipinde donör bölgeden alınan greftler yani saçın kıl kökleri, özel bir solüsyonda bekletilir ve ardından sık aralıklar ile ekim yapılmaya başlanır. Bu teknik özellikle seyrek saçlı olanlar tarafından tercih edilmektedir. Çalışan sayısının daha fazla olduğu bu teknikte, kullanılan malzemelerde daha fazla olduğu için, fiyatı da yüksektir. En iyi saç ekimi hangisi diyenler için, seyrek saçlı olanlara ve seyrekliğin giderilmesini isteyenlere, kesinlikle DHI en uygun yöntem olacaktır.

DHI saç ekimi hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz https://bilgiportali.net/dhi-sac-ekimi-nasil-yapilir-4-adimda-ogrenin/ sitesine girerek, detaylı bir şekilde yapılmış analizlere ulaşabilirsiniz. Yine haber sitemizde bulunan https://www.memurhaberci.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekimi-merkezleri/ linki üzerinden de, Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Merkezleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE Saç Ekimi Nedir?

Evet daha sık kullanılan yani tercih edilen en iyi saç ekimi hangisi sorusunun cevabı ise FUE tekniği olmaktadır. Hem daha ucuz olması, hem daha hızlı sürmesi ve hem de kolay yapılmasından dolayı, sıklıkla tercih ediliyor. Elbetteki uygulama yönteminin farklılığı, kellik durumunuza bağlı. Yani sadece fiyatı uygun olduğu için, bunu tercih edemezsiniz. Bu yöntem genel olarak daha fazla saçları dökülenlere uygulanmaktadır.

Yine bu yöntemde donör bölgeden alınan kıl kökleri özel solüsyonda bekletiliyor ve kıl köklerinin alınma işleminin tamamlanmasının ardından, kıl kökleri ekim işlemi başlıyor. Bu sayede aynı gün içerisinde tüm işlemler tamamlanmış oluyor.

Doktorlara Göre En İyi Saç Ekimi Hangisi?

Doktorlara Göre En İyi Saç Ekimi Hangisi?

Yukarıda da anlattığımız üzere, bu tamamıyla sizin dökülmüş saçlarınızın durumuna bağlı. Ve tabii ki istediğiniz saçlara bağlı olarak değişiyor. Saçlarınız var ama seyrek ise doktorların size önerisi DHI yöntemi olacaktır. Ancak üst kısımda artık bir kaç tel kalmışsa, elbetteki FUE tekniğini önerecek ve bunu uygulayacaktır.

Ayrıca detaylı olarak FUE ve DHI arasındaki farklılıklar üzerine hazırlamış olduğumuz makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?