Kök Hücreli Saç Ekimi Nedir? Este Favor Anlatıyor…

Kök Hücreli Saç Ekimi Nedir? Este Favor Anlatıyor…

Hücresel tedavi yöntemi, toplumda oldukça yaygın olan saç dökülmesinde başarılı sonuçlar sağlar. Ense bölgesinden mercimek büyüklüğünde saçlı deriden doku örneği alındıktan sonra, bireyin kendi hücreleri çok özel bir laboratuvarda üretilerek saçsız bölgelere deri altına enjekte edilir. Böylece güçlü, kalın ve koyu renkli, uyuyan saç köklerini uyandırabilir ve yeni saç kökleri oluşturabilir.Yeni araştırmalar, kök hücrelerin yenileyici ve tamir edici özelliklerinin tıp alanında tedavi amaçlı olarak kullanılabilecek önemli ve etkili bir kaynak olduğunu göstermektedir. Erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan ve ülkemizde hem erkeklerde hem de kadınlarda çeşitli nedenlerle (erken menopoz, doğum sonrası gibi) çok yaygın olan bir sorundur.

Kök hücre tedavisi saç dökülmesine neden olur mu?

Genetik ya da otoimmun bir sorun nedeniyle dökülen saç folikülleri, büyüme faktörleri ve anti-enflamatuvar sitokinler ile yeniden aktif hale gelebiliyor. Bir kişinin saçlı deri biyopsisi aracılığıyla elde edilen hücreler, saç dökülmesini durdurmak için kullanılabilir.

Kök Hücreli Saç Tedavileri Kimler İçin Uygundur?

İncelenmiş saçları olanlar, seyrek saçları olanlar, saç ekimi sonrası sıklığı artırmak isteyenler, düzeltme operasyonu sırasında yeterli greft sayısı elde edemeyenler, tek seansta tüm kapatmalar için yeterli greft sayısı elde edemeyenler, doğum sonrası veya menopoz sonrası saçı dökülenler

Saç Kök Hücre Tedavisinin Yöntemleri Nelerdir?

Erkekler ve kadınlar için yapılan uygulamalarda, mercimek büyüklüğünde saçlı deriden doku örneği alınır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı İyi Üretim Uygulamaları (GMP: Good Manufacturing Practise) sertifikasına sahip laboratuvarımıza biyopsi parçası uygun transfer koşulları altında gönderilir. Üretim dört ila altı hafta sürer ve hücreler bir ay arayla iki kez (50 milyon) hastaya uygulanır.

Saçlara Kök Hücre Yöntemleri Nasıl Eklenir?

Otolog saçlı deri kaynaklı fibroblastların her biri 50 milyon olacak şekilde iki kez intradermal olarak lokal anestezi altında uygulanır.

Otolog saçlı deri kaynaklı fibroblast ve mezoterapi uygulamaları, her biri 50 milyon olacak şekilde intradermal olarak lokal anestezi altında yapılır.

Otolog saçlı deri kaynaklı fibroblast, mezoterapi ve PRP uygulamaları, her biri 50 milyon olacak şekilde intradermal olarak lokal anestezi altında yapılır.
Sonuçlar kişiden kişiye değişse de, dökülmenin durdurulduğu, ince saçların kalınlaştığı ve yeni foliküllerin oluşmaya başladığı görüldü.

Mezoterapi, dermise ve/veya deri altı yağına farmasötik ve homeopatik ilaçların, bitki özlerinin, vitaminlerin ve diğer biyoaktif maddelerin enjeksiyonudur.

PRP, trombosit zengin büyüme faktörleri veya trombosit konsantresi olarak da bilinir. Bir kişinin kendi kanından alınan plazmadır. Çok sayıda büyüme faktörü ve protein içerir.

Saç Kök Hücresi Tedavisi Öncesi Önlemler Nelerdir?

Saçlı deri biyopsisi alınmadan ve hücresel tedavi uygulamalarına başlamadan önce, klinisyen saç dökülmesinin temel nedenini belirlemek için rutin kan testleri ister. Doktor hemogram, tiroid, demir bağlama kapasitesi, vitaminler ve bazı hormonlar gibi testleri tamamladıktan sonra saçlı deri uygulamasına başlar.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Başlar?

İlk kullanımdan sonra saç dökülmesi önemli ölçüde azalır. Yeni çıkan saçlar dökülme alanlarının kapanmasına izin verir. 6 ila 12 ay arasında kesin sonuçlar görülür.

Kök Hücre Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Uluslararası standartlara uygun laboratuvarlarımızda bir kişinin saç follikül hücreleri üretilir.
Kimyasal bir uyaran bu uygulamada kesinlikle kullanılmamalıdır.
saç dökülmesini durdurmak için kullanılan preparatlar veya domuz mesanesinden elde edilen protein kokteyli gibi yöntemler kullanılmamalıdır.

 

https://estefavor.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?