En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları – 2022 Saç Ekim Fiyatları

En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları – 2022 Saç Ekim Fiyatları

Bu haberimizde detaylı bir araştırma yaptık ve İstanbul saç ekimi hakkında bir içerik hazırladık. Yazımızda en iyi saç ekim merkezi hangisi, saç ekim fiyatları ne kadar, gibi soruların tamamına cevap aradık…

Günümüzde saç dökülmesi en yaygın kozmetik sorunlardan biridir. Erkeklerin bu durumdan daha sık muzdarip olduğu düşünülse de, saç dökülmesi kadınların da şikayet ettiği bir sorundur. Sağlıklı bir birey için günlük 100 saç teline kadar dökülmesi normaldir. Rakam bunun üzerindeyse kişiler mutlaka bir uzmandan yardım almalıdır.

Türkiye’deki En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi?

 Türkiye’de en iyi hizmet sunan saç ekim kliniklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Este Favor Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi denince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Este Favor mükemmel saç ekim sonuçları ile kişiye özel hizmet vermektedir. Saç ekim fiyatları da ülkedeki saç ekim merkezlerine kıyasla ortalama sayılabilecek bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Este Favor saç ekim merkezinin hiç şikayetinin olmaması ne kadar başarulu bir merkez olduğunu da göstermektedir.

 • Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezi arasında gösterilen bu klinik dünyaca ünlüdür bir doktor tarafından kurulmuştur. Saç ekimi alanında 25 yıllık deneyime sahip olan Dr. Serkan Aygın, 10.000’den fazla hastayı tedavi etmiştir. 2019 Avrupa Tıp Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Saç Ekimi Cerrahı seçilmiştir. Ayrıca bu merkezde saç, kaş ve sakal ekimi yapılabilmektedir.

 • Clinicana Saç Ekim Merkezi

Clinicana, FUE ve Safir saç ekimlerinin yanı sıra Perkutan ekimlerini de gerçekleştirir. Bu alışılmadık teknik, donör folikülleri implante etmeden önce kafa derisinde titanyum mikroiğne ile kanalların açılmasını içerir. Clinicana ayrıca bıyık, sakal ve kaş kılı ekimi de yapmaktadır.Bu klinik Özellikle Arap ülkeleri arasında Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi olarak gösterilmektedir.

 • CosMedica

CosMedica, Türkiye’nin en deneyimli saç ekim cerrahlarından biri olarak tanınan Dr. Levent Acar tarafından yönetilmektedir. 20.000’den fazla başarılı prosedür gerçekleştirilmiştir. Tedavi seçenekleri arasında saç, sakal ve kaşlar için FUE ve DHI bulunur.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2022

Birçok kişinin saç restorasyon prosedürüne bakarken aklına gelen ilk soru, saç ekimi ameliyatının ne kadara mal olacağıdır. Saç ekimi için net bir fiyat olmadığını akılda tutmak önemlidir; ortalama maliyet büyük ölçüde değişebilir. Çoğu saç ekimi ameliyatının maliyeti, greft ile hesaplanır. Saç ekiminizin nihai maliyeti, saç dökülmenizin ilerlemesi ve gerçekleştirilen işlemin türü dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. En iyi saç ekim merkezi fiyatlarını merkezlere ulaşarak alabilirsiniz.

İstanbul ve Türkiye’de saç ekimi fiyatları, 1,400 ila 2,500 Euro arasında değişiklik göstermekte olup DHI tekniği ile yapılan saç ekimi fiyatları ise yaklaşık %25 daha pahalıdır. Bazı kliniklerde maliyete konaklama ve transfer hizmeti de dahil olmaktadır.

İstanbul ve Türkiye’de Saç Ekim Avantajları

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak oldukça avantajlı. Peki neden? Öncelikle Türkiye’deki saç ekimi maliyetleri diğer ülkelerle karşılaştırıldığında çok daha uygun. Uygun fiyatın yanı sıra saç ekimi işleminin yanında birçok hizmet sunuluyor: konaklama, transfer, tercüman desteği vb. Aynı zamanda Türkiye’ye gelen kişiler tedavi olurken bir yandan da tarihi yerleri ve doğal güzellikleri de geziyor.

Saç Ekimi Teknikleri

En çok uygulanan ve tercih edilen saç ekim yöntemlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • FUT Tekniği

FUT tekniği 2000’li yılların başında geliştirilmiş, uzun süredir kullanılan bir yöntemdir. FUT tekniğinin avantajı işlem süresinin daha kısa olmasıdır.

 

 • FUE Tekniği

FUE tekniği ise FUT tekniğine göre daha kısa sürede ve daha az acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Mikromotor adı verilen tıbbi bir cihaz yardımıyla kişinin baş bölgesinden tek tek saç kökleri alınır. Bu yüzden süreç biraz daha uzun sürer ancak ameliyat sonrası iyileşme süresi daha kısadır ve iz kalmaz.

 • Manuel Punch

Manuel Punch yöntemi, bir FUE tekniği türüdür. Manuel punch adı verilen bir aletle saçlı deride küçük delikler açılır ve saç kökleri toplanır. Mikromotor cihazının gelişmesiyle birlikte bu yöntemin kullanımı da azalmıştır.

 • DHI Tekniği

DHI yani direkt ekim yöntemi, FUE yöntemi ile birlikte tüm dünyada çok sık uygulanan bir ekim yöntemidir. Greftlerin hızlı alınması, ekim işleminin sonuna kadar korunması, ağrısız olması ve operasyon sonrası iz bırakmaması gibi avantajları vardır. Hemen hemen herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

 • Robotik Saç Ekimi

Robotik transplantasyon, robot kollar ile transplantasyonun gerçekleştirilmesidir. FUE saç ekimi yöntemine göre gerçekleşir. Ekim yapılacak alanlar bilgisayar tarafından belirlenir ve operasyon tamamen robot kollar ve bilgisayar yardımı ile gerçekleştirilir.

Saç Ekiminde Başarı Oranı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç ekiminde son teknolojilerin kullanılması sayesinde artık çok daha kaliteli hizmetler sunulabiliyor.  Dünya standartlarındaki kliniklerde genellikle %99’a varan başarı oranı elde edilebiliyor. Ancak başarı oranı sadece klinik veya doktorun başarısı ile elde edilmiyor. Bu noktada işlem yaptıran kişinin de katkısı oldukça önemlidir:

 • Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir operasyona ve sağlığınıza etki edecek ve tehlike oluşturabilecek herhangi bir hastalığınız varsa öncelikle bunu doktorunuza bildirmeniz, hastalığınızla ilgili gerekli tedaviyi olmanız ve sonrasında saç ekimi tedavisine başlamanız gerekir.
 • Aktif bir deri hastalığınız varsa daha önce tedavi edilmelidir.
 • B12, B6 ve çinko seviyeleriniz normal olmalıdır.
 • Herhangi bir tiroid sorununuz varsa, daha önce tedavi edilmelidir.
 • Özellikle şeker hastaları için kan şekerinizin normal seviyelerde olması, trikotilomani, obsesif-kompulsif bozukluk, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklarınız varsa bunun farkında olunmalı ve tüm bunlar araştırılmalıdır.

Bu yazıdaki bilgiler doktorun tanı ve tedavisi yerine geçmez. En doğru bilgiyi hekiminize danışarak edinebilirsiniz. Yazı ile ilgili tüm konular için mail atabilirsiniz. Mail adresimiz memurhaberci1@gmail.com.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?