Türkiye’nin En İyi 10 Saç Ekimi Merkezi Ve 2021 Güncel Fiyatlar

Saç ekim merkezleri, kellik ve saç dökülmesi gibi sorunlar yaşayanların tedavi gördüğü yerlerdir. Saç ekim merkezlerinde kişiler tedavi sonrasında doğal saç görünümüne kavuşurlar. Sizler için Türkiye’nin başarılı saç ekimi merkezlerini ve fiyatlarını araştırdık.

Listeye göz atmadan önce dikkat etmeniz gerekenler;
 • Saç Ekimi profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından doktor sorumluluğunda yapılmalıdır,
 • Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve çok fazla ekim yapan saç ekimi firmalarında olumsuz sonuçlar görülebilir,
 • Ekim işlemi hastanede ya da tıp merkezlerinde yapılmalıdır,
 • Çok ünlü saç ekimi firmaları, bu firmaların çok başarılı olduğu anlamını taşımaz.
 • Klinikler arasından seçim yapılırken platformlardaki iyi-kötü yorumlar değerlendirilmelidir,
 • Bir kliniğin pahalı olması çok başarılı hizmet sunacağı anlamına gelmez, aynı şekilde çok ucuz rakamlara saç ekimi yapan firmalar kaliteden ödün verebilmektedir.

 

En İyi Saç Ekimi Merkezleri ve Saç Ekimi Fiyatları

 

1- Este Favor Saç Ekim & Estetik Merkezi

Este Favor Clinic kişiye özel saç ekimi çalışması ve memnuniyet odaklı hizmeti ile Türkiye’deki en iyi saç ekimi merkezlerinden birisidir. Mükemmel denebilecek saç ekim sonuçlarında şüphesiz büyük katkı; saçların yönlerine, donör bölgedeki kaliteli saçlara, yoğun sıkı ekime ve en az 5000 greft ekmeleridir. Uluslararası hizmet veren bu klinikte Covid tedbirleri kapsamında günde yalnızca 1 ve ya 2 saç ekimi uygulanmaktadır, bu sayede en iyi saç ekimi sonucunu elde etmek amaç edinilmiştir.  Bu klinikte işlem tam teşekküllü steril ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Saç ekimi ihtiyacı olan kişiye en uygun teknik belirlenerek ekim yapılan bu merkezde DHI, Sapphire FUE gibi bütün teknikler uygulanmaktadır.  Doğal ve yoğun saç ekimi sonuçları hedefleyen Este Favor Klinik % 100 memnuniyet ile başarılı bir hizmet sunmaktadır.

Este Favor Saç Ekim&Estetik Merkezi Fiyatları

Inovatif Safir, Tıraşsız DHI, Long Hair gibi tekniklerin uygulandığı saç ekimi merkezinde tedaviler uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Hem estetik hem de saç ekimi konusunda büyük başarılara imza atmışlardır. Hastaya en uygun tedavi yöntemi uygulanarak kellik problemine kalıcı çözüm getirilir.

Este Favor saç ekim fiyatları en düşük 6.000 TL en yüksek 14.000 TL’dir.

 • Este Favor Klinik İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim bilgisi: +90 542 120 20 30
 • Web sitesi: www.estefavor.com

 

 

2- Asmed Saç Ekimi Merkezi

 

Asmed Saç Ekim merkezinde, adını ve başarısını dünyaya duyurmuş Dr. Koray Erdoğan tedavi uygulamaktadır. Profesyonel ekibi ve teknik yöntemleri ile hem yurt içi hem de yurtdışında saç ekimi hizmeti vermektedir. Saç çizgisinin belirlenmesinden saç köklerinin nakline kadar tedaviyi bizzat kendisi yaptığından dolayı oldukça yoğun bir çalışma süreci vardır. Dr. Koray Erdoğan, dünyanın çeşitli yerlerinden tedavi için talep edilmektedir. Hastalarının büyük çoğunluğu yabancı uyrukludur. Yoğunluktan dolayı Asmed Saç Ekim Merkezinde randevu sistemi ile başvuru alınmaktadır. Hastalar bir hafta içerisinde randevu alabilirler. Tedavi görmek isteyenlerin randevuları ortalama 6-7 ay sonraya verilmektedir. Tedavi gören hastaların hepsi olumlu ve beklentilerinin üstünde sonuçlar elde etmektedir. Uzman ekip ve ekipmanlar ile saç yapısına göre en doğru tedavi yöntemi uygulanıyor.

Asmed Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Asmed Saç Ekimi merkezinde tedavi fiyatları greft başına olacak şekilde hesaplanmaktadır. Bir tedavide ortalama 3.000 ile 4.000 arası greft ekilmektedir. Asmed Saç ekimi merkezinde hastaların çoğu yabancı uyruklu olduğundan Euro bazında ücretlendirme yapılır. Ekilen greft sayısına göre yapılan ücretlendirme greft başına 2 veya 2,5 euro olarak hesaplanır.

Genel olarak toplam fiyatlar ortalama 4.000 ile 10.000 Euro arasındadır.

 

 

3- AHD Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi alanında Türkiye’nin en iyileri arasında olmakla birlikte Ege Bölgesinde en çok tercih edilen bir numaralı saç ekim merkezidir. Antalya’da bulunan AHD saç ekimi merkezinin sahibi Dr. Hakan Doğanay’dır. Dr. Hakan Doğanay’ın başarısı uluslararası düzeydedir ve 15 senedir tedavilerine profesyonel bir şekilde devam etmektedir. Yabancı ve Türk birçok hastanın tedavisini gerçekleştirmiştir. Kullandığı teknik son zamanlarda çok tercih edilen ve başarılı olan DHI tekniğidir. Bu teknik ile zor tedavileri de başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. AHD Saç Ekimi Merkezinde Saç ekimi tedavisinin yanında sakal ve bıyık ekimi tedavileri de uygulanmaktadır.

AHD Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Yaz turizminin en canlı olduğu bölgelerden biri olan Antalya’da, Türk ve Yabancı birçok hasta tedavi olmaktadır. Hastalar, işlem sonrasında ömür boyu kalıcı olan saç ekimi sonuçları elde etmektedir. Tedavi, Antalya’da özel hastanede uygulanmaktadır. AHD saç ekimi merkezinde tedavi görmek isteyen şehir dışından gelecek olan hastalar için konaklama masrafı merkez tarafından karşılanmaktadır. Aynı zamanda havalimanından ulaşım da karşılanmaktadır. AHD Saç Ekimi Merkezi fiyatları greft başına olarak belirlenmektedir.

Greft başına ortalama 2 ile 3,5 Euro arasında değişiklik göstemektedir.

 • AHD klinik Antalya’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 533 247 19 90
 • Web sitesi: www.ahdclinic.com

 

 

4- Now Hair Time Saç Ekimi Merkezi

Now Hair Time, Avrupa’dan ve dünyanın çeşitli yerlerinden hastaların talep ettiği saç ekim merkezidir. Hastaların büyük çoğunluğu yurt dışından gelenlerdir. Tedavide ilerleyen teknolojiye ayak uyduran modern teknikler uygulanmaktadır. Now Hair Time saç ekimi merkezinde en başarılı sonuçların elde edildiği FUE tekniği uygulanır. Sonuçlar kalıcı ve doğal görünümlü saçlardır. Alanında uzman doktorların bir arada olduğu hastane ortamında olmasını savunmaktadırlar. Now Hair Time, Uzman bir ekip ile titiz ve profesyonel operasyonlar gerçekleştirmektedir.

N0w Hair Time Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Now Hair Time saç ekimi merkezinde fiyatlar kişinin donör bölgesine, kafa yapısına göre değişiklik göstermektedir. Diğer merkezlerden farklı olarak ekilecek greft sayısına göre fiyat belirlenmez. Onun yerine sabit fiyat ile ücretlendirme gerçekleşir.

Now Hair Time saç ekimi merkezi ortalama fiyatları 9.000 ile 15.000 TL arasındadır.

 • Now Hair Time İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 533 407 36 45
 • Web sitesi: www.nowhairtime.com

 

 

 

 

5- Muttalip Keser Hair Transplant Saç Ekimi Merkezi

Dr. Muttalip Keser estetik, plastik ve rekonstrüktif uzmanıdır. Saç ekim tekniği olan FUE Tekniğini Türkiye’de ilk uygulayan plastik cerrahıdır. En iyi saç ekim uzmanlarından biri olarak bilinmektedir. Dr. Muttalip Keser, bir dönem belli bir süre Amerika’da görevini sürdürmüştür ve kendini daha da geliştirme imkanı bulmuştur. Dr. Muttalip Keser aynı zamanda kendisine özgü iğne tasarlamıştır ve kendi tasarladığı iğneler ile tedavi tekniklerini uygulamaktadır. Tedavileri şu anda Ankara’nın Çankaya ilçesinde gerçekleştirmektedir. Kendisi ve profesyonel ekibi ile ilgili tedavileri hastaların tam memnuniyetini kazanmaktadır.

Dr. Muttalip Keser Hair Transplant Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Ülkedeki en başarılı plastik cerrah isimlerinden biri olduğunu kanıtlayan Keser, Türkiye’de ilk defa FUE tekniğini kullanarak adını ve başarısını duyurmuştur. Tasarladığı saç köklerini tek tek sökebilen iğneler sayesinde kendisine özgü tedavi tekniği kullanmaktadır.

Dr. Muttalip Keser Hair Transplants Saç Ekimi Merkezi fiyatları ise saçın durumuna ve kafa yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte 20.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.

 • Dr. Muttalip Keser Ankara’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 312 442 42 52
 • Web sitesi: www.drkeser.com

 

 

 

6- Cosmedica Saç Ekimi Merkezi

Türkiyenin en iyi saç ekimi merkezlerinden biri olan Cosmedica Saç Ekimi Merkezinin kurucusu Dr. Levent Acar’dır. Dr. Levent Acar Çapa Tıp mezunu uzman cerrahtır. Kurduğu klinikte saç ekimi dışında diş tedavisi ve saç döküm tedavisi de uygulamaktadır. 2007 yılından itibaren hastaların memnuniyetiyle hizmet vermektedir. Tedaviler bizzat Levent Acar tarafından yapılmaktadır. Tedaviler Fue tekniği ile yapılmaktadır. Doğal görünümlü, kesik izi olmadan yapılan tedavilerin sonucu gerçekçi ve kalıcı saçlardır. Şimdiye kadar 20.000’den fazla başarılı operasyon gerçekleştirmiştir.

Cosmedica Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Uzman sağlık ekibi ile İstanbul’daki kliniğinde hizmet veren Cosmedica Saç Ekimi Merkezi, dünya çapında tanınan isimleri de tedavi etmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Cosmedica Saç Ekimi Merkezi fiyatları ortalama 2.000 Euro’dur.

 • Cosmedica klinik İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 544 556 05 55
 • Web Sitesi: www.cosmedica.com

 

7- İlhan Serdaroğlu Saç Ekimi Merkezi

Dr. İlhan Serdaroğlu plastik, estetik ve rekonsrüktif cerrahi uzmanıdır.  Saç ekimi ile birlikte estetik alanında da yaptığı tedavileri oldukça başarılıdır. Türkiye’de saç ekimi alanında en deneyimli doktorlardan bir tanesidir. Hastaların çoğu beklentilerinin üzerinde sonuçlar elde etmektedir. Saç ekim tedavisini İstanbul’da bulunan kliniğinde kendisi gerçekleştirmektedir. Kendisi ile birlikte kliniğinde uzman sağlık çalışanları da yer almaktadır. Hijyenik ortamda teknolojik açıdan modern araçlar ile tedavisini yapmaktadır. Hastalar, tedavi sonunda doğal ve kalıcı saçlar elde etmektedir.

Dr. İlhan Serdaroğlu Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Dr. İlhan Serdaroğlu deneyimi ile önde gelen saç ekim uzmanıdır. Kliniğinde uyguladığı tedaviler ile hastaların memnuniyetini kazanmıştır. Şimdiye kadar gerçekleştirdiği yüzlerce tedavinin sonucu estetik açıdan güçlü ve kalitelidir. Dr. İlhan Serdaroğlu saç ekimi merkezi fiyatları tedavinin tekniğine göre ve ekilen greft sayısına göre değişmektedir.

Fiyatı ise en düşük 9.000 TL olmak üzere en yüksek 15.000 TL’dir.

 • Dr. İlhan Serdaroğlu İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 216 445 00 45

 

 

 

8- Esteworld Saç Ekimi Merkezi

2000’li yıllardan beri İstanbul’da hizmet veren Esteworld Saç Ekimi Merkezi başta saç ekimi ve tedavileri olmak üzere diş ve vücut estetiği alanlarında da faaliyet gösteriyor. Saç ekimi işlemleri Dr. Servet Terziler ve ekibi tarafından gerçekleştirilir. Saç ekimi yaptırmak isteyenler Dr. Servet Terziler ile doğrudan görüşür ve yapılacak olan işlem, alın çizgisi vb. belirlenebilir. Kanal açma işlemi Dr. Terziler tarafından yapılmaktadır aynı zamanda işlem sonrasında saç ekimi yaptıran kişi bir buçuk iki yıl boyunca takip edilir ve şikayetleri varsa giderilir. Merkezde dokuz farklı yöntem kullanılır, en fazla tercih edilen teknikler FUE, robotik, VIP, DHI ve safir FUE’dir.

Esteworld Saç Ekimi Merkezi Fiyatları

Esteworld başarılı ve ünlü sanatçılar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Merkezde uygulanan tüm işlemler uzman ve deneyimli doktor kadrosu tarafından ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Medikal estetik ve plastik cerrahi alanlarında da hizmet veren Esteworld, saç ekiminde doğal ve kaliteli görünüm sunmaktadır.

Esteworld saç ekimi fiyatları 5 bin TL’den başlamaktadır aynı zamanda İstanbul’da Üsküdar ve Bahçelievler’de üç farklı şubesi vardır.

 • Esteworld İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 850 222 3 789
 • Web sitesi: www.esteworld.com

 

 

9- Dr Cinik Saç Ekimi Merkezi

Fue saç ekimi, DHI saç ekimi, sakal ve bıyık ekimi alanların tümünde uzman hizmet sağlayan Dr. Cinik, dünya çapında müşteri kabul eden doktorlardan bir tanesidir. İstanbul’da en iyi saç ekim merkezlerini arayanlar, Cinik’in kliniğini de tercih edebilirler. FUE saç ekimi teknolojisinin dünya çapında son inovatif ürünleri olan safir bıçaklar, saç ekim sürecinde Dr. Cinik tarafından kullanılmaktadır. Bu bıçaklar, gerçekleştirilen greft işlemlerinin en az fire ile maksimum tutunma sağlamasını daha kolay hale getirmektedir. Dr. Cinik ile resmi Facebook sayfası üzerinden ya da resmi internet sitesi üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Dr. Cinik Saç Ekimi Merkezinde profesyonel bir süreç ve yüksek hijyenik koşullar çerçevesinde alacağınız bir saç ekim hizmeti için, yaklaşık olarak 1500 Euro ile 4000 Euro arasında bütçe ayırmanız gerekmektedir. Bu geniş aralıkta ne gibi bir fiyat teklifi alacağınız ağırlıklı olarak greft sayısına bağlıdır.

 • Dr. Cinik İstanbul’da hizmet vermektedir. 
 • İletişim: +90 542 234 00 34
 • Web sitesi: www.drcinik.com

 

 

10- Transmed Saç Ekimi Merkezi

Transmed Saç Ekimi Merkezi, estetik cerrahi ve saç ekimi alanlarında aktif olarak hizmet sağlayan kliniklerden bir tanesidir. İstanbul’da saç ekim merkezi arayanlar, Dr. Melike Külahçı ve Dr. Alİ Dursun Kan tarafından sağlanan hizmetleri ile bu kliniği tercih edebilirler. Saç ekimi alanında bu kliniğin sunduğu hizmet çeşitliliği özellikle dikkat çekmektedir. Hair booster, Fue tekniği, Sakal ve bıyık ekimi, Kaş ekimi, Icegraft solüsyon uygulaması gibi ekstra teknolojik ve inovatif hizmetler ve çok daha fazlası, Transmed Saç ekim merkezinde uygulanmaktadır.

Transmed Saç Ekimi Merkezi saç ekimi fiyatları 6000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik gösterebilir.

 • Transmed İstanbul’da hizmet vermektedir.
 • İletişim: +90 212 281 13 00
 • Web sitesi: www.transmed.com

 

 

Saç Ekimi Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi tedavisi gören kişilerin tedavi gününden sonra sorumlulukları devam etmektedir. Tedaviyi gören kişiler, tedavi sonrası yaklaşık bir senelik süre zarfında daha dikkatli, bakımlı ve hassas olmalıdırlar. Tedavi sonrası sorumluluk ve en önemli görev klinikten çıkan hastaya aittir. Bundan dolayı saç ekim süreci sonrası ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak, bu bilgiler doğrultusunda doğru stratejilerle yeni ekilen saçlarınızı ve kafa derinizi korumak son derece önemli olacaktır. Bu yüzden size detaylı bir liste hazırlamak istedik. Saç ekimi tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Tedavi sonrasında yalnızca kliniğin önerdiği ilaçlar ve şampuanlar kullanılmalıdır. Bu ilaçlar kullanılırken kafa derisinin baskı görmemesi ve hassas olunması gereklidir.
 • Saç ekimi tedavisi sonrasında ilk 48 saat tedavi uygulanan yere su değmemelidir. 48 saat geçtikten sonra ilk yıkama yapılmalıdır. İlk yıkamayı tedavi olunan klinikte uzmanların yapması daha sağlıklı olacaktır.
 • Tedavi sonrasındaki ilk 48 saat boyunca kafa derisinin baskı görmemesi gerekmektedir. Saç ekilen kısım zarar görebilir. Hastalar yarı uzanır şekilde uyumalıdırlar, yastığa baskı uygulamamalıdırlar.
 • Saç ekimi tedavisi sonrasında hastaların ilk 7 gün alkol tüketmemesi gerekmektedir. Alkolün kanı sulandırıcı etkisi saç ekimi yapılan bölgeyi kötü etkileyebilir.
 • Tedavi sonrasında saçlar yıkanmaya başladıktan sonra kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Saç ekilen yer ciddi zarar görebilir.
 • Saç ekimi yapılan bölgenin hijyenik tutulması önemli etkenlerden biridir. Aksi takdirde yaraların iltihap kapabilme ihtimali söz konusudur.
 • Saç ekiminden sonra kafa derisinin kimyasallara maruz kalmaması gerekmektedir. Dolayısıyla 45 gün geçmeden saçlar kesilmemeli veya boyanmamalıdır.
 • Tedavi sonrasındaki bütün gelişmeler klinik ekibinin kontrolünde gerçekleşmelidir. Kliniğinizin verdiği ürünler ve ilaçlar dışında tam iyileşme sağlanana kadar herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Düzenli olarak kullanılan ilaçlar varsa doktora danışılması en doğrusu olacaktır. Eğer bandaj varsa sağlık personeli kontrolünde çıkarılmalıdır. Saç ekim uygulamasından 48 saat sonra kontrole doktorun yanına gidilebilir.
 • Saç derisine zarar verebilecek herhangi bir ürün kullanılmamalıdır.

 

 

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Ay Ay Gelişim

 • Saç ekimi sonrasında birinci ay içerisinde, şok dökülme tamamlanmış ve saçınızdaki yaralar iyileşmiş olacaktır. Özellikle kabuk bağlama ya da kanama gibi problemler artık yaşanmıyor olacak. Yine de kafa derinizde bulunan küçük sivilceler sizi rahatsız etmeye devam edebilir. Bunun dışında bu süre içinde gözle görülür bir değişim yaşamayacaksınız.
 • Saç ekimi sonrasında 4. Ay, saç ekim sonuçlarını görmeye başlayacağınız bir dönemdir. Bu dönemde saçlarınız uzamaya başlar. Fakat halen uzamaya direnen ve geç uzayacak olan saç telleri olabilir. Bu sürecin sağlıklı şekilde ilerlemesi için bakımlarınızı eksiksiz gerçekleştirmeyi ve sabırlı olmayı unutmamanız gerekiyor.
 • Saç ekiminin 7. Ve 8. Ayında, uzayacak saçlarınızın neredeyse tamamı çıkmış olacaktır. Fakat bu aydan sonra saç tellerinizin kalınlaşarak güçlenmesi söz konusu olacaktır.
 • Saç ekiminin 12. Ayında, saçlarınız son görüntüsünü alır. Saçınızın yapısı da bu aydan sonra değişiklik göstermez.+

 

 

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerinde alanında uzman kişiler tarafından profesyonel metodlar uygulanır. Saç ekim merkezinde tedavi yöntemi, hijyen, ekipman, deneyimli ve disiplinli bir ekip oldukça önemli unsurlardır. Dolayısıyla saç ekim merkezine başvuracak kişilerin bu unsurları göz önünde bulundurması avantajlı olacaktır. Tedavinin uygulanacağı saç ekim merkezi ne kadar iyi olursa o kadar doğal ve iyi sonuçlar elde edilir. Saç dökülmesi ve kellik gibi problemler yaşayan kişilerin saç ekimi merkezlerine başvurmaları en sağlıklı ve kesin çözüm için gereklidir.

Tüm Saç Ekim Merkezlerinin Fiyatlarını Öğrenmek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayın!

2021 En Uygun Saç Ekimi Merkezleri ve Güncel Fiyatları Tam Liste

 

Listedeki saç ekimi merkezleri dışında çok başarılı ve çok iyi saç ekimi merkezleri de bulunmaktadır. Tüm araştırmayı bizzat yapmalı ve en doğru kliniği tercih etmelisiniz. Listedeki klinikler genel araştırmalar çerçevesinde belirlenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Bir saç ekim merkezi daha var listede görmedim DORUK SAÇ EKİM BURSA 7 ay oldu ve gayet memnunum işinde uzman bir ekip burdan teşekkür etmek istiyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?