Fue Saç Ekimi Ve DHI Saç Ekimi Farkı Ve Fiyatları

Yetişkinlerin, özellikle de yetişkin erkeklerin sıklıkla deneyimlediği estetik problemlerden bir tanesi de saç dökülmesidir. Saç dökülmesi, çevresel ya da genetik faktörlere bağlı olarak gelişebilen bir durumdur. Sebebi ne olursa olsun, kronik hale gelen ve pek çok bireyin arzuladığı stili kaybetmesine sebep olan saç seyrekliği ya da kellik problemine, artık mükemmel çözümler var. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte saç ekimi alanındaki dijital ve mekanik cihazların da performansları geliştirildi. Bu kapsamda eskisinden çok daha yüksek oranda ‘’tutan saç’’ oranlarını sağlayan, tedavilerdeki başarı oranlarını birkaç katına çıkaran saç ekim yöntemleri ortaya çıktı. FUE Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi yöntemleri de bunlardan ikisidir. Bu içerikte  Fue Saç Ekimi Ve DHI Saç Ekimi farkını inceleyeceğiz.

Her iki saç ekiminin de özelliklerini inceledikten sonra, yapısal farkların saç ekimi yöntemlerinin değişen fiyatlarına nasıl etki ettiğine de göz atmaya çalışacağız. Dilerseniz başlayalım.

FUE Saç Ekimi Tekniği

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelen FUE tekniği, saç derisine ekilecek olan greftlerin toplanma sürecinden, bu greftlerin ekim sürecine kadar her aşamada farklı bir yöntemin uygulanmasını gerektirir. Bu saç ekim tekniğinde öncelikle hastanın saçı 3 mm uzunluğunda olacak şekilde kısaltılmalıdır. İstenen uzunluğa gelen saçlar hazır olunca, hastanın acı çekmemesi için lokal anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Daha sonra ise ekstraksiyon aleti adı verilen özel bir cihaz ile greflerin toplanmasının gerçekleşmesi gerekir. Bu işlemden sonra ise greftlerin ekilmesi gerekir. FUE yönteminin en önemli özelliği, greftlerin teker teker ekilmesidir ve bu ekim işlemi için geniş ya da uzun kesitlerin açılmasına gerek kalmamasıdır. Bunun yanı sıra, Safir FUE tekniği gibi ek teknikler sayesinde FUE daha da acısız hale gelmekte, yan etkiler minimize edilmekte ve tekniğin verimlilik oranı artış göstermektedir.

FUE Saç Ekim Yöntemi teknolojisinin gerçek anlamda yararlı olabilmesi için, toplanan greftlerin ne şekilde saklandığı da son derece önemli bir detaydır. Bu yöntem çerçevesinde toplanan greft kökleri oda sıcaklığında bekletilmemelidir. Özel bir sıvı içerisinde bekletilen köklerin yaklaşık 5 ile 6 saat arasında ömrü olacaktır. Fakat eğer özel sıvı içerisinde bekletmez iseniz, 2 ile 3 saat içerisinde saç köklerinin ölmesi mümkündür. Saçların içerisinde beklemesi gereken suya hipotonik su ya da soğuk izotonik su adı verilmektedir.

Fue Saç Ekimi Ve DHI Saç Ekimi

Saç köklerinin teker teker yerleştirilebileceği özel delikler ya da kanalların açılabilmesi için, özel bıçaklar kullanılmalıdır. Bu noktada doktorunuzun sahip olduğu deneyim veya kullanılan bıçakların maksimum teknoloji ile geliştirilmiş olması değerli olacaktır.

DHI Saç Ekimi Tekniği

Direct Hair Implantation olarak da adlandırılan bu saç ekim tekniği, greftlerin toplanma şekli bakımından FUE saç ekim tekniğinden ayrışmamaktadır. Buradaki saç ekim tekniğinin diğerlerinden farkı, greftlerin yerleştirilme sürecinde kendini göstermektedir. Günümüzde herhangi bir saç ekim kliniğine gittiğinizde ve Fue Saç Ekimi Ve DHI Saç Ekimi arasında karar vermek konusunda zorlandığınızı söylediğinizde, size belli başlı testler yapılır.

Fue Saç Ekimi Ve DHI Saç Ekimi

Kan değerlerinizin oranı, kafa derinizin hassas olup olmamasına göre, ikisinden biri tercih edilebilir. DHI Saç Ekim Yöntemi, genel olarak çok daha hassas bir kafa derisi olanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu saç ekim yöntemi yan etkileri neredeyse sıfıra indirir. Bundan dolayı saç ekim sürecinden sonra iyileşme hızı da bu yöntemde çok daha yüksek olacaktır.

DHI saç ekimi konusunda araştırma yaptığınızda pek çok internet sitesinde ‘’Tıraşsız Saç Ekimi’’ başlığı göreceksiniz. Çünkü bu saç ekim tekniği herhangi bir şekilde tıraş gerektirmemektedir. Bu özelliği dolayısıyla pek çok kişi bu tekniği tercih eder.

Choi Implanter kullanılarak greftlerin kafa derisine yerleştirilme işlemi gerçekleştirilir. Bu materyal bir tür kalemdir ve ince bir şekilde greftlerin yerleştirilmesini sağlarken kesik açılması gerekliliğini ortadan kaldırır. Zaten bundan dolayı kafa derisinde kan toplanması, kan pıhtılaşması, iyileşme sürecinin uzaması gibi durumlar yaşanmaz.

FUE Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi Arasındaki Temel Farklar

  1. DHI saç ekim tekniği son derece detaylı bir çalışma ve özel bir cihazın incelikli şekilde kullanımını gerektirir. Dolayısıyla DHI Saç Ekim yöntemi kullanıldığında, çok daha yavaş şekilde ekim işlemi gerçekleştirilir. DHI tekniğinde tek seansta 1500 ile 2000 greft arasında işlem yapılabilir. FUE tekniğinde ise 3500-4000 arasında greft ekimi tek seansta tamamlanabilir.
  2. DHI tekniğini kullanan bireylerin iyileşme süreci daha kısa sürer. Bunun sebebi ise bu yöntem kullanıldığında kafa derisinde daha az müdahalenin gerçekleşmesidir. DHI tekniği sayesinde kısa süre içerisinde kafa deriniz düzelir ve saç ekim daha çabuk sonuç vermiş sayılır.
  3. DHI metodunda kullanılan Choi Implanter adı verilen ekipman, diğer saç ekim metotlarında gerekmez. Bu durum da DHI metodunun tercih ettiğiniz klinik için daha maliyetli bir süreç olmasına sebep olur. Elbette bu durum saç ekim sürecinin fiyatlarına da yansıyacaktır.
  4. DHI saç ekim metodunun tamamlanması için biraz daha uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. Daha yavaş gerçekleşen bu metot çerçevesinde tedavinin tamamlanması bir gün daha uzun sürebilmektedir. FUE saç ekimi ise daha kısa sürede hemen tamamlanır.
  5. Saç tıraşı en önemli detaylardan bir tanesidir. DHI Saç Ekim Metodu’nun yanı zamanda tıraşsız saç ekimi olarak da adlandırıldığı bilinmektedir. Kısacası DHI saç ekim yönteminde hastanın kafa derisinin tıraş edilmesi gerekmez. FUE yönteminde ise tam bir tıraş gerekmektedir. DHI yönteminde yalnızca donör bölgede tıraş gerçekleşmelidir. Bu da saç ekim sürecinin tedavi boyunca çok net görüntü farklılıkları yaratmasını istemeyen kişiler için DHI saç ekim yöntemini çok daha avantajlı kılmaktadır.

DHI Saç Ekimi ve FUE Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir? Neye Göre Belirlenir?

FUE Saç Ekim Yöntemi ve DHI Saç Ekim Yöntemi arasında fiyat olarak farklılıklar bulunmaktadır. FUE saç ekim yöntemi ile yaklaşık olarak 3500 greftlik bir tedavi olursanız, yaklaşık 4500 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. Aynı büyüklükte bir tedaviyi DHI Saç Ekim Yöntemi ile alırsanız ise ödemeniz gereken miktar 5500 TL’dir. Elbette ekilecek olan greft sayısı da fiyatlar üzerinde değişiklik yaratabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?