Türkiyenin En İyi Diş Hekimleri: Diş Sağlığı ve Tedavisi

Diş sorunu Türkiye’de sıkça rastlanan ve tedavi talebinin yoğun olduğu sağlık problemlerinden biridir. Bu yüzden diş tedavisinde ne kadar iyi bir hekime başvurulursa o kadar başarılı sonuçlar elde edilir. Hem yeme içme hem de estetik açıdan büyük önem taşıyan dişler, ağız sağlığının en önemli olduğu temel unsurdur. Bu yüzden hastaların güvenilir ve başarısını kanıtlamış doktorları araştırmaları gerekmektedir. Başarılı tedavileri ile adını duyurmuş ve Türkiyenin en iyi diş hekimleri denilince ilk akla gelen isimler de diş sağlığında önemli başarılara imza atmışlardır. Bu isimler bir yandan hastaların tam memnuniyetini kazanırken bir yandan da sağlıklı bir ağzın ne kadar önemli olduğunu herkese kanıtlamışlardır.

Türkiyenin en iyi diş hekimleri

  • Prof. Dr. Birkan Taha Özkan

Uluslararası anlamda büyük başarılara imza atan Mersin Diş Hekimi Prof. Dr. Birkan Taha Özkan diş tedavilerinden, çene cerrahisi işlemlerine kadar tüm işlemlere başarıyla imza atmakta. Aynı zamanda akademik olarak diş hekimliği tedavilerine ciddi katkı sağlayan Dr. Birkan Taha Özkan estetik diş dolgusu, kanal tedavisi, hollywood smile gibi işlemlerle birlikte Çene’deki asimetrik bozukluklar gibi rahatsızlıkların da ameliyatlarını başarıyla uygulamaktadır. Mersin diş hekimi olarak listemizde ilk sırada yer alan Dr. Özkan profesyonel bir şekilde kliniğinde hizmet vermektedir.

  • Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Başarılı akademik hayatı ile bilinen Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, akademik hayatındaki başarıyı pratikte de uygulamış hem yurtdışı hem de yurt içinde adını duyurmuştur. Şimdiye kadar birçok TV programına konuk olarak diş hekimliği deneyimlerini aktarmış ve katıldığı programlara katkı sağlamıştır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında diş estetiği üzerine seminerler ve eğitimler düzenlemektedir. Şu anda İstanbul’daki kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. Diş hekimi protez uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, diş eti hastalıkları, kanal tedavisi, ortodonti, estetik diş hekimliği, porselen laminalar, zirkonyum, çene cerrahisi, yaşlı ağız ve diş sağlığı gibi birçok alanda profesyonel tedaviler uygulamaktadır.

  • Umut Şimşek

Dr. Umut Şimşek, birçok ünlü ismin tercih ettiği diş hekimlerinden biridir. Cerrahi başarısı ile zorlu operasyonları da en başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Diş hekimliği alanında şimdiye kadar birçok birinciliğe layık görülmüştür. Tedavi olmak için farklı farklı şehirlerden gelen birçok hastası mevcuttur. Tedavileri ile hastaların diş ve ağız problemlerini tamamen çözerek sağlığına kavuşturmaktadır. implant tedavisi, laminate veneer, diş beyazlatma, zirkonyum uygulamaları, ortodonti, endodonti gibi birçok operasyonu uzman ekibi ile birlikte İstanbul’daki kliniğinde gerçekleştirmektedir. Dr. Umut Şimşek aynı zamanda çocukların diş tedavisi için de tercih edilen ve ilk başvurulan diş doktorudur.

  • Galip Gürel

Özellikle protez uygulamalar ve diş bozuklukları tedavilerinde uzman olan Dr. Galip Gürel, birçok ağız ve diş sorununa köklü çözümler ve tedaviler ile başarısından söz ettirmektedir. Türk Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin (EDAD) kurucusudur. Ayrıca 2011 yılında Avrupa Diş Hekimliği Akademisi’nin başkanlığını üstlenmiştir. Porselen Laminat Venerler Bilim ve Sanatı adlı yazdığı kitabı 13 dilde çevrilmiştir. New York Üniversitesi tarafından The Smigel adlı ödülüne layık görülerek dünyanın en başarılı estetik diş doktorlarından biri olduğunu kanıtlamıştır. Hastaların diş sorunlarının kısa sürede kökten çözümünü sağlamaktadır. Estetik diş hekimi uzmanı olan Dr. Galip Gürel, hastalara en uygun ve sağlıklı ağız yapısını oluşturmaktadır. Tedavileri %90 oranında başarılı sonuçlanmaktadır. Dr. Galip Gürel, yurtdışından da tedavi görmeye gelen birçok hastanın tercih ettiği bir doktordur. Şu anda İstanbul’daki kliniğinde hastalara hizmet vermektedir.

  • Ahmet Coşkun

Özellikle çocuk diş hekimleri arasında en çok tercih edilen ve en başarılı olan isimlerden biridir. Yurtdışında başarılı bir akademik hayatı olmuştur ve çocuk diş sağlığı alanında eğitim görmüştür. Uluslararası alanda başarısını kanıtlamıştır. Aynı zamanda sosyal medyada da adından sıkça söz ettiren uzman hekimdir. Hastaların özellikle çocukların memnuniyetini tam olarak sağlamaktadır. Şu anda Ankara’da Miadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde tedavilerini gerçekleştiren Dr. Ahmet Coşkun, il dışından tedavi görmeye gelen birçok hastaya da hizmet vermektedir.

  • Anla Akata

Türkiye’nin en iyi diş hekimleri arasında yer alan Dr. Anla Akata, Sağlık Bakanlığı tarafından Protetik Diş Tedavisi Uzmanı unvanını almıştır. Yurtiçinde yurtdışında birçok eğitime katılmış ve birçok bilimsel çalışma yürütmüştür. Ayrıca Köprü Protezi alanında doktorasını yapmıştır. Özellikle diş estetiği konusunda hastaların en çok tercih ettiği uzmanlardan biridir. 2012’de kendi kliniğini kurmuştur ve halen İstanbul’da yer alan kliniğinde tedavilerini gerçekleştirmektedir.

  • Tuba Çelik

Özellikle implant, ortodonti, diş temizliği tedavilerinde uzman olan Dr. Tuba Çelik, birçok alanda başarısını kanıtlayarak hastaların %100 memnuniyetini kazanmıştır. Bütün diş ve ağız sağlığı sorunlarına kalıcı ve güvenilir tedaviler gerçekleştirerek hastaların en çok tercih ettiği diş hekimlerinden biri haline gelmiştir. Güleryüzü ve hijyeni ile de dikkat çeken Dr. Tuba Çelik’in özel Yeşil Yurt ve APES Dental deneyimleri de bulunmaktadır. İzmir’in en başarılı diş hekimleri arasında yer almaktadır. İzmir’de 2015 yılında açtığı özel kliniğinde tedavilerine devam etmektedir.

  • Eyüp Çelik

Diş beyazlatma, implant, ortodonti, konzervatif tedaviler başta olmak üzere bütün diş problemlerini en başarılı şekilde çözen Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasındadır. Yurtdışında başarılı eğitimler alan Dr. Eyüp Çelik, yurtdışı deneyimlerini de başarılı tedavi yöntemlerine aktarmıştır. Diş estetiği konusunda uzman hekimdir. Uyguladığı pembe estetik tedavisi ile dişlerin bembeyaz görünümünün yanında diş etlerinin de pembe görünmesini sağlamaktadır. Böylece hastalar sağlıklı bir ağız ve estetik görünümü ile tedavi sonucundan %100 memnun kalmaktadır. Dr. Eyüp Çelik aynı zamanda operasyon sonrasında hastalara en uygun çene ve ağıza göre diş yapısını düzeltmekte ve uygun protez tedavileri gerçekleştirmektedir. Uzman diş hekimi Dr. Eyüp Çelik, 2017 yılından itibaren İstanbul’da kendi kurduğu kliniğinde başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

  • İlker Erdoğan

Estetik görünüme ve sağlıklı dişlere kavuşmak isteyen hastaların Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasından ilk tercihlerinden biri, Dr. İlker Erdoğan’dır. Doktorasına Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Mikrobiyoloji alanında devam etmektedir.  Dental lazerler konusunda çalışmalar yürüten Dr. İlker Erdoğan, dünyada Navigasyonlu İmplant tedavisini uygulayan ilk on doktordan biridir. Lens Laminate, İlker Erdoğan Köprüsü, Laser Supported Flapless Navigated Implantology uygulamalarının kendi adına patentini almıştır. Dünyada başarısı ile ses getiren dik hekimlerinden biridir. TV’de 100 bölümden fazla yayımlanan Gülümse Türkiye isimli programı sunmuştur. Bunların dışında aldığı birçok ödül almıştır. Şu anda İstanbul’daki kendi kurduğu kliniğinde tedavilerini sürdürmektedir.

  • Seda Deniz Kalkan

Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasında bulunan Kalkan, son derece popülerdir. Yurtdışından gelen birçok hastanın tedavi gördüğü klinikte İngilizce dil desteği de yer almaktadır. Ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı olan Dr. Seda Deniz Kalkan, ağız ve çene cerrahisi uzmanıdır. Uzman diş doktoru, çocuk diş hekimliği, implant, çene ve ağız tedavisi, dolgu, kanal, beyazlatma operasyonu gibi birçok ağız ve diş sağlığı konusunda profesyonel tedaviler gerçekleştirmektedir. Özellikle gömülü yirmili yaş dişlerinin çekimi ve operasyonlarında uzmandır ve hastaların yirmili yaş dişi sorunlarını gidermek için tercih ettiği, ilk akla gelen isimdir. Şimdiye kadar birçok seminere ve eğitime katılmıştır. Dr. Seda Deniz Kalkan şu anda Ankara’da hastalarını tedavi etmektedir.

Diş Hekimi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiyenin en iyi diş hekimleri

Ağız sağlığı, diş bakımı ve çene tedavisi gibi sıkça rastlanılan sorunların çözümü için izlenilecek yol da oldukça önemlidir. Hastaların tercih ettiği diş hekimi oldukça önemlidir. Bütün ağız sağlığını etkileyen ve tedavi sonrasında da öneminin devam ettiği diş hastalıkları için hastaların kendilerine en uygun diş hekimini belirlemeleri gerekmektedir. Alanında en iyi ve başarısını kanıtlamış olan diş hekimi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler öncelikle hastanın hangi diş tedavisini uygulayacağıdır.

Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasından çeşitli alanlarda uzman olan hekimlerden, tedavi olunacak alanda uzman bir hekim bulunması en sağlıklısı olacaktır. Seçilen diş hekiminin hijyeni, tedavi tekniği ve araçları, teknolojik modern ekipmanları da oldukça önemli unsurlardandır. Diş tedavisinde yapılan bir hata önemli sorunlara yol açabilmektedir. Diş ve ağız sağlığı, vücudun geri kalan sağlığını da büyük oranda etkilemektedir. Dolayısıyla ne kadar iyi diş hekimi seçilirse tedavinin başarısı ve sonuçları da o kadar iyi olacaktır. Hastaların diş tedavisinden sonra devamlı olarak diş hekimlerinde kontrole gitmeleri gerekmektedir.

En İyi Diş Hekimini Seçmek

Ağız ve diş sağlığına tamamen kavuşmak isteyen hastaların Türkiyenin en iyi diş hekimleri arasından en iyi diş hekimini seçmek için yapması gereken birçok seçenek vardır. Hastaların diş hekimi araştırırken öncelikle yakın çevresindekilerin güvenilir uzman hekim tanıdığı olup olmadığını soruşturmaları yararlı olacaktır. Araştırılan diş hekiminin üye olduğu dernekler ve topluluklar, akademik kariyerleri önemli unsurlardan biridir.

Bütün bunların dışında hastaların Diş Hekimleri Birliği’nden yardım almaları da en iyi diş hekimini seçmek için faydalı bir yoldur. Diş hekimi seçilirken konsolosluğa danışıp detaylı bilgi almak, yurtdışından gelen hastaların yapabileceği seçeneklerden biridir. Hastaların diş hekimi tedavisine başlamadan önce tercih ettikleri hekimden önceden randevu alıp kliniği görmesi çok yararlıdır. Böylece tedavi olunacak ortam önceden kontrol edilebilir.

Diş hekimi ile tedavi öncesinde kurulan iletişim de çok önemlidir. Hekimin tedaviyi ve izlenecek yolu açıklaması, ortalama tedavi süresi, hekimin yapacağı işlemler, prosedürler gibi detayların açıklanması önemlidir.

Diş Hekimleri Tedavi Fiyatları

Türkiye’de diş hekimleri tedavi fiyatları, dişin sorununa, tedavi süresine ve yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Diş yapıları farklılık gösterdiği için tedaviler de farklı olacak ve ona göre ücretlendirme yapılacaktır.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?