Tüm KDV beyannamelerine ilişkin ödemeler 6 ay ertelendi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinden 1,9 milyon işyerini ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Albayrak, Türkiye’de kapanan işyerlerinin mali durumlarını gözeterek, KDV beyannamelerine ilişkin ödemelerin 6 ay ertelenmesine dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak, KDV beyannamelerine lişkin ödemelerin ertelenmesine dair şu açıklamaları yaptı; 6 AY ERTELENDİ “Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik. Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık. Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay öteliyoruz” Dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONUNA KADAR ERTELEME

Bakan Albayrak aynı zamanda beyanname ertelemelerinden de bahsetti. Albayrak, “Bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek. Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz. Diğer taraftan İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrası, 65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelenmiştir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?