Lazerli Saç Tedavisi Nedir? 

Lazerli saç tedavisi ile lazerli saç ekimi arasında farklar bulunuyor. Bu makalemizde bu konuya detaylı bir şekilde inecek ve arasında ki farklara da değinmiş olacağız. Saçların güçlendirilmesi ve saç ekimi, dünyada en fazla arananlar arasında yer alıyor. Çünkü hem erkek ve hem de kadın için saç çok önemli olup, tüm görünüşü etkiliyor. Durum böyle olunca da herkes için saçın bir önemi olduğu ve hatta karizmatik kelliğin bile olduğu ya da saçı olanların saçlarını kazıttığını söyleyebiliriz. Aksi durumda olup, saçları döküldüğü için görünüşü çok yaşlı olan ve saçlarının olması ile birlikte en az 10 yaş genç görünüm de mümkün. Kısacası saç herkes için güzel bir görünümün en net göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu nedenle saç önemli olduğu için, yaşamımız boyunca bir çok şampuan deniyor, saç bakım ürünleri kullanıyor, saçımız için çeşitli içeriklerde serumlar kullanarak, daha güçlü saçlara ve dökülmeyen saçlara sahip olmak istiyoruz. Konunun temeline dönecek olursak eğer, en önemli kısım saçımızın nasıl göründüğü değil, saçımızın olması ve bunu bizim kontrol etmemizdir. Haliyle bu nedenle çok paralar harcayarak bu gibi ürünleri satın alıyoruz. Ancak bilmediğimiz saçlarımızın neden döküldüğüdür.

Saç Neden Dökülür?

Saç Neden Dökülür?

Irsi nedenler kesinlikle var. Örneğin açık alını olan kişilerin çocukları da açık alınlı bir şekilde doğar. Bu görünümde çok büyük kayıplar yaşatmasa da, kellik durumunun da yine aynı şekilde ırsi nedenle olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bunun haricinde olanlar için, bir çok neden olduğunu söyleyelim. Öncelikle neden belli olsa da, o işe devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Ama bu sizin saçlarınızı kaybedeceğiniz anlamına gelmez. Önemli olan kendinizi korumak ve saçlarınızın bakımını eksik etmemek olacaktır.

İşte burada bir kaç evre bulunuyor. Hiç sorun yaşamadan önce saç bakımını yapmak, hızlı dökülme sürecine girdiği zaman tedavi yaptırmak ya da saç dökülmesi yaşandıysa artık yeni saç ektirmek olacaktır. Hızlı dökülme evresi tüm kellerin yaşadığı bir durumdur. Çünkü saçlar yıllara bölünerek dökülmez. Ortalama da 2 ay içerisinde kişide saç dökülmesi çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve iki ayın sonunda artık kel bir bölgeye sahip olur. Genelde bu bölge ilk olarak kafa üstü ve şakak dediğimiz alın bölgesidir. Bunun yanı sıra üst kısımda yine açıklar da seyrekleşerek görülmeye başlanır.

Seyrek Saçlı Olmak Kellik Midir?

Seyrek Saçlı Olmak Kellik Midir?

Aslında evet bir kellik durumudur. Çünkü normal de olması gereken saçlar artık yerinde yoktur ve saçlarınız seyrek bir hale gelmiştir. Bu durumun artması ile birlikte, her geçen gün saçlarınız yok olacak ve daha fazla kellik durumu ortaya çıkacaktır. İşte bunların tamamı ile mücadele etmek sizin elinizde. Burada önemli olan doğru işlemleri uygulamak ve saçlarınızı güçlendiremektir.

Bugün sizlere lazerli saç tedavisi ve lazerli saç ekimi konusunda bilgi vererek, neden önemli olduğunu ve ne zaman önemli olduğunu anlatacağız. Bu sayede saçlarınızı doğru zamanda korumaya başlamış olacak ve saçlarınızın dökülmesini de geçiktireceksiniz. Ya da dökülmüş saçlarınız için doğru saç ekimi yöntemini tercih etmiş olacaksınız.

Lazerli Saç Ekimi Nedir?

Lazerli Saç Ekimi Nedir?

Öncelikli olarak sizlere lazerli saç ekimi hakkında bilgiler verelim. Sonrasında ise asıl konumuz olan lazerli saç tedavisi hakkında bilgi vererek, aslında neden önemli olduğunu ve ne zaman yapılması gerektiğinden bahsedelim. Böylelikle sizde vakit kaybetmeden lazerli saç tedavisi yaptırmış olacak ve saçlarınızın dökülmesini geçiktirmiş ve hatta engellemiş olacaksınız.

Lazerli saç ekimi tedavisi, tam olarak saç ekimi yapılacak yerin, lazerli cihazlar yardımı ile delikler halinde açılmasıdır. Sonradan bu kısımlara alınan greftler eklenir ve saç ekiminde başarı oranı da böylelikle artar. Bugün Türkiye’de bir çok klinikte tercih edilen bu yöntem başarı oranını arttırdığı gibi, daha hızlı saç ekimi yapılmasına imkan sunar. Burada saçların çıkış yönünün de ayarlanması ile birlikte doğal bir saç ekim süreci yaşamış olursunuz.

Lazerli Saç Ekimi Hangi Yöntemlere Uygun?

Lazerli Saç Ekimi Hangi Yöntemlere Uygun?

Hem Türkiye’de  ve hem de dünya genelinde en fazla kullanılan yöntemler FUE ve DHI yöntemleridir. Bu iki saç ekimi yönteminde, aslında saç ekim süreci aynı olup, farklı süreçleri ve uygulaması bulunuyor. FUE yöntemi daha geniş alanlar için tercih edilen ve uygun fiyatlar ile yapılan bir saç ekimidir. DHI ise daha sık alanlarda kullanılan ve daha pahalı fiyatlara yapılan saç ekimidir.

Örneklemek gerekirse eğer, FUE yönteminde kellik daha fazla olup, önce donörler alınıp, ardından ekip yapılması için kel olan kısımlarda delikler açılıp, sonrasında ekim yapılır. DHI de ise direk donör alınır ve DHI kalemi yardımıyla aynı anda delik açılarak ekim işlemi yapılır.

Lazerli Saç Tedavisi Nedir? 

Lazerli Saç Tedavisi Nedir?

Evet asıl konumuz olan lazerli saç tedavisi ise saç dökülmeden önce yapılması gerekiyor.  Mezoterapi işlemleri nasıl ki saç dökülmeden önce yapılıyorsa, lazerli saç tedavisi de dökülmeden önce yaptırılması gerekiyor.

 

Şunu unutmayın ki,Mezoterapi nasıl ki saç çıkarmıyorsa, bu işlemde tam olarak saç çıkarmıyor. Ama bir çok farklı avantajı bulunuyor.

Öncelikle saç dökülmeden önce veya hızlı saç dökülme sürecinin başlaması durumunda, lazerli saç tedavisi yaptırırsanız eğer, burada saçlarınız daha iyi bir şekilde güçlenmeye başlayacak ve daha kalın olacaktır.

Lazerli Saç Tedavisini Neden Yaptırmalıyım?

Lazerli Saç Tedavisini Neden Yaptırmalıyım?

Saç dökülmesinin ana nedeni dolaşım sisteminin yetersiz gelmesidir. Haliyle vücut buraları atıl durumda görüyor ve kan dolaşımı olmuyor. Bilindiği gibi tüketmiş olduğumuz besinlerin içerisinde ki proteinler, vitaminler, mineraller, aminoasitler kan dolaşımı yoluyla diğer organlarımıza taşınır. İşte kan dolaşımı kafatasınızın içinde yetersiz olması durumu, yetersiz beslenme sonucu olarak da ortaya çıkar. Kısacası böyle durumlarda öncelikli bölge saç olup, kafatası altında kan dolaşımı yetersiz olacağı için saçlarınız dökülür.

Lazerli saç tedavisi sayesinde kan dolaşımı tetiklenir, protein kafatası altında dolaşması sağlanır ve böylelikle saç kökleri güçlenir, dökülecek saçlar daha güçlü bir hale gelir, ince saçlar kalınlaşır ve bu sayede saç dökülmesini hem geciktirir ve hem de güzel ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

Lazerli Saç Tedavisini Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Lazerli Saç Tedavisini Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Bu tamamen size bağlı olmakla birlikte, en önemli zamanın hızlı saç dökülme süreci olduğunu belirtelim. Çünkü sadece 2 ay gibi kısa sürede saçlarınızı kaybedecek ve kel olacaksınız. Önemli olan bu dökülme sürecini bilmek ve bu süreçte tedaviyi yaptırmak olacaktır.

Ancak bunu bilmeyeceğiniz için, aslında şimdi önemli süreç içerisinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Neden? Çünkü saçlarınızı güçlendirmek, daha gür ve güçlü görünmesini sağlamak, kan dolaşımı sayesinde saçların kalınlaşmasını sağlayarak, daha güzel bir görünüme sahip olmak sizin elinizde.

Bu nedenle, lazerli saç tedavisini, saçlarınızı seviyorsanız eğer, her zaman yaptırabilirsiniz.

Ne Kadar Süre Saç Tedavisi Yaptırmalıyım?

Ne Kadar Süre Saç Tedavisi Yaptırmalıyım?

Saç sizin bir organınız olduğu için, ne kadar süre ya da ne zaman değil, düzenli olarak bakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yani lazerli saç tedavisini belirli bir düzene oturtarak, yılda bir ya da 2 yılda bir yaptırmanız her hangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Şunu bilmelisiniz ki, bu tedavilerin kalıcı bir hale gelmesi sizin elinizde. Düzenli beslenme, mevcut yaşam tarzınızı değiştirme ile birlikte, saçlarınızın dökülmesini engelleyerek, oldukça güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Ama aynı şekilde yaşıyor ve saçlarınızın dökülmemesi için sadece bir kere tedavi yaptırıyorsanız, haliyle yeniden eski halinizi almış olacaksınız. Eğer eski halini almasını istemiyorsanız, belirli zaman aralıkları ile lazerli saç tedavisi yaptırabilirsiniz.

Lazerli Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerli Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son olarak bu tedavi süreci oldukça etkili ve kolay yapılıyor. FDA onaylı lazerli saç tedavisi cihazları sayesinde, kan dolaşımı hızlandıracak lazerli ışınları kafatası altına gönderiyorsunuz. Böylelikle aynı gün içerisinde çok basit bir işlem ile ve sadece kısa sürede etkili bir şekilde saçlarınızı güçlendiriyorsunuz.

Bu durum özellikle saç ekimi sonrasında da tercih ediliyor. Saçların daha güçlü çıkması, daha iyi tutunması için bir çok doktorun önerisi ile saç ekimi sonrasında nasıl ki ve Mezoterapi öneriliyorsa, lazerli saç tedavisi de öneriliyor.

Ayrıca saç ekimi hakkında merak ettikleriniz için Bilgi Portalı sitesinde yer alan makaleye https://bilgiportali.net/sac-ekimi-sonuclari-hakkinda-5-onemli-bilgi/ linkten ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?