En İyi Makyaj Bazı Ve Makyaj Hileleri

Gündelik yaşamda makyajınızın en pürüzsüz, şık ve havalı görünümünü elde edebilmek için tercih etmeniz gereken kozmetik ürünleri, elbette makyaj bazları. Makyaj bazları, cildinizin üzerinde pürüssüz ve parlak bir tabaka oluştururlar. Bu tabaka, cildinize uyguladığınız fondöten, kapatıcı ya da allık gibi ürünlerin ekstra yağlı görünmesini engeller. Bunun yanı sıra, bu tür malzemelerin ve pudralı ürünlerin ‘’cake’’ görünümden uzaklaşmasını da, makyaj bazları sağlar. Cilt tipinize uygun makyaj bazı seçimi yaparak, makyajınızın gün içerisinde daha kalıcı, daha parlak ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizin için en iyi makyaj bazı seçeneğini inceledik ve bu makyaj bazları ile uygulayabileceğiniz makyaj hilelerinden söz ettik. Dilerseniz başlayalım!

1.      Benefit POREfessional Makyaj Bazı

Yağlı ciltler için makyaj bazı arayışında olan kadınlar ve T bölgesi yağlı olan karma ciltli kadınlar, maksimum efektif sonuçlar sağlayan ürün sorulduğunda Benefit’i gösteriyorlar. Benefit, minik seyahat boyundaki ürünleri ile hem estetik açıdan hem de ürün performansı açısından göz kamaştırıyor. Özellikle burun ve burun çevresindeki gözenekli görünümü yok etmeyi amaçlayan bu makyaj bazını, tampon hareketlerle makyajdan hemen önce uygulamanız gerekiyor. Özel formül ile üretilmiş baz, gözeneklerinizin içerisine dolarak onları tıkayacak ve daha sonra gelecek olan fondötenin gözeneklere dolmasını engelleyerek pürüzsüz bir taban oluşturacak.

Cildinizin salgıladığı fazla yağ ve sebumu kontrol altına alacak olan Benefit Porefessional’ı Sephora’dan ya da çeşitli internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

en iyi makyaj bazı

2.      Farmasi VFX Pro Makyaj Bazı

Cildiniz gün içerisinde sürekli parlıyorsa ve sürdüğünüz transparan pudralar gün içerisinde kalıcılık sağlamıyorsa, mat makyaj bazı kullanmak sizin için en uygun çözüm olabilir. Farmasi makyaj bazı kategorisinde yağlı ve karma ciltler için özel olarak üretilmiş olan Farmasi VFX Pro Makyaj Bazı da, aradığınız pürüssüz ve mat tabanı sizin için oluşturacak.

en iyi makyaj bazı

Farmasi makyaj bazının en önemi özelliği, cildin mat ve pürüzsüz görünmesini sağlarken aynı anda onu derinlemesine nemlendirmesidir. Doğru nemlendirme, cildin ekstra sebum salgılamasının önüne geçer ve makyajın gün boyu kalıcılığını garantiler. Farmasi makyaj bazı, aynı zamanda yüzünüzdeki çizgi görünümünün ve kırışıklıkların da içinin slikon bazlı yapı ile dolmasını sağlar. Bu sayede, daha sonra süreceğiniz makyaj malzemesi çizgilerinizi daha belirgin hale getirmez. Makyaj, sizi daha genç ve diri gösterir.

 

3.      Beaulis Makyaj Bazı Start It

Uygun fiyatlı makyaj bazı kategorisinde en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan Beaulis, özel serisi ile dikkat çekiyor. Özellikle kuru ciltler için makyaj bazı arayışı içerisinde olanlar, Beaulis’in nemlendirme özelliği oldukça güçlü ve pürüzlü görünüme son veren bu makyaj bazını tercih edebilirler. Cilt, makyajdan dolayı gün içerisinde zamanla sertleşir ve elastikiyetini kaybeder.

Bu durumda cilt gün içerisinde makyajı kusar, pütürlü bir görünüm oluşur ve zamanla fondöten yüzünüzde oksitlenmeye başlar. Bu durum yüzünüzün normalde olduğundan daha koyu renkte görünmesine sebep olur. Makyajınızın sizi daha yaşlı ve yorgun göstermesi durumu da zamanla oluşmaya başlar. Bu tür durumların oluşmasını önlemek amacı ile, cilde aydınlık, elastik bir ambians kazandıran ve aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendiren bir yüzeye ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, makyaj bazlarının yarı yapışkan bir yapıya sahip olması da gerçekten çok önemli. Yarı yapışkan bir yapıya sahip olan makyaj bazları, üzerine sürülen fondötenin mükemmel bir şekilde tabana yapışmasını ve gün boyu kalıcı olmasını mümkün kılmaktadır.

Beaulis makyaj bazı da, özellikle kuru ciltler için üretilmiş olan ve en iyi makyaj bazı seçenekleri arasında gösterilmektedir. Makyaj bazının şeffaf rengi vardır ve slikonumsu bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı makyajın kalıcılık süresini arttırmak konusunda iyi sonuçlar alabilirsiniz.

4.      L’Oréal Paris Infaillible Aydınlatıcı makyaj Bazı

Gün içerisinde şehrin kalabalık ve kirli havası ile makyajın yorucu etkisi birleştiğinde, cildimiz parlak ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmeye başlar. Yapay bir matlık yüzünüze yerleşir ve gözlerinizin üzerindeki üründen yanaklarınızdaki allığa kadar, neredeyse her bileşen yüzünüzün üzerinde ağırlık yapmaya başlar. Bu durum yalnızca kısa vadede değil, uzun vadede de esnekliğini ve parlaklığını kaybetmiş bir cilde sebep olur. Daha sağlıklı, parlak, doğal ışıltısını yeniden kazanmış bir cilt için, L’oréal Paris Infaillible aydınlatıcı makyaj bazını tercih edebilirsiniz.

Son derece şık ve elegant bir paketlemeye sahip olan aydınlatıcı makyaj bazı, Loreal’in görece yeni koleksiyonundan. Koleksiyonun en büyük özelliği, neredeyse her cilt tipine uyum sağlayabilecek farklı makyaj bazı seçeneklerini barındırması.

Mat ve solgun ciltler için makyaj bazı arayanlar rahatlıkla Infaillible makyaj bazını tercih edebilirler. Ayrıca, Maybelline tarafından piyasaya sürülen Master Chrome serisinin birbirinden farklı renklerde paketlenmiş makyaj bazlarına da bu noktada göz atmakta fayda var. Aynı yurt dışı menşeili firmanın ürünleri olan bu markalar, benzer kalitede yüksek performanslı makyaj bazları üretiyor.

Kullanışlı ambalaj yapısı sayesinde bu makyaj bazının uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkün. Pompalı bir şişe yapısına sahip olan bu üründen bir ya da iki pompa, yüzünüzün tamamına yetecektir. Ürünü fondöteniniz ile karıştırarak kullanabileceğiniz gibi, tek başına da kullanabilirsiniz. Özellikle yapı olarak size mat gelen ve bundan dolayı cildiniz ile anlaşamayan fondötenlerin içerisine bir pompa aydınlatıcı makyaj bazı damlattığınızda, bir ürünü atmak yerine geri kazandırmış da olacaksınız.

5.      NYX Professional Makeup’ın Hydra Touch Oil Makyaj Bazı

Işıltılı makyaj bazı arayışında olan kişiler, sıklıkla sedefli krem kıvamındaki aydınlık makyaj bazlarını tercih ediyorlar. Bu tür makyaj bazları kuru ciltler için son derece yararlı olabiliyor. Fakat çok kuru ve egzema oluşturmaya yatkın olan hassas ciltler için, bu tür aydınlık makyaj bazları da yeterli değil. İşte tam olarak bu noktada, genellikle damlalıklı şişe formunda satılan ve yoğun besleyici yağlardan oluşan makyaj bazı ürünleri sahneye çıkıyor. Atopik yapıya sahip olan çok kuru ciltlerin sayısı görece az elbette. Yine de bu ciltlerde fondötenin gerçekten pürüzsüz ve etkileyici görünmesini sağlayabilecek yegane ürün, kuşkusuz NYX Professional Makeup Hydra Touch Oil Makyaj Bazı!

Tamamen şeffaf bir yapıya sahip olan ve içerisinde sivilceye meyilli ciltlerde alerjik reaksiyon barındıracak hiçbir içerik bulundurmayan bu makyaj bazını damlalığı ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünü kullanırken ekstra dikkat etmeniz gerekiyor çünkü ürün cam bir şişede satışa sunuluyor. Damlalıktan alacağınız 3 ya da 4 damlayı fondöteninize karıştırabilirsiniz ya da makyajdan biraz önce doğrudan yüzünüze sürebilirsiniz.

Bu noktada size ufak bir tüyo verelim. Makyaj bazınız sıvı bir yağ formuna sahipse ve damlalıkla kullanılıyorsa, ürünü makyaj yapmaya başlamadan en az 10 dakika önce sürüp iyice cildinize yedirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yüzünüz makyaj bazını emmeden önce fondöteni üzerine eklemiş olursunuz. Bu durumda kaygan zemin fondötenin kusurlarınızı kapatmasını engeller. Dahası, yüzünüz talep ettiğiniz kadar nemlenmediği için kısa süre içerisinde bahsettiğimiz pütürlü görüntü yeniden oluşmaya başlar.

Elbette yukarıda size anlattığımız en iyi makyaj bazı seçeneklerinin tamamı için bu tüyo geçerli. Fakat özellikle sıvı formdaki ve yağ içerikli makyaj bazlarında bu kural daha da önemli bir hal alıyor.

Makyaj Bazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle son 3 ya da 4 yıldır, kadınlar için makyaj bazı eskisinden daha önemli hale geldi. Çünkü formülleri profesyonelleşen makyaj ürünlerinin en iyi performanslarını gösterebilmesi için genellikle bazlar ile kombinlenmesi gerekiyor. Peki, en iyi makyaj bazı seçeneklerini biz neye göre belirledik? Bir başka deyişle, makyaj bazı seçerken nelere dikkat edilmeli? Bugün sizinle birlikte bu soruyu da yanıtlamaya çalışacağız.

Makyaj Bazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. İyi bir makyaj bazının cildinize süreceğiniz makyaj ürünlerinin tamamını yarı yapışkan bir yapı sayesinde sıkıca tutabilecek kapasiteye sahip olması gerekmektedir. Dolayısıyla size şöyle bir tavsiyemiz var: Makyaj bazını yüzünüze sürdükten sonra hafifçe yüzünüze parmağınızla dokunun ve daha sonra parmağınızı yüzünüzden yavaşça kaldırın. Eğer bunu yaparken parmağınızın hafif bir ses çıkardığını duyuyorsanız, aradığınız yarı yapışkan yapıyı elde ettiniz demektir!
  2. İyi bir makyaj bazının slikon bir yapısı olmalıdır. Özellikle mat makyaj bazı isteyen yağlı ve karma ciltli bireyler için bu çok önemli. Fakat slikon benzeri yapıya sahip olan bir makyaj bazı ararken, kanserojen etkileri olan bir ürün seçmemiş olmaya da özen göstermeniz gerekiyor!
  3. Makyaj bazı seçimi yaparken, seçtiğiniz ürünün cilt tipiniz ile uyumlu olmasına ekstra dikkat etmelisiniz. Kuru ciltler için makyaj bazı seçenekleri genelde zeytin yağı, shea yağı, hindistan cevizi yağı, C vitamini gibi ürünler barındırabilir. Fakat yağlı ya da karma bir cilde sahip olan biri için bu içerikler gerçekten hiç yararlı olmayacaktır. Gün içerisinde cildin daha da yağlanıp parlamasına sebep olan bu içerikler yerine, karma ve yağlı ciltliler pore-filler özelliği olan içerikleri tercih etmelidir.
  4. Makyaj bazı seçimi yaparken, tek bir ürün kullanmak zorunda değilsiniz! Özellikle eğer karma bir cilde sahipseniz, yüzünüzün kuru kısımlarına nemlendirici makyaj bazı, yağlı kısımlarına ise matlaştırıcı makyaj bazı Bunun için iki farklı makyaj bazı ürününe ihtiyacınız olacaktır.
  5. Makyaj bazı, güneş kremi kullanıldığında genellikle atlanan bir aşama olabiliyor. Oysa gerçekte, güneş kremi kullanımı makyaj bazını gereksiz hale getirmez, tersine, güneş kremi yağlı yapısı sebebi ile cildin ekstra sebum salgılamasına ve makyajın kısa süre içerisinde etkisini yitirmesine sebep olur. Dolayısıyla size iki farklı önerimiz olacak: Makyaj bazınızı SPF korumalı seçenekler arasından tercih edebilirsiniz. Bunun yerine, sırasıyla güneş kreminden önce makyaj bazı da uygulayarak, cildiniz için mükemmel bir makyaj tabanı oluşturabilirsiniz.
  6. Kimi zaman gün içerisinde makyaj bazı da etkinliğini kaybeder. Bu durumda pek çok kişi sprey makyaj bazı arayışına girebiliyor. Sprey makyaj bazı yerine, Mac Fix Plus gibi makyaj üstü spreylerini tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?