En İyi C Vitamini Serumu: En Efektif Ürünler

Şehrin kirli havasından ve sürekli olarak makyaja maruz kalmaktan dolayı cildimizin doğal ışıltısını zamanla kaybederiz. Cildin doğal ışıltısı, çeşitli kimyasallara maruz kalmak ya da cildi yeterince besleyip nemlendirmemekten dolayı hızlı bir şekilde yerini donuk ve renksiz bir dokuya bırakır. Sanılanın aksine, yalnızca yüz bölgesindeki kan dolaşımını canlandırmak için kullanılan peeling ve maskeler, eski görünümü kalıcı olarak geri getirmek için yeterli değildir. Yüzünüzün belirli bölgeleri yaş ve diğer dış faktörlere bağlı olarak zamanla çizgilenmeye, sarkmaya ve donuklaşmaya başladığında, cildi içten beslemek ve ona kendi canlılığını yeniden kazandırmak gerekiyor. Bunun için son dönemlerde trend olan yöntem kesinlikle C vitamini serumu. Cildin içten parlamasına sebep olan ve cilt yüzeyindeki akne ve benzeri görünümlerin tamamını ortadan kaldıran en iyi C vitamini serumu seçenekleri, farklı markalar tarafından sunuluyor.

Elbette C vitamini serumu kullanımı, diğer besleyici serumlardan daha hassas bir süreci gerektiriyor. C vitamini, vücudun belli bir oranda toleransa sahip olduğu bir içerik. Dolayısıyla serumların bazıları yüzde 5 C vitamini içerirken, bazılarının oranı yüzde 20’ye kadar çıkabiliyor. Uzmanlar, C vitamini takviyesine yeni başlamış olan birinin yüzde 5 oranında vitamin içeren yüz serumlarını tercih edebileceklerini belirtiyorlar. Bu sayede yüzünüzde oluşacak herhangi bir alerjik reaksiyonun önüne geçebilir ve dozajınızı aşama aşama arttırabilirsiniz.

En İyi C Vitamini Serumu Markaları

Son dönemlerde özellikle Instagram’da C vitamini serumu ve kalojen serumları çok popüler hale geldi. New Essentials gibi yeni çıkan markalar özellikle Duygu Özaslan, Danla Biliç gibi influencer’lar tarafından öneriliyor. Bu gibi yeni markaların yanı sıra uzun zamandır piyasada olan Vichy gibi high-end markalar da mevcut. Bugünkü içeriğimizde sizinle birlikte en iyi C vitamini serumu seçeneklerinden beş tanesini inceleyeceğiz.

en iyi c vitamini serumu

1.      Klairs Freshly Juiced Vitamin C Serum

Cilt bakımında Kore trendi bu sene de yoğunluğunu arttırarak devam ediyor. Kore trendi, temiz ve cam ciltli bir güzellik vaat ediyor. Bu yüzden Kore menşeili güzellik ve bakım ürünlerinin çoğu son derece temiz bir içeriğe sahip. Türkiye’de Korendy, Kore’de yoğun olarak kullanılan popüler cilt bakım markalarının yerel satışını gerçekleştiriyor. Klairs’in Vitamin C serumunu da bu mağazadan satın alabilirsiniz.

Klairs Freshly Juiced Vitamin C Serum, 35 milimlik bir boya sahip olan son derece küçük bir pakette sunuluyor. Temel etkisi aydınlatma olan serum aynı zamanda cildin alt tabakalarına ulaşan bir yenileme efektine de sahip. Serumun cildi aydınlatma etkisi aşağıdaki ek etkileri de beraberinde getirecek:

  1. Siyah ve kahverengi noktalarda ve güneş lekelerinde azalma veya renk açılması
  2. Güneş ya da yaşlılık gibi faktörlerden dolayı yeni kahverengi leke oluşumunu minimize etme ya da önleme
  3. Cilt tonunun eşitsizlik yarattığı dudak çevresi, göz altı ve burun çevresi gibi bölgelerde nötralleşme sağlama
  4. Cildin daha genç, gergin görünmesini sağlama

Orta segmentli bir fiyata sahip olan bu serumu satın almak için online resmi siteyi tercih edebilirsiniz. Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan bu serumun 3.50 ± 1.00 arasında bir Ph değeri vardır. Cilt Ph’ına uyumlu yapısı, cildinizin olumsuz reaksiyon verme ihtimalini en aza düşürecektir. Ürün, en iyi C vitamini serumları arasında gösterilmektedir.

2.      Procsin C Vitamini Serumu

Uygun fiyatlı C vitamini serumu arayışına giren kişiler için de mükemmel bir önerimiz var. Tamamen yerli kaynaklar kullanılarak üretilen Procsin C vitamini serumu, son derece korunaklı damlalıklı bir şişeye ve daha uygun bir fiyata sahip. 22 milimlik bir şişede size sunulacak olan C vitamini serumu, indirimdeyken 30 TL civarında satın alınabilmektedir. Cilt aydınlatma ve leke giderme özellikleri ile bilinen bu serumun güzellik bloglarındaki ortalama puanı son derece yüksek.

Bu serumun bir diğer özelliği de antioksidan içeriğe sahip olması. Yüzünüzün daha gergin ve genç görünmesini sağlayacak olan bu antioksidan içeriği, anında aydınlatma etkisi de vaat etmektedir.

Güneşe sürekli olarak maruz kalmak cildimizin bariyerinin zayıflamasına sebep olur. Bu durum ise hem lekelenmenin hem de akne oluşumunun hızlı hale gelmesi ile sonuçlanır. Procsin C vitamini serumu sayesinde, güneşin yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisini minimize edebilir ve yeni oluşacak etkilerin de önüne geçebilirsiniz. Uygun fiyatlı serum önerisi arayanlar için Procsin son derece popüler bir seçenek.

Hem yağlı ciltler için hem de kuru ciltler için, cildin doğal nem dengesini korumak son derece önemli. Sanılanın aksine yağlı ciltler de nem bakımından oldukça yoksun olabilirler. Yağ üretimi ile cildin içten sağlıklı nemlenmesi birbirinden farklı şeylerdir. Procsin C vitamini serumu sayesinde, kullanıcılar ciltlerini derinlemesine nemlendirecekler ve nem dengesinin kalıcı olmasını sağlayarak cildin gereksiz yere gerilip güçsüz hale gelmesinin önüne geçmiş olacaklar.

3.      Cosmed C Vitamini Serumu

Yoğun aydınlatıcı serum olarak da geçen ve en iyi C vitamini serumu listelerinin tamamında bulunan cosmed c vitamini serumu, stabilize edilmiş C vitaminin yanı sıra, cildinizin rengini açarak lekeleri giderecek bazı aktifler de bulunmaktadır. Cosmed C vitamini serumu cildinizi aydınlatırken aynı zamanda cildinizi besler ve bu sayede cilt yapısının daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Kızarıkların azalması, morlukların nötrlenmesi ve yüz bölgesinde belirli bölgelerde tüy alımı gibi işlemlerden dolayı oluşan kararmaların renginin açılması, bu serum ile kolaylıkla yapılabilir.en iyi c vitamini serumu

Cosmed C vitamini serumu düzenli olarak günde iki kere kullanılmalıdır. Temiz bir cilde uygulanması gereken serumun bir süre emilmesi beklenmelidir. Serumun emilmesini yaklaşık on dakika bekledikten sonra serum üzerine diğer nemlendirici kreminizi uygulayabilirsiniz. Damlalıklı formülü sayesinde serumu küçük oranlarda kullanacak ve uzun süre boyunca yeni bir paket almak zorunda kalmayacaksınız.

 

Piyasada fiyat performans oranı açısından son derece yüksek bir puana sahip olan Cosmed C Vitamini serumu, Türkiye menşeili bir üründür. Bu serumu kullanmak için sonbahar ve kış aylarını tercih etmeniz tavsiye edilir. Fakat yaz ayında kullanım da mümkündür. Bunun için yapmanız gereken şey serumu güneş kremi ile birlikte kullanmak. Serumu sabah saatlerinde kullandıktan sonra dışarıya çıkmanız gerekirse, 50 koruma faktörlü bir güneş kremini de sürmeyi unutmayın. Aksi takdirde ürün ekstra olarak lekelenmeye yol açacaktır.

4. Anew C Vitamini Serumu

Uygun fiyatlı C vitamini serumu kategorisinde bulunan anew c vitamini serumu, 30 milimlik pompalı bir şişede sunulmaktadır. Pompalı şişe sayesinde ürünün maksimum oranda korunması mümkün olmaktadır. Elegant bir tasarımı olan serumun ücreti son derece uygun, ortalama 50 ile 60 TL arasındadır. Bu serumdan etkili bir sonuç alabilmek için serumu 2 hafta boyunca kullanmanız tavsiye edilir. Bu süreç içerisinde cilt aydınlığını kısa süre içerisinde fark edeceksiniz.

Anew C Vitamini serumunun göz çevresinde kullanımı uygun değildir. Hassas göz çevresinde bu ürünü kullanmak kızarmaya ya da diğer iritasyon çeşitlerine sebep olabilir. Bütün bunların yanı sıra, ürünün etkili sonu verebilmesi için ürünü etkili bir nemlendirici krem ile birlikte kullanmanız tavsiye edilmektedir. Geceleri ve gündüzleri nemlendirici kreminizi sürmeden hemen önce bu serumu uygulayın. Bir süre serumun emilmesini bekleyin ve daha sonra üzerine nemlendiricinizi uygulayın. Bu şekilde uyguladığınızda çok daha etkili bir şekilde cildinizin nemlenmesini sağlamış olacaksınız.

Cildinizde pürüzsüz bir görünüm oluşması ve üç boyutlu kusurların tamamen ortadan kalkması için de bu ürün son derece etkili olabilir. C vitamini serumu önerileri bu kapsamda son derece yararlı olacaktır. Anew, yaklaşık ilk iki haftada etkili sonuçlar vermeye başlasa da, kalıcı sonuçlar için ürünü sürekli kullanmak gerekiyor.

5.      Doa Cosmetics C Vitamini Serumu

Temiz içerikli C vitamini serumu son dönemlerde en çok tercih edilen bakım ürünlerinden bir tanesi. Doa cosmetics de bu alanda son derece etkili ürünler üreten bir marka. Cilt bakımına yeni başlayanlar ya da ilk kez C vitamini serumu kullanan kişiler, Doa cosmetics tarafından üretilen ve yüzde 5’lik bir C vitamini yoğunluğu olan serumu kullanabilirler. Serumun son derece kolay ve hızlı bir şekilde ciltte aydınlatma yaptığını söylemek mümkün. Fakat diğer ürünlerden farklı şekilde, bu ürünün hızlı bir şekilde tükendiğine dair çok sayıda yorum var. Dilerseniz Doa Cosmetics’in yüze 10 derişime sahip olan C vitamini serumunu da tercih edebilirsiniz.

Ürün 20 ml’lik kutu içerisinde satılmaktadır. Şişe şeklinde ya da pompalı şişe şeklinde satış mevcuttur. Pompalı şişe son derece kolay bir şekilde kullanım gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Doa Cosmetics’in C vitamini serumunu diğerlerinden ayıran bir özellik daha var: Bu serumu yalnızca yüzünüze değil, göz altındaki hassas bölgeye de uygulayabilirsiniz. Dermatolojik olarak test edilmiş olan bu ürün herhangi bir iritasyona sebep olmayacaktır.

Bu serumu kullandığınız dönemde en az 50 koruma faktörüne sahip olan güneş kreminden destek almanız tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde bu serumun kullanıldığı bölgelerde kızarıklık olabilir ve kalıcı olarak leke oluşabilir. Kış ve sonbahar ayları C vitamini kullanımı için en uygun dönemlerdir.

C vitamini oda sıcaklığının altındaki serin ortamlarda ve nemli ortamlardan uzak olacak şekilde saklamanız tavsiye edilmektedir. Ürün Türkiye menşeilidir, dolayısıyla fiyatı diğerlerinden daha uygundur. Ürünü satın almadan önce içerik listesine de göz atabilirsiniz. İçerik listesinin son derece temiz olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Siz de en iyi C vitamini serumu seçeneklerini arıyorsanız ve cildinize eski elastik ve estetik görünümünü kavuşturmak istiyorsanız, yukarıda sıraladığımız beş üründen bir tanesini hemen tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın. C vitamini kullanırken istenmeyen yan etkilerken kaçınmak için, serumu öncelikle kol bölgesinde ufak bir noktada test etmenizi tavsiye ediyoruz. Alerjik reaksiyon göstermediğinizden emin olmanız gerekiyor .

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?