En İyi Bulaşık Makinesi Deterjanı

Elektrikli ev aletleri yaşamımıza girdiğinden beri, onları en etkili ve yararlı bir şekilde kullanabilmemizi sağlayacak ek malzemeler de geliştirilmeye devam ediliyor. Özellikle hijyen alanında en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacak deterjan, leke çıkarıcı ve temizleyici ürünleri, pek çok marka tarafından aktif olarak üretilmekte. Bugün sizinle birlikte bulaşık makinelerinizde kullanabileceğiniz, hem bulaşık makinenize bakım yaparak eskimesini engelleyecek, hem mutfak malzemelerinizi hızlı bir şekilde temizleyecek, hem de malzemeleri temizlerken onların yıpranmasına da engel olabilecek bazı deterjan seçeneklerini inceleyeceğiz. İnternet üzerinde pek çok kullanıcı deneyimine bağlı olarak verilen puanlar, en iyi bulaşık makinesi deterjanı seçeneğinin bulunmasını kolay hale getiriyor. Farklı kullanıcılar, farklı faktörler çerçevesinde deterjanları puanlayarak bir sıralama oluşturuyorlar. Bizler de bugün, son dönemlerde listelerin en üst sıralarında olan seçenekleri incelemeyi tercih edeceğiz.

En İyi Bulaşık Makinesi Deterjanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir bulaşık makinesi deterjanı seçmek istiyorsanız, göz önüne almanız gereken çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bunları kısaca inceledikten sonra ürün inceleme kısmına geçelim.

 1. Öncelikle en iyi bulaşık makinesi deterjanı, fiyat performans oranı en iyi olan seçenektir. Uygun fiyatlı olmasına rağmen yüksek performans gösteren ürünler, uzun vadeli kullanım için daha akıllıca seçenekler haline geliyor. Bu yüzden detaylı bir fiyat karşılaştırması ve puan karşılaştırması yapmak tüketiciler için mantıklı olacaktır.
 2. Bulaşık makinelerinde kireçlenme ya da tıkanma gibi problemler zamanla yaşanabilir. Tıpkı çamaşır makineleri gibi, bulaşık makineleri de düzenli olarak bakıma gereksinim duyar. Gündelik olarak kullandığınız sıvı ya da tablet formundaki bulaşık makinesi deterjanı ürünlerinin, makineniz için de bakım yapıyor olması, size zaman ve para kazandıracaktır. Düzenli olarak iç aksanları temizlenen makineniz daha uzun ömürlü olur ve uzun süre boyunca arıza vermez. Üstelik makinenizin temizleme performansı da, diğerlerine göre daha yüksek düzeyde olacaktır.
 3. Bulaşık makineleri deterjanları yalnızca temizleme fonksiyonunu değil, parlatma fonksiyonunu da yerine getirmelidir. Özellikle cam materyallerde makineden çıktıktan sonra oluşan mat görünüm, ürünün kirli görünmesine sebep olur. Şık ve elegant görünümden uzak olan mutfak eşyaları size dilediğiniz ambiansı veremez. Üçü bir arada bulaşık makinesi deterjanı seçenekleri, yağlardan arındırma, temizleme ve parlatma işlemlerini bir arada gerçekleştirir. Elbette bu deterjanların üzerine ekstra bulaşık makinesi parlatıcısı kullanmak da mümkün. Fakat deterjanın da bir parlatıcı fonksiyonu olması epey işe yarayacaktır.
 4. Temiz içerikli bulaşık makinesi deterjanı, özellikle çocuklu ailelerin bir numaralı tercihi olmaktadır. İçerisinde kanserojen materyal bulundurmayan, toksik madde içermeyen deterjanlar, temizlik ve sağlığı bir arada sunuyor. Özellikle tahta materyalleri de bulaşık makinesinde yıkamayı tercih eden bireyler, tahtaların deterjanı emdiğini duymuştur. Bu durum zamanla yemeklere de toksik madde karışmasına sebep olabiliyor. Bu tür durumlardan kaçınmak için her zaman içeriği temiz bir bulaşık makinesi tercih etmek mantıklı olacaktır.
 5. Pratik kullanım, bulaşık makinesi deterjanı denince ilk akla gelen karşılaştırma faktörlerinden bir tanesi. Pek çok kişi pratik kullanım sunduklarından dolayı tablet bulaşık deterjanı seçeneklerini sıvı bulaşık deterjanı alternatiflerine tercih ediyor. Genel ortalamaya bakıldığında sıvı bulaşık deterjanlarının daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün. Fakat tahmin edilebileceği gibi, tablet formundaki deterjanlar çok daha hızlı ve pratik bir kullanım deneyimi sunuyor.

1.      Borev Bulaşık Makinesi Deterjanı

en iyi bulaşık makinesi deterjanı

Borev Bulaşık Makinesi Deterjanı paketleri içerisinde toplam 60 tablet bulunmaktadır. Her bir tablet bir yıkama için yeterlidir. Firma, diğer tüm rakiplerinden farklı olarak temizlik ürünlerinde bor teknolojisi kullanmaktadır. Bor teknolojisi ise aşağıdaki temel avantajları beraberinde getirir:

 • Borun kimyasal yapısı, mikropları öldürme konusunda diğer kimyasal bileşenlerin de performansını arttırır.
 • Temizlikte bor kullanımı, dünya bor rezervlerinin büyük bir çoğunluğunun Türkiye’de olmasından kaynaklı, ülke ekonomisine katkı ile sonuçlanacaktır.
 • Ürün tamamen yerli üretimdir.

 

Ürün, ekstra parlatıcı gerektirmeyen yapısı ile temizlik ve parlaklığı bir arada sunuyor. Bu sayede ekonomik bir seçim haline geliyor. Ayrıca, bulaşıklarında zararlı kimyasal kullanmak istemeyen bireyler için de Borev bulaşık makinesi deterjanı son derece iyi bir seçim. Çünkü bu ürün, Sls ve paraben gibi bileşikleri kesinlikle içermiyor.

Bor, bu tür zararlı içerikler yerine kullanılıyor ve bu içeriklerin gerçekleştireceği mikrop öldürücülüğü işlevini yerine getiriyor. Üstelik ürün çok sayıda platformdan alınabildiği için, ürüne erişim son derece kolay.

Bulaşık makinenizde ekstra toksik bileşen ya da kireç birikmesine neden olmayan formül, tamamen doğaldır. Bu sayede küçük bebeği olan bireyler de, bulaşıklarını rahatlıkla bu deterjan ile dezenfekte edebilir.

2. Farmasi Mr. Wipes Konsantre Jel Bulaşık Makinesi Deterjanı

Genellikle kozmetik ürünleri ile tanıdığımız ve yüzde yüz Türk markası olan Farmasi’nin ev temizlik ve ev kozmetiği ürünlerinde de üretim gerçekleştirdiğini biliyor muydunuz? Farmasi bulaşık makinesi deterjanı, katalogtan en çok sipariş edilen ürünlerin arasında gösteriliyor.  Eğer doğa dostu bir temizlik ürünü kullanımı sizin için önemli ise, zehirli ve toksik içeriklerin hiçbirini barındırmayan, doğal içerikli bir seçenek ile tanışın. Plastik bir şişede size gönderilecek olan Farmasi bulaşık makinesi deterjanı, aşağıdaki bileşenlerin hiçbirini içermiyor:

 • SLS
 • Paraben
 • Klor
 • Formaldehit
 • SLES
 • Fosfat
 • Boya
 • Gluten

Tamamen temiz içerikli yapısı, bulaşık makinenizin de temizlenmesini sağlayacak. Kaliteli bir sıvı bulaşık deterjanı arayanların ilk tercihlerinden biri olan Farmasi, konsantre jel bir yapıya sahip. Dolayısıyla çok ufak bir miktarda ürün kullanımı da, ürünün yüksek performans göstermesi için yeterli olacaktır. Ürün kullanım talimatına göre, çok kirli olan bulaşıklarda 28 ml, normal kirli olan bulaşıklarda 25 ml, az kirli olan bulaşıklarda ise 23 ml’lik bir kullanım yeterli olacaktır.

Bilindiği üzere, bir bulaşık makinesinin iyi performans gösterdiğini söyleyebilmek için, makinede bardaklar ya da diğer cam yüzeyler üzerinde deterjan izi kalmamış olması da önemli. Farmasi sıvı bulaşık deterjanı bu noktada da mükemmel bir performans sağlıyor. Bulaşık makinesi deterjanı kalıntısını bulaşıklarınız üzerinde kesinlikle görmeyeceksiniz.

3.      Amway Bulaşık Makinesi Deterjanı

Temiz içerikli üretim yapan alternatif firmalardan bulaşık makinesi deterjanı alternatifleri mi arıyorsunuz? O halde Amway markasına ait tablet formlu bulaşık makinesi deterjanı seçenekleri sonraki tercihiniz olabilir. DISH DROPS™ adındaki özel teknoloji ile üretilen bu bulaşık makinesi deterjanı, ‘’hepsi bir arada’’ formülüne sahip. Yukarıda, bulaşık makinesi seçerken dikkat edilecek faktörler başlığında da, hepsi bir arada etkiye sahip olan deterjanların sağlayacağı avantajlardan söz etmiştik. Bu bulaşık makinesinin hem parlaklık, hem temizlik hem de leke çıkarıcı özelliklerini bir arada taşıdığını söylemek mümkün. Ürünün temel bileşenleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • oksijenli ağartıcı,
 • düşük sıcaklıkta ağartıcı aktivatörü,
 • alkalinite ajanları,
 • polimerler,
 • proteaz enzimi,
 • amilaz enzimi,
 • tuz,
 • parlatıcı.

Makinenizdeki parlatıcı bölmesine ekstra sıvı parlatıcı ekleyerek de ürünü daha efektif hale getirmeniz elbette mümkün. Bildiğiniz üzere, bulaşık makineleri,  kireçli ve sert suyun yüksek düzeyde uygulanmasından dolayı çoğu zaman kuru su lekelerinin ürünler üzerinde kalmasına sebep olur. Özel formülü sayesinde Amway bulaşık makinesi deterjanı, bu tür lekelerin üstesinden gelebiliyor ve tamamen pürüzsüz ve lekesiz bardaklara sahip olmanıza olanak tanıyor.

Aynı zamanda, yumuşak ve son derece nazik kimyasalların kullanımı, porselenlerinizin ya da cam materyallerinizin çizilip bozulmasının önüne geçiyor. Dolayısıyla en çok sevdiğiniz mutfak malzemelerini bile bulaşık makinenizde yıkayabileceksiniz.

4.      Fairy Bulaşık Deterjanı Platinum Plus 60 Yıkama

Oldukça uzun bir süredir Türkiye’de bulaşık makinesi deterjanı ve bulaşık deterjanı sektöründe öncü markalardan bir tanesi olan Fairy de, çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle limon kokulu bulaşık makinesi deterjanı seçeneklerini arayanlar, parlak bulaşıklar elde etmek isteyenler, sıklıkla Fairy’nin Platinium serilerini tercih ediyorlar. Platinium serisi, fiyat performans oranı açısından iyi sonuçlar çıkarıyor. Ürünün temel fonksiyonlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Bulaşık makinesinde su damlası izlerini yok etme,
 • Leke giderme,
 • Yağ çözme,
 • Cam ve porselen yüzeylerde parlaklık sağlama,
 • Cam ve porselen tahrişini önleme,
 • Makineye bakım yapma ve makine temizliği,
 • Makinenin belli noktalarında ürün topaklanmasını önleme

Fairy bulaşık makinesi deterjanı, elbette yine Fairy bulaşık makinesi parlatıcı ürünü ile birlikte kullanıldığında kusursuz sonuçlar veriyor. Sıvı formdaki parlatıcı ile tablet formdaki bulaşık makinesi deterjanını siz de birlikte kullanabilirsiniz.

Ürünün en önemli özelliği, anti-mat teknolojisine sahip olması. Ürünlerinizin yıkandıktan sonra durulama ve kurulama aşamalarında matlaşması mümkün. Fairy bulaşık deterjanı özel formülü ile matlaşmanın önüne geçiyor ve daha yeni görünen bakımlı bardakların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Üçü bir arada teknolojisi içerisinde tablet, aynı zamanda sıvı yağ çözücü de barındırmaktadır.

5.      Finish Quantum 120 Tablet Bulaşık Makinesi Deterjanı

en iyi bulaşık makinesi deterjanı

Türkiye’de pek çok bulaşık makinesi markası tarafından da makine sağlığını uzun ömürlü kılması bakımından önerilen Finish Quantum, özellikle zorlu lekeleri çıkarma ve parlaklık sağlama açısından son derece iyi performans göstermektedir. Bulaşıklarınız makine içerisinde buharlaşma ve matlaşma gibi problemler dolayısıyla yıpranıyorsa ve çok daha eski görünmeye başlıyorsa, Finish ile daha iyi sonuçlar elde etmeniz mümkün.

120’li paketler halinde de satın alabileceğiniz Finish Quantum’un indirim ve kampanya dönemlerini takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Finish Quantum’un bulaşık makinenize ekstra bakım yapabilmesi için, deterjanı temizlik ve bakım seti ile birlikte satın almanız ve kullanmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede makinenin iç aksanlarını da dahil olmak üzere tüm yapısını temizlemiş oluyorsunuz. Makinenizin uzun ömürlü olmasını sağlayan bu teknoloji, aynı zamanda uzun zaman boyunca bulaşıklarınızda oluşmuş olan kalıcı matlığı da parlatacak güce sahip.

Özellikle bardaklarınızda ekstra parlaklık sağlayan tablet bulaşık makinesi deterjanı, üstü kilitlenebilen özel paketlerde satılıyor. Bu sayede hava ile minimum temasa giren tabletler zamanla bozulmuyor. Uzun süre boyunca rahatça ürünü kullanabilmeniz için siz de kampanyalı büyük paketler satın alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?