En İyi Diş Hekimleri: Türkiye’de En İyi 5 Hekim!

Türkiye’nin En İyi Diş Hekimleri

Diş sağlığı, düzenli olarak doktor kontrolü, bakım ve özen gerektirmektedir. Hem düzenli kontrollerinizi yaptırmak hem de dental ihtiyaçlarınızı gidermek amacıyla ziyaret ettiğiniz diş doktorunuzun alanında uzman, deneyimli ve modern araç ve yöntemleri kullanan bir profesyonel olması, daha güçlü sonuçlar almanıza yardımcı olur. Hem tek seferlik çene estetiği, diş dolgusu gibi tedavilerde hem de periyodik olarak gerçekleştirilmesi gereken diş taşı temizliği, diş beyazlatma gibi tedavilerde doğru doktorla çalışmak oldukça önemli.

Sizin için oldukça detaylı bir araştırma yaptık ve Türkiye’nin en iyi diş hekimlerini bu içerikte derledik. İnceleyeceğiniz detaylı listede, Türkiye’deki en iyi 10 diş hekiminin faaliyetlerine göz attık.

Prof. Dr. Birkan Taha Özkan – Mersin Diş Hekimi

Mersin’in Yenişehir ilçesinde aktif olarak hizmet veren Prof. Dr. Birkan Özkan, profesyonel kliniğinde diş beyazlatma işlemlerinden çene estetiği işlemlerine, implant tedavilerinden ağız kanseri tedavilerine kadar oldukça geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Uluslararası alandaki konferans ve etkinliklere düzenli olarak katılarak diş sağlığı teknolojilerinde en modern seçeneklerini hastalarına sunan Prof. Dr. Birkan Özkan, kliniğindeki modern tasarımı ve yüksek hijyen koşulları ile de ilgileri Mersin’e çekiyor. En iyi diş hekimlerinden birisi olarak da bilinen Dr. Özkan yüksek el işçiliği kalitesi ve başarılı akademik kariyeri ile Mersin’de diş hekimi olarak hizmet vermekte.

Özkan, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. Ayrıca, doktorun eğitim hayatı Amerika’daki Texas Houstan Üniversitesinde, Finlandiya’nın Oulu Üniversitesinde, İran’daki Shahid Bhaesti Üniversitesi, Azad Üniversitesi ve Shiraz Üniversitesinde çeşitli dersler alarak ve çalışmalar yaparak geçmiştir. Aldığı bu kapsamlı ve uluslararası alanda geçerliliğe sahip olan eğitimler, uyguladığı her prosedürün kalitesi üzerinde de güçlü bir etkiye sahip gibi görünüyor.

Prof. Dr. Ahmet Ersan Ersoy – Ankara Diş Hekimi

Ankara’nın Çankaya bölgesinde hizmet veren ve Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Ersoy, özellikle hasta iletişimi konusundaki yetenekleri ve yüksek el becerisi ile çok sayıda hastanın olumlu yorumunu kazanmıştır. Doktor, protetik diş tedavisinden eklem tedavilerine, estetik veya kozmetik amaçlı dental prosedürlerden implantolojiye kadar çok sayıda alanda hizmet sunmaktadır.

Prof. Dr. Tayfun Gürbay – İzmir Diş Hekimi

Özellikle diş eti ve çene problemleri ile ilgili oldukça hassas bir tedavi süreci gerektiren kompleks tedavilerde güvenebileceğiniz Prof. Gürbay, İzmir, Konak’ta hasta kabul ediyor. Resmi web sitesi oldukça gelişmiş olan doktordan randevu almak için web sitesindeki online randevu sayfasına gidin. Özellikle dişleri ve diş etlerinde aktif olarak iltihaplanma ve benzeri problemler olup implant ve benzeri uygulamalara ihtiyaç duyan kişiler için, Gürbay mantıklı bir seçenek olabilir.

Prof. Dr. Hakan Özyuvacı – İstanbul Diş Hekimi

Dental Forum İstanbul’da hizmet sağlayan Prof. Dr. Hakan Özyuvacı, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan ve daha sonra doktorasını da ağız, diş ve çene hastalıkları cerrahisi bölümünde yapan uzman bir isimdir. Özellikle implant tedavileri, dolgu tedavileri, diş beyazlatma, diş eti çekilmesi ve benzeri dental sağlık problemlerinin çözümü için Özyuvacı’ya başvurabilirsiniz.

Prof. Dr. Selçuk Basa – İstanbul Diş Hekimi

Dental sağlığı konusunda her zaman bir klinikten ziyade bir hastaneye güvenmek isteyenlerin tercihi Prof. Dr. Selçuk Basa, Acıbadem Hastanesinde hizmet vermektedir. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliğinden mezun olmuş olan doktor, çeşitli akademik çalışmalarıyla hem diş hekimlerinin dünyasına hem de hastalarına yararlı olmayı başarmış oldukça profesyonel bir doktordur. Doğrudan hizmet almak için hemen Acıbadem Hastanesinin online randevu platformuna gidin ve kayıt olun.

Prof. Dr. Ömer Kutay – İstanbul Diş Hekimi

Eğer estetik ya da kozmetik düzeltme amaçlı bir dental tedavi olma amacı taşıyorsanız, Nişantaşı’nda hizmet veren Prof. Kutay sizin için doğru tercih olabilir. Yalnızca diş, diş eti, çene ve dil’in ağızdaki konumu üzerinde değil, aynı zamanda dişlerin rengi üzerinde de çeşitli medikal çalışmalar gerçekleştiren Kutay, size aradığınız bembeyaz ve parlak görünümü sunmak için çalışıyor. Laminateden diş beyazlatmaya, kanal tedavisinden dolgu tedavisine kadar her alanda doktorunuzdan destek alabilirsiniz.

Prof. Dr. Özgür Erdoğan – İstanbul Diş Hekimi

Bir üniversite hastanesi, bilimin üretilerek yayıldığı alan olduğundan dolayı, her zaman son teknolojilerin kullanıldığı alanlardır. Prof. Dr. Özgür Erdoğan da İstanbul’da Okan Üniversitesinin Diş Hastanesinde görev yaparken en yeni, inovatif teknolojileri kullanmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Prof. Erdoğan, daha sonra Çukurova Üniversitesinde de lisansüstü eğitim ve çalışmalarına devam etmiştir.

Prof. Dr. Engin Ersöz – Ankara Diş Hekimi

Ankara’da en iyi diş hekimi arayışında olanların birincil tercihi Prof. Ersöz, klasik dental problemlerin çözümünü sunmasının yanı sıra, aşağıdaki alanların tümünde aktif hizmet sağlıyor:

 1. Lazer Cerrahisi
 2. Çene Kistleri
 3. Endodonti
 4. Peri-İmplant Mukozitis

Ersöz, aynı zamanda çocuklarla iletişimi kuvvetli olan bir diş hekimi olarak ‘’çocuk diş hekimi’’ ünvanına da sahiptir. Diş gelişimi ile ilgili bir problem yaşayan çocuklarınızın rahat, stressiz ve profesyonel bir ortamda tedavi olması için Prof. Ersöz’ü tercih edebilirsiniz.

Prof. Dr. Ertan R. ERSÖZ – Ankara Diş Hekimi

Ankara’da diş hekimi tavsiyeleri arasında sonuncu seçeneğimiz de Ersöz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hem bir kurucu hem de bir diş hekimi olarak çalışan Prof. Dr. Ertan R. ERSÖZ. Doktorunuzun uzun yıllardır sektörde bulunan ve aktif olarak hasta kabul eden biri olmasını önemsiyorsanız, profesörlük derecesini 1998 yılında almış ve klinikteki çalışmaları gereği tüm güncel dental tedavi teknolojilerini yakından takip eden Ersöz’ü tercih etmek oldukça mantıklı olabilir.

Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağız ve diş sağlığımız hem psikolojik sağlığımızı hem de çiğneme, yutma, besin tüketimi gibi basit gündelik davranışlarımızda hissettiğimiz konforu yakından etkiler. Bu yüzden ağız ve diş sağlığımızı alanında gerçekten uzman olan birine emanet ettiğimizden emin olmak oldukça değerlidir. Türkiye’deki en iyi diş hekimleri arasından bir tercih yaparken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

 1. Hekimin mesleki donanımı nedir? Hekiminizin mezun olduğu okul, yaptığı akademik çalışmalar, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara katılım oranı ve bu kongre ve sempozyumlardaki tanınırlığı, eğitimleri ve sertifikaları, onun mesleki donanımı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.
 2. Kişisel ihtiyaçlarınız neler? Bazı hekimler özel olarak implant konusunda iddialıyken, diğerleri Çene Estetiği ya da gülüş estetiği konusunda oldukça popüler olabilir. O halde sizin kişisel ihtiyaçlarınız da kimi tercih edeceğiniz üzerinde doğrudan etkilidir.
 3. Kliniğin yapısı nasıl? Her zaman hijyenik, en güncel teknolojileri içerisinde barındıran klinikleri tercih edin. Çünkü bu tür klinikler size her şeyden önce modern bir tedavi sözü verir ve sağlığınızı da koruma altına alır
 4. Randevu planlaması nasıl? Bazı diş hekimlerinde en yakın randevu tarihi oldukça uzakta olabilir. Diş problemlerinin bekletilmeye gelmeyen, bekledikçe daha da kötüleşen sorunlar olduğu unutulmamalı ve çözüm bir an önce aranmalıdır.

Diş Hekimi Kliniklerinde Hangi Tedaviler Yapılır?

Sanılanın aksine, diş hekimi klinikleri yalnızca dolgu ve kanal tedavisi gibi klasik tedavi türlerinin gerçekleştiği alanlar değildir. Burada çene estetiği, diş ve diş eti temizliği, gülüş estetiği, ortodonti gibi çeşitli alanlarda da sürekli olarak tedaviler gerçekleşir. Dahası, hassasiyet problemi olan bireyler için florür tedavileri, diş eksikliği olan bireyler için en uygun materyalden protez yapımı gibi hizmetler de diş hekimleri tarafından kliniklerinde sağlanmaktadır.

Türkiye’nin en iyi diş hekimi kliniklerinde ayrıca diş beyazlatma, diş taşı temizleme gibi hijyen odaklı işlemler de yapılmaktadır. Bazı işlemler tek seferlik bir tedavi görevi görürken, bazıları periyodik olarak tekrarlanmalıdır. Özellikle temizlik odaklı tedavilerin tekrarı, diş sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Diş Hekimi Ne Sıklıkla Ziyaret Edilmelidir?

Türkiye’nin en iyi diş hekimleri, ağız ve diş sağlığınızı emanet ettiğinizde güncel sağlık durumunuzla ilgili size bilgi vererek gelecekte karşılaşabileceğiniz problemleri de sıralarlar. Genellikle hekiminizle kararlaştırdığınız tedavileri gerekli seanslar ile tamamladıktan sonra, her şey yolunda iken, en az altı ayda bir kere hekiminizi ziyaret etmeniz gerekir. Bu ziyaretler hem genel bir kontrol, hem varsa herhangi bir işlemin bakımı hem de genel temizlik için son derece yararlı olmaktadır.

Diş hekiminin yılda en az iki kere ziyaret edilmesi uzun vadede büyük dental problemler yaşamanızın önüne geçer.

Çocuk Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş hekimine gitmek konusunda özel bir ikna süreci gerektiren çocuklar için doğru hekimi seçmek son derece önemlidir. Özel olarak çocuklar için hizmet veren Türkiye’nin en iyi diş doktorları arasından seçim yaparken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız yararlı olabilir:

 1. Özel olarak bu alanda (çocuk dental sağlığı alanında) eğitim almış, çocuk psikolojisi hakkında bilgili olan doktorları tercih etmek, çocuğunuzla iletişim kuracak olan doktorun daha iyi bir yakınlık yaratmasına çocuğunuzun diş hekimi korkusunu yenmesine yardımcı olabilir.
 2. Doktorunuzun hem çocuğa hem de size, yani ebeveynlere diş sağlığı ve diş bakım rutini hakkında bilgi vermesi oldukça önemlidir.
 3. Tecrübeli, kliniğinde çocuklara hitap eden çeşitli öğeler barındıran doktorlar, çocuklarınız için daha rahat, konforlu ve güvenli bir alan yaratmış olurlar. Unutmayın, çocuklara hitap eden öğeler, onların korkularını yenerek dişlerine daha çok önem göstermeye alışmalarına olanak tanıyacak bir deneyim anlamına geliyor.
 4. Son olarak, alanında uzman doktorunuzun konferans ve sempozyumlara katılarak alanında en yeni tedavi teknolojilerini takip ediyor olması, çocuğunuzun dental sağlığı için her zaman bir avantaj olacaktır. En iyi çocuk diş hekimi seçiminde bunlara dikkat etmek, mükemmel bir tercih yapmanıza yardımcı olabilir!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?