En İyi Çene Cerrahları

En İyi 5 Çene Cerrahları: Hangi Çene Cerrahını Tercih Etmelisiniz?

Çene cerrahisi, kişinin yüz ifadesini büyük ölçüde etkileyen çene kemiği üzerinde gerçekleştirilen estetik ya da işlevsellik amaçlı tüm prosedürleri ifade eder. Günümüzde çene cerrahisi ameliyatı için dilerseniz devlet hastanelerini dilerseniz ise alanında uzman doktorların özel kliniklerini tercih edebilirsiniz. Bizler sizin için alanında uzman beş farklı çene cerrahını araştırdık ve içerik içerisinde sizlere sunduk. Bu cerrahların tamamını profesör unvanına sahip olan kişiler arasından seçmeye özen gösterdik. Eğer siz de sağlık probleminiz için hangi çene cerrahını seçmek istediğinizden emin değilseniz, içeriğimizin devamını okuyarak farklı cerrahların eğitim yaşamını ve uzmanlık alanlarını inceleyebilirsiniz.

Prof. Dr. Birkan Taha Özkan – Mersin Diş Hekimi

Çene cerrahisi alanında oldukça tanınmış doktorlardan biri olan Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Birkan Özkan, Mersin’in Yenişehir ilçesinde hizmet vermektedir. Özkan’ın yüksek teknolojiye sahip medikal cihazlarla donanmış olan kliniğini hem çene estetiği ve çene deformasyonları operasyonları için, hem de implant ve estetik diş operasyonları için tercih etmeniz mümkündür. Mersin’deki en iyi diş hekimlerinden birisi olan Dr. Özkan dünyanın sayılı başarılı çene cerrahlarından birisidir.

Birkan Taha Özkan, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış ve hem yurt içi hem de yurt dışında çeşitli akademik ve mesleki deneyimler edinmiş bir uzman olarak, alanının güncel gelişmelerini sürekli olarak takip etmektedir. Özkan, özellikle en yeni teknolojiler ve inovatif yaklaşımlarla tedavi olmak isteyenler tarafından tercih edilen bir uzmandır.

Eğer diş hekimliği ve çene cerrahisi alanında akademik olarak da çalışmalarına devam eden ve kendi çalışma alanında adından söz ettiren bir doktoru tercih etmek istiyorsanız, Prof. Dr. Birkan Özkan iyi bir tercih olacaktır. Profesör Doktor,  Çene Cerrahisi adındaki 11.000 sayfalık İngilizce kitabı ile hem akademik hem de pratik anlamda diğer diş hekimlerine yol gösterici olabilecek özelliğe sahip dokümanı yayınlamıştır.

Özkan, çenenin yapısal bozukluklarından kaynaklanan ağrılarınızı ve gündelik yaşamdaki ilgili işlev bozukluklarını kapsamlı çene eklem cerrahisi ile tedavi eder. Genellikle eklem içi yıkama ya da eklem içi sıvı enjeksiyonu, çene plağı uygulaması, botoks ya da lazer uygulaması gibi çeşitli yöntemler güçlü sonuçları beraberinde getirebilmektedir. En iyi çene cerrahlarını ziyaret eden doktorlarda sıklıkla görülen çene eklem kısıtlılığı ve benzeri sağlık sorunları için Prof. Dr. Birkan Taha Özkan’ı kliniğini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlası hakkında bilgi almak için Prof. Dr. Birkan Taha Özkan’ın resmi web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Prof. Dr. Orhan Güven – Ankara Diş Hekimi

Alanında uzman bir doktoru tercih ederek çene cerrahisi alanında inovatif bir tedavi anlayışından yararlanmak istiyorsanız, Ankara’nın Beşevler (Çankaya) bölgesinde hizmet veren Prof. Dr. Orhan Güven oldukça iyi bir seçenek olabilir. Güven’in çalışmaları çene estetiğinden çene kanserine kadar oldukça geniş bir skalada etkili tedavi sağlayabilmesine olanak tanımaktadır. Genel olarak, hem estetik amaçlı talepleriniz hem de sizin için konforsuz bir yaşama sebep olan yapısal çene bozukluklarını için Orhan Güven’i tercih edebilirsiniz.

Kendine ait kliniğinde yüksek hijyen koşulları çerçevesinde hizmet sağlayan Prof. Dr. Orhan Güven, aktif olarak medikal konferanslara katılan ve tıp dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden bir doktor olarak inovatif bir tedavi süreci talep edenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer Ankara’da ikamet ediyor ya da gerçekten kaliteli, yüksek standartlarda malzemeler kullanılarak gerçekleştirilecek bir çene operasyonu olmak istiyorsanız, Prof. Dr. Orhan Güven ile iletişime geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Kemal Uğurlu – İstanbul Diş Hekimi

Plastik, estetik ve çene cerrahi alanında akademik ve mesleki başarılara imza atmış olan Prof. Dr. Kemal Uğurlu, hafta içi her gün kendi ismin taşıyan kliniğinde aktif olarak hizmet vermektedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında kapsamlı iş ve akademik deneyimlere imza atan doktor, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Fransa’da tıp fakültesinde klinik eğitim almaya devam etmiştir. 1989 yılından beri tıp doktoru olarak hizmet veren Kemal Uğurlu, çene cerrahisi alanında gerçekleştirdiği yüksek başarı oranlarına sahip olan çalışmaları ile tanınmaktadır.

Prof. Dr. Kemal Uğurlu, yalnızca şekil bozuklukları ya da estetik problemleri tedavi etmek amacıyla değil, aynı zamanda yaşamsal tehlikeleri gidermek amacıyla da çene cerrahisi uygulamaktadır. Örneğin doktor, baş ve boyun kanserleri, çene tümörleri alanlarında aldığı ulusal ve uluslararası çaptaki eğitimleri sayesinde bu alanda güçlü tedavi seçenekleri sunabilmektedir.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Cerrahi Derneği, Çene Yüz Cerrahları Derneği gibi birbirinden farklı çok sayıda bilimsel kuruluşa üye olan ve kendi alanındaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden doktorunuz ile iletişim kurmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Nedim Özer – İstanbul Diş Hekimi

Türkiye’de en iyi çene cerrahları araştırmanız için listemize eklediğimiz son doktor Prof. Dr. Nedim Özer. Özer, özellikle çene ve yüz deformitelerinin düzeltilmesi, ağız, diş, çene, yüz kist ve tümörlerinin iyileştirilmesi, yetersiz kemiklerde greftlenmenin tedavi edilmesi, çene eklemi bozukluklarının giderilmesi ve gömülü diş cerrahisi alanında oldukça uzman ve profesyonel şekilde hizmet verir. Doktorun uzmanlık alanının spesifik olarak makrosillofasiyal cerrahi olması, şikayetleri bu alanda gelişen bireyler için Prof. Özer’in mükemmel bir seçenek olmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da hizmet veren doktorunuzdan randevu almak ya da doğrudan kendisi ile iletişime geçmek isterseniz, doktorun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Oradan doktora en kısa sürede yanıtlanabilecek şekilde soru iletmeniz ya da e-randevu sistemi ile yer ayırtmanız mümkün olacaktır.

 

 

Bilgi: Bilgiler kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin tanı ve tedavisi yerine geçmez. Yanlış ve eksik olduğunu bulduğunuz bilgilerin düzeltilmesi için memurhaberci1@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Horlamaya karşı , alt ve üst çenemin öne çekilmesi için.
    4 implant , ön üst (5 tane) dişlerime kaplama ve içinde yanlamasına kalmış azı dişlerime çözüm arıyorum.
    Saygılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?