Bölgesel Zayıflama Mucizesi Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz dünya genelinde yaygın olarak kullanılan en iyi bölgesel zayıflama yöntemlerinin başında geliyor. Yaptığınız diyetler, günlük yürüyüşler ya da egzersizler, çeşitli gıda takviye ürünleri kısacası ne yaparsanız yapın, vücudunuzda biriken yağlardan kurtulamıyorsanız eğer, bu yöntemi tercih edebilir ve özellikle göbek, bacak, kol bölgelerinde ki birikmiş yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz. Bazı kişilerde ne kadar uğraşsalar da incelme olmamaktadır. Elbette ki bu vücut yapısı ve birikmiş yağların fazlalığından da kaynaklanıyor.

Durum böyle olunca da, başta kadınlar için ve erkeklerde göbek bölgesi için sıklıkla soğuk lipoliz yaptırmayı tercih ediyor. Kadınlar genel olarak sıklıkla kol, bacak, kalça, bel ve basen bölgelerindeki birikmiş yağlardan kurtularak, bu bölgelerinin incelmesini sağlıyorlar. Dünyanın her yerinde uygulanan bu yöntemde, kullanılan cihazların FDA onaylı olmasından dolayı, sağlık açısından her hangi bir sorun teşkil etmiyor. Bu nedenle kadınlar ve erkekler bu yöntem ile bölgesel zayıflamayı elde ederek, daha fit ve biçimli vücuda sahip oluyor. tarafından tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Soğuk Lipoliz Nedir?

Sadece 60 dakika yapılan bu uygulama tek seans olarak yapılmakta olup, ikinci kez yaptırmak isteyenlerin minimum 8-12 ay sonra yaptırmaları gerekiyor. Bu uygulamada incelmek istediğiniz bölgeye takılan başlıklar, ciddi bir enerji salgılayarak ve titreşim ile birlikte, o bölgenin normal şartlarda yoğun spor ile yapamayacağını yaparak, birikmiş olan yağlarında soğuğun etkisi ile birlikte parçalanmasını sağlıyor. Ciddi bir incelme elde etmenizi sağlayan bu işlem, birikmiş olan yağları çok hızlı bir şekilde parçaladığı için, oldukça büyük bir etkiye sahip.

Yine muadil yöntemleri incelediğimiz de vücudun çeşitli bölgelerine kontrollü olarak 4-8 seans arası işlemler ile incelme sağlıyor. Bu durum soğuk lipoliz sayesinde bir seansta hal olduğu gibi, yağ birikimlerini parçalayarak vücuttan atılmasını sağlıyor.

Her ne kadar makale başlığımızda zayıflama desek de, aslında zayıflamak için değil, göbek, basen, kaçla gibi incelmeyen bölgelerin incelmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Elbette ki vücutta birikmiş yağlar parçalanarak dışarı atıldığı zaman haliyle belirli bir kilo verme şansına da sahip oluyorsunuz.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Çift başlıklığı bulunan soğuk lipoliz cihazının, aynı anda iki farklı bölgeye işlem yapma şansına sahip olduğunu da söyleyelim. Örneğin bacaktaki inceleme için, her bacağa bir başlık takılıyor. Bel, basen ve göbek için sağ ve sol kısımdan ya da üst ve alt şeklinde takılıyor. Ayrıca kalça bölgesine de birer başlık takılarak, biçim kazanması da sağlanıyor. Tek seansta göbeğin iki kısmına da başlıkların takılması sonucu, incelme daha fazla olmasından dolayı, uygulama da iki başlık ile yapılıyor.

Örneğin göbekte yağlanması bulunanlar için tek bir başlık göbek bölgesinde işlem yaparken, diğer bir başlık bel bölgesine takılabilir. Bu tamamen kişinin durumuna bağlı olarak değiştiği için, ilk olarak güzellik merkezleri, klinikler ya da hastanelerde görüşmeler yaparak, nasıl bir süreçten geçilmesi gerektiğini öğrenmelisiniz.

Sürecin belirlenmesinin ardından, maksimum 60 dakika yapılacak olan bu işlem sonrasında 2 hafta ile 2 aya kadar inceleme devam edecektir. Soğuk başlığın yağları soğutması ve parçalanmasını kolaylaştırmasının ardından, başlıkların uyguladığı titreşim sayesinde bu yağlar parçalanıyor.

Soğuk Lipoliz Nerelere Uygulanır?

Soğuk Lipoliz Nerelere Uygulanır?

Vücudumuz belirli bölgelerde daha fazla yağ biriktirir. Eğer iyi spor yapıyorsanız ve beslenme alışkanlıklarınız iyiyse bu durumda yağ biriktirmeyebilirsiniz. Ama bunların dışında iseniz eğer, yediğiniz yemeklerin içinde bulunan yağlar, vücuda fazla geldiği için birikmeye başlar. Bel, kalça, basen, bacak bölgeleri ise yağlanmaya daha müsait olduğu için, yağlar burada daha fazla birikiyor. Vücudunuza fazla gelen yağlar biriktiği için, bu yağların parçalanarak atılması her hangi bir sağlık sorunu oluşturmayacaktır.

Örneğin obez olanlarda, yağ aldırma işlemi cerrahi olarak yapılıyor. İşte soğuk lipolizde ise bu durum spor yapmanıza eş değer uygulanan titreşim ve soğuğun da yağları dondurması sayesinde vücudunuzdan atılmış oluyor. Bacak bölgesinin veya kollarda ki yağlar da parçaladığı için genel olarak bu durum insanları şaşırtıyor. Zaten en fazla tercih edilen bölgelerin göbek, basen, kalça ve kalçanın alt kısmı olduğunu söyleyelim.

Özellikle biçimli kalçaya sahip olmak isteyenler için de soğuk lipoliz gerekli biçimi sağlıyor. İşlemin uygulanması sırasında verilen soğuğu ise maksimum 5-10 dakika hissediyorsunuz. Sonrasında konforlu bir masaj hissi ile çalışan başlıkların yağlarınızdan kurtulmanıza imkan sunmasının tadını çıkacaksınız.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Obez olanlara ve hamilelere uygulanmayan soğuk lipoliz, genel olarak fazla yağlanması bulunanlar için idealdir. Kadınlar için bu durum önemli olduğu için, tam bir kurtuluş olarak da karşımıza çıkıyor. Soğuk lipoliz işlemine uygun olan herkes tarafından yaptırılabileceği gibi, çok az yağı olanlara da yapılan bu uygulamanın haliyle daha dikkatli yapılması gerekiyor. Ayrıca 18 yaş altında bulunan kişilere de doktorlarının onayı ile yaptırması ve aile onaylarının da bulunması gerekiyor. Ancak genel olarak baktığımızda insanlar vücut hatlarını 20 yaştan sonra kazandığı gibi, kadınların hamilelik sonrasında da aldıkları fazla kilolar, hareketsizlikleri nedeniyle yağlanma oluşmasına neden oluyor.

Soğuk lipolizde önemli olan doğru bir şekilde uygulamanın yapılmasıdır. Yani 1 dakika fazla yapılması dahi zarar verebilir. Bu nedenle işinde uzman kişileri tercih etmelisiniz. Böylelikle analizlerin yapılmasının ardından, uygulamanın ne kadar süre yapılacağı ve yine vücut yapınıza bağlı olarak, parçalanmış yağları vücudunuzdan ne zaman atacağınızı da öğrenmiş olacaksınız.

Soğuk Lipoliz Nerede Yaptırılır?

Soğuk Lipoliz Nerede Yaptırılır?

Lokal olarak vücudun belirli bölgelerinde ki yağlardan kurtulmak için tercih edeceğiniz bu yöntem, özel cihazlar ile yapıldığı için, bu cihaza sahip olan yerlerde işlem yaptırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken cihazların bakımlarının doğru olup olmadığıdır. Çünkü bakımsız cihazların etkisi daha az olacak ve beklentinizi karşılamayacaktır. Sağlık Bakanlığının nerede izinli olarak soğuk lipoliz yapıldığı ile ilgili olarak hazırlatmış olduğu ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlanan http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/sagmslk/pdf/izinsiz_veya_yetkisiz_saglik_hizmet_sunum.pdf bu makaleyi inceleyerek, devletin nerelere izin verdiğini görebilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse güzellik merkezleri de bu konuda hizmet verebiliyor. İşte burada güzellik uzmanının sertifikalarını da inceleyerek alanında uzman olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Böylelikle nerede yaptıracağınız konusunda daha net karar verebilirsiniz. Bir bilgi daha vermek gerekirse eğer, soğuk lipoliz gibi bir çok işlemlerin reklamının yapılması yasak. Yani çeşitli yerlerde gördüğünüz bilgiler yerine direk olarak internet sitelerini incelemelisiniz. Çünkü başka yerde gördüğünüz yazılar reklam içeriği olabilir ve yanılmanıza neden olabilir.

Detaylı bir şekilde hazırlamış olduğumuz Saç Bakımı için önemli bir konu olan ve Mezoterapi saç çıkarır mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?