Türkiye 28 Nisan günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı! Son 24 saate 5 bin 18 kişi iyileşti!

Bakanlığın, covid.19.saglik.gov.tr adresinde 28 Nisan güncel veri tablosunu paylaştı. Açıklanan koronavirüs tablosuyla beraber vaka, ölü, entübe ve iyileşen kişi sayısı da belli oldu. 28 Nisan günlük koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 92 kişi daha hayatını kaybetti.

KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Bakanlığın açıklamış olduğu verilere göre 28 Nisan itibariyle koronavirüs salgını yüzünden 92 kişi daha hayatını kaybetti. 92 kişinin hayatını kaybetmesiyle, ülkemizde koronavirüs sebebiyle toplam ölüm sayısı 2 bin 992’ye yükseldi.

KAÇ KİŞİ İYİLEŞTİ?

Salgına ilişkin her gün vaka ve hayatını kaydedenlerin sayısı paylaşırken, iyileşen kişi sayısı da paylaşıyor. Her geçen gün salgını yenip iyileşen kişilerin sayısı artıyor. 28 Nisan itibariyle 5 bin 18 kişi iyileşirken, toplam iyileşen sayısı 38.809 yükseldi. VAKA SAYISI KAÇ OLDU? Açıklanan koronavirüs vaka tablosunda en çok dikkat edilen verilerden birisi vaka sayısı. Salgının hızlı bir şekilde yayılması sebebiyle, vaka sayısında da hızlı bir artış görülüyor. Son 24 saat içerisinde 29 bin 230 kişiye daha koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testte 2 bin 392 yeni vaka daha tespit edilirken, toplam vaka sayısı 114 bin 653 oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?