Sokağa Çıkma Yasağı Olan 65 Yaş Üstü Vatandaşlara İzin Geliyor…

Corona virüsü salgınıyla ilgili alınan bazı kararlar hükümet tarafından değerlendiriliyor.

Buna göre AK Parti MYK'da ve bakanlıklarda yapılan toplantılarda corona virüsü mücadelesi hakkında değerlendirmeler yapıldı. Bilindiği gibi ilk sokağa çıkma yasağı 65 yaş üstü vatandaşlara geldi.

3 SAAT SOKAĞA ÇIKMA İZNİ

65 yaş üstü vatandaşları kısmen rahatlatmak ve sürekli evde kalmanın yarattığı psikolojik sıkıntıları azaltmak için yöntem geliştirilebileceği belirtildi. Meydana gelen talepler kapsamında 65 yaş üstüne, sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonları izin verilmesi planlanıyor. Bu plan, sokağa çıkmanın günde 3 saat olması, maske takılması, sosyal mesafenin korunması koşuluyla hayata geçirileceği ifade edildi. Corona virüsü ile mücadele kapsamında Ramazan ayı boyunca özellikle iftardan sonra şehirlerde kalabalık oluşmaması için Valiliklere talimat gönderildi ve her Valinin kendi ilinde kalabalık olabilecek meydan, cadde gibi yerleri gerekirse araç ve yaya trafiğine kapatılacak. 

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMALAR

Söz konusu toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ramazan sonrasında Türkiye’nin biraz nefes alacağını, ancak daha fazla rahatlamanın Haziran ayının ortasından sonra görüleceğini belirttiği ifade edildi. Bakan Koca, Atatürk Havalimanı’nın yanına yapılan hastanenin stratejik açıdan önemini anlattı ve şu ifadeleri kullandı: "Buraya yine uçaklar inebilecek. Havalimanında hastane olması bizin açımızdan iyi olacak. Sağlık turizmini geliştirmeyi düşünüyoruz. İleride bu amaçla kullanılabilir"

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?