İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ektirme Fiyatları

Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişen saç ekim sektörü, markette rekabetin artmasına bağlı olarak hastalara fiyat ve saç ekim yöntemi bakımından çeşitlilik sunmaya devam ediyor. Güncel saç ektirme fiyatları genellikle hasta için tercih edilen saç ekim yöntemine ya da hastanın ihtiyaç duyduğu greft sayısına göre farklılık gösterebiliyor. Ekim kliniklerinin sundukları fiyatları incelerken bu fiyatlara hangi hizmetlerin dahil olduğunu sorgulamayı kesinlikle unutmamak gerekiyor. Genel olarak aşağıdaki hizmetler saç ekim fiyatına dahil olabilir:

 • Kan tahlili
 • Saç analizi
 • Greft hesaplama süreci
 • Saç ekimi
 • Saç ekim işlemi sonrasında gerçekleşecek konsültasyon süreci
 • Saç ekimi sonrasında gerçekleşecek olan ilk yıkama
 • Gerekli bakım ürünleri (şampuan, kaşınmaya karşı etkili merhem)

Güncel saç ektirme fiyatlarını araştırırken ve en başarılı merkezler arasında bir seçim yaparken yalnızca fiyata değil, bu fiyata dahil olarak yukarıdaki hizmetlerin hangilerinin sağlandığına da odaklanın. Bu sayede hem bütçe dostu hem de yeterince profesyonel sonuçlar sağlayacak bir seçim yapabilirsiniz. Haberimizin devamında sizlerle 10 farklı başarılı saç ekim merkezini ve bu merkezlerdeki güncel saç ektirme fiyatları aralıklarını inceledik. Başlayalım!

Este Favor Saç Ekim Merkezi

İstanbul’da Türk hastalar tarafından en çok tercih edilen kliniklerden biri olan Este Favor, FUE’den DHI’ya, Safir FUE’den tıraşsız saç ekimi gibi alternatiflere kadar çok sayıda işlemi sunuyor. Bu işlemler, maksimum greft sayısı hedeflenerek ve hastanın kafa derisinde yoğun saç görünümü yaratılarak gerçekleştiriliyor. Este Favor Saç Ekim Merkezi, bir gün içerisinde gerçekleştirilen saç ekim işlemini sınırlı tutarak her bir hastaya özel olarak odaklanabilmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda,

 • Her hastaya özel saç analiz işlemi
 • Hastaya en iyi gelecek yöntemin belirlenmesi ve takvimin oluşturulması için kişiye özel planlama süreci
 • Hastanın kafa derisinin incelenmesinin ardından maksimum greft sayısının hesaplanması işlemleri gerçekleştiriliyor.
 • Yüksek Covid Önlemleri

Yukarıdaki işlemlerinin her birinin özenle gerçekleştirilmesi, hastaya özel harika bir planın yaratılarak maksimum verimin alınmasını garanti altına alıyor. Este Favor Saç Ekim Merkezi’nin en popüler ve iddialı olduğu ekim ise Safir FUE saç ekimi. Gerçek safir bıçaklarının ekim sürecine dahil edilmesi ile greftlerin ve kafa derisinin doku kaybının minimum düzeye indirilmesi, tüm işlemden alınabilecek tutunma oranını maksimize etmeye yardımcı oluyor.

Este Favor Saç Ekiminde FUE ve diğer inovatif alternatif yöntemleri tercih ederek standart bir ekim yaptırdığınızda ödeyeceğiniz ücret 6.000 TL ile 14.000 TL arasında değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanın:

Adres: ATAKÖY 7-8-9-10. KISIM MAH. ÇOBANÇEŞME E-5, Üniversite Cd NO: 20, 34212 Bakırköy/İstanbul

Telefon Numarası: +90542 120 20 30

AHD Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de saç ekim denilince akla ilk gelen kentlerden birinin Antalya olduğunu söylemek mümkün. Antalya’daki en güçlü saç ekim uzmanlarından biri de Dr. Hakan Doğanay’dır. Doğanay, kendi kliniğinde hastalarına 17 yıllık tecrübesinden yararlanarak teknolojik açıdan en gelişmiş araçlarla hizmet sunuyor. Klinikte FUE saç ekim yöntemi ve FUE’ye çeşitli yenilikçi yaklaşımlar eklenerek elde edilen DHI saç ekimi, vücuttan saç ekimi uygulanıyor.

Vücuttan saç ekimi, ya da yabancı adı ile Body Hair Transplantation, greft sayısının ense kökü alanından yeterli sayıda toplanamadığı durumlarda işleme alınıyor. BHD sayesinde hastaların göğüs, bacak gibi bölgelerinden greft toplanarak bu greftler kafa derisine ekiliyor. En yüksek başarı oranı ense kökündeki greftler için geçerli olsa da yeterince profesyonel bir doktor ile çalıştığınızda BHD ile de son derece yüksek tutunma oranları alabilirsiniz.

AHD Saç Ekim Merkezinde greft başına ücret 1 Euro olarak belirlenmiştir. Gerçekleştirmek istediğiniz ek tedavi ya da destekleyici terapiler varsa bunlar ayrıca ücretlendirilebilir. Daha detaylı bilgi için klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Güzeloba Mahallesi, 2243. Sokak, No: 7/3, 07230 Muratpaşa/ANTALYA

Telefon: 0532 313 41 98

Asmed Saç Ekim Merkezi

Türkiye’deki en pahalı saç ekim merkezlerinden biri olan Asmed, daha çok yabancı hastalara hitap ediyor. Yine de yeterli bütçeye sahip olan herkes burayı tercih ederek ekim yaptırabilir. Ekim süreci özellikle FUE yöntemine odaklanmış durumda. Burada temel kadronun en gözde parçası olan Dr. Koray Erdoğan tarafından icat edilen bazı inovatif yöntemler kullanılıyor. Bu inovatif yöntemler aşağıdakileri hedefliyor:

Greft sayısının maksimum olacak şekilde hesaplanması

Bekleyen greftlerin doku kaybının minimum düzeye indirilmesi

Hasta için yalnızca dolgun değil, aynı zamanda doğal bir sonucun yaratılması

Ekim sürecinde saç çizgisinin en doğru şekilde belirlenmesi

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda Dr. Erdoğan tarafından gerçekleştirilen ekimler boyunca robotik teknolojilerden ve manuel tıbbi gereçlerden yararlanılmaktadır. Erdoğan’ın hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak, öncesi ve sonrası görsellerini incelemek için kliniğin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Asmed Saç Ekim Kliniğinde sıradan bir saç ekim işleminin ücreti greft başı 2.5 ile 3.5 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Yüksek bütçeye sahip bireyler hakkında neredeyse hiç kötü yorum olmayan bu VIP seçeneği tercih edebilir.

Adres: Atatürk Mahallesi, Sedef Caddesi, No: 1/1, Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: 0216 464 11 11

TripAesthetic Saç Ekim Kliniği

Ankara’da güncel saç ekim fiyatları ve en iyi merkezler arayışı içerisinde misiniz? O halde Dr. Muhammet Özgehan’ı mutlaka keşfetmeniz gerekiyor. Özgehan, Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanlığı alanında aldığı eğitim ile profesyonel bir tıp doktorudur. Kliniğinde tüm saç ekim işlemleri bizzat Özgehan tarafından gerçekleştirildiği için oldukça verimli olmaktadır. Klinikte FUE’nin modern versiyonları ve klasik FUE en steril koşullar eşliğinde uygulanmaktadır.

Dr. Muhammet Özgehan hakkında en sık duyulan yorumlardan biri de ekim sonuçlarındaki doğal görünümüdür. Bu doğal görünümün doğru anahtarı saç çizgisini doğru belirlemek ve greft sayısını optimal seviyede tutmak ile ilgili. Özgehan, kliniğinde bunları doğru şekilde gerçekleştirmek için manuel olarak deneyiminden ve aynı zamanda robotik tıbbi gereçlerden faydalanıyor. Tripaesthetic Saç Ekim Kliniğinde mikro cerrahi FUE adını verdiği özel yöntemi uygulayan doktorun, ekstra dar alanlarda maksimum kanal açarak çalışabiliyor oluşu, özellikle geniş çaplı kellik problemi yaşayanların burayı tercih etmesine sebep oluyor.

Dr. Muhammet Özgehan’ın kişisel olarak hizmet verdiği klinik olan Tripaesthetic’te saç ekimi yaptırmak istiyorsanız klasik bir ekim için 7.000 TL ile 20.000 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Detaylı bilgi ve kişisel fiyat teklifi için klinikle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, İlko Sitesi, 2800 Sokak, No: 6, Çayyolu, Çankaya/ANKARA

Telefon Numarası: 0312 241 07 41 

Vital Fulya – Dr. Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi

Güncel saç ektirme fiyatları araştırması yapan pek çok kişinin mutlaka karşısına çıkan Dr. Zekeriya Kul’u da listemize almak istedik. Kul, sektördeki diğer doktorlara kıyasla genç yaşına rağmen hem Türkiye’de hem de dünyada saç ekim alanında isim yapmış bir profesyonel. Bu saç ekim merkezini tercih ettiğinizde Dr. Zekeriya Kul’un profesyonel AR GE çalışmaları ile ürettiği Needle Implantation Technique’den yararlanma şansınız olacak. İğne Saç Ekim Yöntemi ya da İğne FUE olarak da çevirebileceğimiz bu yöntem, ekstra dar alanlarda maksimum kanal sayısını elde edebilmek ve manuel olarak çalışarak verimi arttırmak için harika bir seçenek.

 

Dr. Zekeriya Kul, internette yaptığımız ufak araştırmada hakkında neredeyse hiç kötü yorum bulamadığımız, hasta memnuniyet oranı oldukça yüksek olan bir doktor. Ekim süresince klinikte hastane ortamı güvenliği deneyimlemek, steril ve hijyenik bir ortamda olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Kul’un kliniğinde güncel saç ektirme fiyatları 20.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Hakkı Yeten Caddesi, No: 23, K: 5, D: 15 Vital Fulya Plaza, 34365 Şişli / İSTANBUL

Telefon: 0212 241 44 44

Smile Saç Ekim Kliniği

Smile Saç Ekim Kliniği, Türkiye’de belki de en çok sayıda saç ekim yöntemi ile işlem yapan kliniklerden bir tanesi. Burada yalnızca FUE, Safir FUE ya da DHI değil, Vücut kıllarından saç ekimi, manuel FUE saç ekimi ya da çeşitli iyileştirici terapiler eşliğinde ekim de gerçekleştiriliyor. Ekim süreci ile alakalı öncesi – sonrası fotoğraflarını incelemek isterseniz kliniğin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Smile Saç Ekim Kliniği üç tıp doktoru tarafından yönetiliyor. Tıp doktorlarının ön planda olması ise hastalara büyük bir güven veriyor. Dr. Mehmet Erdoğan, Dr. Gökay Bilgin ve Dr. Firdavs Ahmedov tarafından gerçekleştirilen ekimlerde maksimum sayıda greft ve en doğal görünüm hedefleniyor.

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından akredite özel bir kliniği ekim süreci için tercih etmeniz, yaşayacağınız herhangi bir sorunda bir muhatap bulmanız ve hijyenik bir ekim gerçekleştiğinden emin olmanız açısından çok önemli. Smile Saç Ekim Kliniği de bu klinikler arasında bulunuyor.

2018 yılından bu yana İstanbul’un Ataşehir bölgesinde aktif olarak hizmet veren klinik tam on katlı oldukça büyük bir kompleks. Hastane ortamının size vereceği güven ekim boyunca çok daha konforlu hissetmenize yardımcı olacak.

Smile Hair Clinic’te standart bir saç ekim işleminin fiyatı 6.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Barbaros, Şen Sk. No : 10, 34746 Ataşehir/ İstanbul, Turkey

Telefon Numarası: 0549 511 11 32

MedHair Clinic Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi konusunda tecrübeli, çok sayıda ünlüye hizmet vermiş, maksimum oranda hasta memnuniyeti sebebiyle ödüllere layık görülen bir merkezi kendi ekim serüveniniz için tercih etmek ister misiniz? O halde MedHair Clinic Saç Ekim Merkezi doğru bir seçim olabilir.

MedHair Clinic Saç Ekim Merkezi, üç temel saç ekim yönteminin tamamıyla harika işler çıkarıyor: Safir FUE, DHI Choi Yöntemi ve Klasik FUE. Bunlardan üçüncüsü özellikle tıraşsız saç ekimi ya da uzun saç ekimi yaptırmak isteyen bireylere ekstra verim kazandırırken, bir ve ikincisi hem dar hem de geniş alanlarda maksimum greft ekimini mümkün kılıyor. Özellikle Safir FUE uygulamaları ile tanınan kliniğin yüksek teknolojiye sahip bıçaklar ile sonuçların verimini garanti ettiği biliniyor.

MedHair Clinic’in en önemli vaatlerinden biri aynı metrekareye sahip kafa derisi alanına en az iki kat daha fazla greft ekme sözüdür. Web sitelerinde paylaştıkları bir görsel ile diğer kliniklerin 60 greft ektikleri bir alana 120 greft ektiklerini belirtiyorlar. Bu, özellikle doğal ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen bireyler için harika bir haber.

MedHair Clinic Saç Ekim Merkezinde saç ekim fiyatları 7.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/ İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Telefon Numarası: 0552 000 33 33

EsteWorld Saç Ekim Merkezi

Türkiye’de birden fazla şubesi ile hizmet vererek kurumsal güven arayanların birinci adresi olan EsteWorld, başarılı saç ekim yöntemleri ile tanınan bir merkezdir. Merkez, diğer kliniklerden farklı olarak sunduğu ‘’Hızlı İyileşen Saç Ekimi’’ adını verdikleri yöntem ile dikkat çekiyor.

Hızlı İyileşen Saç Ekimi adı verilen özel yöntem, özellikle şehir dışından gelenlere ya da kliniğe ilk yıkama işlemi için tekrar gelmeye vakti olmayanlara hitap ediyor. EsteWorld doktorları uyguladıkları özel yöntem sayesinde ilk yıkama randevusuna gerek kalmadan saçların daha çabuk iyileşmesi mümkün hale geliyor. Genel olarak doğru minerallerin, aminoasitlerin barındığı yardımcı takviyelerin alımı ile bu yöntem, 4 ile 5 ay içerisinde gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Bilindiği üzere, normal şartlar altında tam uzama için 7 ile 8 ay beklenmesi gerekebilmektedir.

Hızlı iyileşen saç ekimini farklı kılan şey, saça uygulanan ve nemlilik ile beslenmeyi bir arada sağlayan jel serumdur. Bu jel serum her gün hasta tarafından kafa derisine uygulanmalıdır.

Diğer sorularınız için doğrudan klinikle iletişime geçebilirsiniz.

Esteworld Saç Ekim Kliniğinde işlem ücreti 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Telefon Numarası: 0216 474 5454

Songül Alcı Saç Ekim Merkezi

İstanbul’da alanında uzman bir merkezden saç ekim hizmeti almak istiyor ve güncel saç ektirme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, Songül Alcı Saç Ekim Merkezi iyi bir tercih olabilir. Bu merkez, COVID-19’a kaşı alınan güçlü önlemlerle son dönemlerde eskisinden de popüler oldu. Songül Alcı’nın sektörde sahip olduğu 19 yılı aşkın tecrübesi ile ekimin kişiye özel, maksimum greft hedefleyen, doğal ve dolgun olması hedefleniyor. 2018 yılında en iyi saç ekim uzmanı olarak seçilen Songül Alcı, her yıl hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda hasta ağırlıyor.

Profesyonel, steril ortamda Safir FUE, DHI yöntemlerinden yararlanmak için klinikle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle şehir dışından gelenler için sunulan seyahat dahil ekim paketlerine göz atabilir ve ekim sürecini daha da keyifli kılabilirsiniz.

Songül Alcı Saç Ekim Merkezinde standart bir ekimin fiyatı 5000 TL ile 9000 TL arasında değişmektedir.

Adres: Medicana Kadıköy Hastanesi, Zühtüpaşa Mahallesi, Recep Peker Caddesi, No: 15, Kadıköy/İSTANBUL

Telefon: 0505 453 73 28

Clinista Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi alanında adını çok duyurmuş, popüler kliniklerden biri de Clinista. Merkez ile ilgili söylememiz gereken ilk şeylerden biri şu: bu klinikte saç ekimine dair her adımı alanında uzman tıp doktorları gerçekleştiriyor. Eğer yalnızca teknisyenlerden oluşan, yeterince profesyonel olmayan ekiplerden çekiniyorsanız bu çekingeniz burada tamamen son bulacak.

Clinista Saç Ekim Merkezinde standart bir saç ekim fiyatı 6.000 TL ile 12.000 TL aralığındadır.

Adres: Bağdat cad. Suadiye Mah. Ira apt. No:411 Daire: 5 Kadikoy

Telefon Numarası: 0546 427 7372

Transmed Saç Ekim Kliniği

Saç çizgisi belirleme işlemindeki uzman doktorları ile tanınan Transmed Saç Ekim Kliniğinde, Dr. Melike Külahçı oldukça güçlü çalışmalar yapıyor. Klinikte Safir Fue’den DHI’ye çok sayıda işlem maksimum özenle gerçekleştiriliyor.

Adres: Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Fulyalı sok. No:7 34330 İç Levent / İstanbul / Türkiye

Telefon Numarası: 0212 281 1300

Saç Ekiminde Greft Sayısı Neden Önemli?

Kafa derinizdeki açıklık miktarı, kaç adet grefte ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen temel etmendir. Her bir greft içerisinde 2 ya da 3 saç teli bulunabilir. Bu saç telleri yeterince yoğun, homojen ve doğal şekilde ekilmezse, ekim sırasında doğru açı yakalanmaz ise yapay, ‘’çim adam’’ tipi bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Bu yüzden genel olarak saç ekim klinikleri, kişiye özel bir saç analizinin ardından optimal greft sayısına ulaşmayı hedeflemektedir. Saç ekim süreci içerisinde greft sayısının optimize edilebilmesi için mutlaka detaylı saç analizi yapılmalıdır. Bazı kliniklerin maksimum greft belirleme işlemi için robotik teknolojilerden yararlandıklarını söylemek mümkündür.

 

Saç Ekiminde Hangi Yöntemi Tercih Etmeliyim? FUE, DHI, Safir FUE Karşılaştırması

Saç ekiminde tercih etmeniz gereken yöntem kafanızda oluşan açıklığın tipine, yüzey alanına ve totalde ihtiyaç duyduğunuz greft sayısına göre değişiklik gösterebilir. En sık kullanılan üç yöntemi birbiri ile kıyaslayalım:

FUE yöntemi, temel olarak greftlerin tercihen ense kökünden toplanmasını, greftlerin bekletilmesini, bu sırada kanalların açılmasını ve ardından açılan kanallara greftlerin birer birer ekilmesini gerektirir. Yüksek tutunma oranları sayesinde FUE, özellikle geniş alanlara yapılacak ekimlerde sıklıkla tercih ediliyor.

 

Özel bir medikal araç olan Choi Implanter Kalem kullanılarak gerçekleştirilen Direct Hair Transplantation ya da DHI’ye ‘’direkt’’ ya da ‘’doğrudan’’ denilmesinin sebebi, herhangi bir kanal açma aşaması gerektirmemesidir. Kanal açma aşaması olmaması, greftlerin toplanır toplanmaz kaleme yerleştirilerek bekletme süresi olmadan ekilmesini sağlar. Kalemin zor noktalara erişebilmesi ve mikro ucu, yöntemin dar alanda en yoğun ekimi gerçekleştirebiliyor olmasını sağlamaktadır.

Son olarak Safir FUE yöntemi, aşama bakımından klasik FUE ile tamamen aynıdır. Klasik FUE’den farklı olarak bu yöntemde iğne ucu gerçek safir madeninden elde edilmiştir. Metal materyali yerine gerçek safirin kullanılması hem greftlerin hem de kafa derisinin en az doku kaybı ile süreci tamamlamasına yardımcı olmaktadır. Daha sağlıklı ekim sonuçları için hem yüksek düzeyde kanal açmaya yardımcı olan hem de doku ile daha uyumlu bu bıçaklar sıklıkla kullanılmaktadır.

Sizin için en iyi ve uygun saç ekim yönteminin hangisi olduğuna doktorunuzla birlikte karar verin. Doktorunuz, gerçekleştireceği kişiye özel saç ekiminin ardından size detaylı bilgi vererek bir plan hazırlayacaktır.

Daha fazlası için: Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Beş Adımda Süreci Öğrenin!

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?