Cumhurbaşkanı Erdoğan 23-24-25-26 Nisan Sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını açıklayacak!

Türkiye'de en fazla corona virüsü vakalarının görüldüğü 31 ilde sokağa çıkma yasağı iki haftadır hafta sonları uygulanırken koronavirüsün yayılmasını engellenmesi için Türkiye genelinde uygulanması bekleniyor.

23 Nisan'ın perşembe gününe denk gelmesinden dolayı corona virüsü yayılmasını önlemek için 23 Nisan'da başlayarak 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?

23 Nisan itibariyle 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği araştırılırken dikkatler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısına çevrildi. 4 gün sokağa çıkma yasağı mı ilan edilecek? sorusunun cevabı da kabine toplantısında alınacak karar sonrasında netleşmesi bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ELE ALINACAK

Corona virüsü nedeniyle dördüncü kez Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan dijital kabine toplantısında, koronavirüse karşı önlemler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'yla birlikte ilan edilmesi gündemde olan 4 günlük yasak senaryosunun ele alınacağı tahmin ediliyor.

23-24-25 VE 26 NİSANDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI UYGULANACAK?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili 23-24-25-26 Nisanı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilecek ya da iki haftadır olduğu gibi 31 ilde hafta sonu yasağı devam edecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULUSA SESLENİŞ KONUŞMASI YAPACAK

Kabine toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda alınan kararları ulusa sesleniş konuşmasıyla açıklayacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?