Ceza İnfaz Kurumlarında 2500 MEB Personeli İstihdam Edilecek!!!

Adalet Bakanlığına bağlı ceza infaz kurumlarında hükümlü tutukluların eğitimleri ve annelerinin yanında kalan çocuklar için eğitimler açacak. Bu kapsamda 1500 öğretmen istihdamı yapılabilir.

Eğitim öğretim işbirliği kapsamında Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ceza infaz kurumlarına yönelik bir protokol imzalanacağı açıklandı. Açıklamada 9 Mart pazartesi günü iki bakanlığın imzasının ardından ceza evlerinde kalan çocuklara kreş eğitimi, tutuklu ve hükümlülere ise mesleki eğitimler verileceği söylendi.

2500 ÖĞRETMEN İSTİHDAM EDİLEBİLİR!!!
Açık ortaokul, açıköğretim liseleri, 4 yıla kadar örgün eğitim veren meslek eğitim merkezlerinin çalışarak eğitimlerini tamamlaması, liselerin farklı derslerini vererek mezun olması, destekleme yetiştirme kursu gibi eğitim – öğretim faaliyetleri için öğretmenler kurumlarda bire bir eğitim verecekler. Açıklanan rakamlara göre 40 bin kişinin bu eğitim ve öğretimden faydalanacağı ifade edildi. Diğer yandan özel kurumlarda farklı branşlarda da öğretmen alımları başvuruları devam ediyor.
Bu ilanlarda alım sayıları şu şekilde; İŞKUR üzerinden 44 farklı branşta eğitim ve öğretim meslek personeli öğretmen alımı yapılıyor.
Bu alımlardan aslan payı okul öncesi öğretmenliğinde; 92 personel,
İngizlice öğretmenliği 58 personel,
Rehber öğretmenleri 51 personel,
Özel eğitim öğretmeni 39 personel,
Çocuk gelişimi 37, sınıf öğretmeni 29, zihinsel engelliler öğretmeni 29, matematik öğretmeni 28, fizik 19, kimya 17, biyloji 12, müzik 11, tarih 11, motor öğretmenliği 10 ve otomotiv öğretmeliği 10 olarak açıklandı. Tüm bu ilanları https://www.iskur.gov.tr/ üzerinden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?