ABD’de Covid-19 Deneyi: Yaz Aylarında Sıcaklık Covid-19 u yok edebilir!

Corona virüs (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülke olan ABD'den Covid-19'a ilişkin önemli gelişmeler geldi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen araştırmaların raporları basına sızdı ve raporlarda yüksek sıcaklık ile güneş ışığının yüzeylerde bulunan Covid-19'u ortadan kaldırabildiği yazıyordu. Bu doğrultuda yaz aylarının yaklaşmasıyla insanlarda iyimser bir hava yarattığı görülürken, DHS yetkilileri gerçekleştirilen araştırmaların henüz tamamen kanıtlanmadığını aktardı.

KESİN OLARAK BİR ŞEY SÖYLEYEMEYİZ

DHS yetkilisi, araştırma verilerinin tamamen kanıtlandığının altını çizerek, "Departman COVID-19 ile mücadeleye kendisini adamış durumda ve Amerikan halkının sağlığı ve güvenliği en büyük önceliğidir. Politika olarak, sızdırılmış olduğu iddia edilen belgeler hakkında yorum yapamaz. Henüz değerlendirmesi yapılmayan veya titiz bilimsel deneylere tabi olmayan bir belgeye dayanarak, spekülasyon yapmak, sonuç çıkarmak veya farkında olmadan halkı etkilemeye çalışmak sorumsuz olacaktır" sözlerini dile getirdi.

YAZ AYLARINDA VİRÜS ORTADAN KALKACAK MI?

Birçok bilim insanı, corona virüs (Covid-19) salgını başladığından beri, virüsün havaların ısınacağı yaz aylarından etkisini kaybedeceğini açıklamıştı. Bazı uzmanlar ise bu olasılığın "bilimsel bir vurgu" olmadığını ve tam olarak kanıtlanmadığını ifade etti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?