Ziraat Bankası corona virüsü nedeniyle o şubeleri kapattı!

Ziraat Bankası İzmir ve İstanbul’daki 2 şubesini, koronavirüs sebebiyle kapatma kararı aldı. Şubede çalışan iki çalışanın testlerinin pozitif çıkmasının ardından personeller ve aileleri karantina altına alındı.

"BANKA ÇALIŞANLARINI DÜŞÜNEN YOK"

Sözcü gazetesinde konuşan banka çalışanı, zor şartlar altında çalıştıklarını açıkladı. Çalışan, "Gün boyu çok sayıda müşteri ile muhatap oluyoruz, para ve evrak alışverişi yapılıyor, risk altında çalışmaya devam ediyoruz. Diğer bankalar mesai saatlerini kısaltırken bizi düşünen yok. Kamu bankasında çalıştığımız için üvey evlat muamelesi görüyoruz" diyerek, bankada çalışma şartlarının zorluğuna değindi.

BANKALARA 12.00 – 17.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERİYOR

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler her geçen gün artıyor. Bankalara da konuyla ilgili gelen düzenlemede, çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi. Artık özel bankalar 12.00 – 17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek. Ancak kamu bankalarıyla ilgili herhangi bir düzenleme yapılmadığı için Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?