TRT yayın şefinde Koronavirüs tespit edildi!

10 bine yakın çalışanı bulunan TRT’de ilk Koronavirüs vakası görüldüğü bildirildi. TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren, TRT yayın şefinde Koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. 56 yaşında olduğu bildirilen yayın şefinin, daha önce beynindeki bir rahatsızlık nedeniyle ameliyat geçirdiği belirtildi.

ÇALIŞANLARIN ÇOĞU EVDE

TRT’de geçtiğimiz haftalarda alınan önlemler kapsamında birçok çalışanın görevlerini evden sürdürmesi istenmiş ancak içeriden çalışması gereken personeller dönüşümlü olarak görev başında olmaya devam etmişti. Kurumda kronik hastalığı olan ve hamile personel için ise izin yazılmıştı.

REJİDE ORTAM GERİLDİ

İlk vaka sonrası TRT’de, spikerler ve stüdyo kameramanları ile Bilim Kurulu üyelerinin "riskli ortam" dediği Sevgi Stüdyosu rejisinde çalışanların ise büyük bir panik yaşadığı ve ortamın iyice gerildiği şimdilik gelen haberler arasında.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİNDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Ayrıca Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olan Hüseyin Haluk Şengezer, kendisinde corona virüsü tespit edildiğini duyurdu. Şengezer’in, GATA'da yapılan testlerin ardından corona virüsüne yakalandığı ortaya çıktı. Hastalık ve saptanması sürecini sosyal medya hesabından paylaşan Şengezer, hastaneye yatırıldığını açıkladı. Şengezer’in görev yaptığı Bor Meslek Yüksek Okulu ve Bor Halil Zöhre Ataman Yüksek Okulu, yetkililer tarafından dezenfekte edildi. Öte yandan personele de 14 gün izin verildiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?