Tatil açıklamasının geleceği saat belli oldu! MEB Bakanı Selçuk ve Sağlık Bakanı Koca ortak açıklama yapacak!

195 ülkenin koronavirüsle verdiği savaş, gündemin en meşgul eden konular arasında bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamada, son 24 saat içerisinde 1 KOAH hastasının da içinde olduğu 7 kişi daha hayatını kaybetmişti. Vaka sayısının 1872’ye ölü sayısının 44’e ulaşması velileri tedirgin etmeye başladı. Gözler, 19.15’te yapılacak ortak açıklamaya çevrildi.  Bugün saat 13.30’da Bilim Kurulu toplanacak. Toplantı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 19.15’te ortak açıklamalarda bulunacak. Toplantı sonrasında öğrencilerin ve velilerin beklediği tatil haberi çıkabilir.

19.15’TE ORTAK AÇIKLAMA

Saat 13.30’daki toplantı sonrasında alınan kararları, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ortak yayında açıklaması bekleniyor. Toplantıda uzaktan eğitimin uzaması kararının çıkması hem veliler hem de öğrenciler tarafından bekleniyor.

CUMHURBAŞKI BİLİM KURULU’NU İŞARET ETMİŞTİ

Okullara verilen aranın uzamasıyla ile ilgili sorulara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cevap için Bilim Kurulu’nu işaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu’nun kararına uymanın faydalı olacağını şu sözleriyle açıklamıştı: “Bilim Kurulu’nun bu konudaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama Bilim Kurulu uzatılabilir diyorsa ona uyalım. Onların tavsiyesi istikametinde gitmekte fayda var”

TATİL UZARSA NE OLACAK?

Öğrenciler okul tatilinin uzamasını beklerken, veliler, değişebilecek eğitim takvimini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir programda, her türlü senaryoya açık olduklarını ifade etmişti. Selçuk, uzaktan eğitimi de uzatmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Koşullar ne olursa olsun MEB olarak her türlü soruna hazırız. Şunun bilinmesini isterim.. Bu koşullar ne olursa olsun alternatiflerimiz senaryolarımız hazır. Belirli bir sınıf düzeyinin sonunda öğrencimizin nerede olmasını bekliyorsak onu tamamlayana kadar telafi çalışması yapıyoruz. Önceliğimiz çocuklarımızın sağlığını korumak. Çocuklarımız velilerimiz strese girmesinler. Uzakta eğitimin içeriğinde sınav konulara ilişkin içeriklerde 23 Mart haftası Türkiye müfredatında ne var ise onun içeriğini alacak çocuklar. Sınav içeriği yüz yüze öğrendiklerinden olacak” şeklinde açıklamıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?