Suudi Bakandan çağrı: Hac planlarınızı erteleyin!

Bakan Tahir, koronavirüs sebebiyle güvenlik ve sağlık konularında bir takım endişeler duyduklarını ifade etti. Müslümanların gerçekleştirdikleri hac ziyaretlerinin de bu kapsamda biraz daha bekletilmesini istedi.

UMRE ZİYARETLERİ DE DURMUŞTU

Suudi Arabistan, geçtiğimiz günlerde umre ziyaretlerini de beklemeye almıştı. Hac için 2 milyon kişinin yola çıkacağı düşünülürken, Suudi Arabistan’dan hac ziyaretlerinin bekletilmesi çağrısı geldi. Müslümanlar için kutsal olan Mekke ve Medine’ye de şu an için girişler yasaklandı.

ÜCRETLER İADE EDİLECEK

Bakan Benten, umre için Suudi Arabistan’da olan kişilerin sürekli olarak kontrol altında tutulduğunu ifade etti. Bakan aynı zamanda umre ziyareti için vize alıp, ancak seyahat kısıtlaması sebebiyle gelemeyenlerin ücretlerini iade edeceklerini de açıkladı.

EBOLA SALGININDA DA BENZER ÖNLEMLER ALINDI

Geçmiş dönemlerde koronavirüsü kadar ses getiren Ebola salgınında da benzer bir önlem alınmıştı. Şu ana kadar hiçbir hac ziyareti ertelenmedi. Yetkililer konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, Suudi Arabistan’da Covid-19 salgını yüzünden 10 kişi hayatını kaybederken, enfekte olan kişi sayısı 1,563’e ulaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?