Son dakika Rize’deki o belde koronavirüs sebebiyle karantina altına alındı: Giriş çıkışlar yasaklandı!

Rize’nin merkeze bağlı olan Kandirli Beldesi ve beldeye yakın olan Beştepe, Esentepe, Maltepe ve Yeni Selimiye köyleri karantina altına alındı. Köydeki vatandaşlara sağlık taramasının yapılacağı bilgisi geldi. Bölgenin karantinaya alınmasının ardından sokağa çıkma yasağı da geldi.

SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Belde ve köydeki vakaları engellemek amacıyla, vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı. Vatandaşlar, sadece ihtiyaçlarını karşılamak için fırın ve market gibi yerlere gidebilecek. Sadece acil ihtiyaçların karşılanması için vatandaşlara izin verilecek. Rize İl Sağlık Müdürü, yerleşimin denetim altında tutulacağını ifade etti. Müdür, yapmış olduğu açıklamada, “Vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır” diyerek vatandaşları bilgilendirdi.

“HERKES KONTROLDEN GEÇECEK”

Sağlık müdürü, herkesin kontrolden geçirileceğini ve koronavirüs semptomları taşıyan vatandaşların gerekirse hastanede tedavi altına alınacağını açıkladı. Müdür, “Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır” diyerek yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?