Öğretmen ve Çocuk Gelişimci Alımı Diyanet 2020!

Diyanet İşleri Bakanlığı, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada öğretmen ve çocuk gelişimci alımı yapacağını duyurdu. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanının dikkate alınacağı alımlarda adaylar puan sıralamasına göre sözlü sınava tabi tutulacaktır. Diyanet işleri öğretmen ve çocuk gelişimci alımı kapsamında beş çocuk gelişimci ve beş öğretmen olmak üzere toplam on personel alınacağı duyuruldu.

Diyanet İşleri Bakanlığı Öğretmen ve Çocuk Gelişimci Alımı Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için Diyanet öğretmen alımı şartları:

  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
  • Okul Öncesi Öğretmenliği
  • Anaokulu Öğretmenliği
  • Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği
  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği

Lisans programlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda başvuracak adaylardan öğretmenlik lisans mezunlarının KPSS puanlarının en az 60 olması, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programı mezunlarının ise KPSS puanlarının en az 60 ve pedagojik formasyon belgesi sahibi olması gerekmektedir.

Öğretmen ve Çocuk Gelişimci Alımı

Başvurular Nereden Yapılacak?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Diyanet İşleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden online başvuru yapacaklardır. Online başvuru sonrasında ise adayların bulundukları ilçe veya ilin müftülüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri

Diyanet İşleri Bakanlığı öğretmen ve çocuk gelişimci alımı başvuru tarihleri 22 Haziran-6 Temmuz 2020 arasındadır. Adayların, bu tarih aralığında online başvuru sonrasında müftülüğe müracaat etmiş olmalıdırlar.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

Başvuruda bulunmak isteyen adaylara Diyanet İşleri Bakanlığı Kadro Alımı gereken belgeler şunlardır:

  • TC Kimlik Kartı
  • Diploma veya mezuniyet belgesi veya geçerli onaylı örneği
  • Çocuk gelişimciler için pedagojik formasyon belgesi
  • Görevi sürekli yapabilecek durumda olduğunu gösteren sağlık durum belgesi
  • Adayların sabıka veya arşiv kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı (Sabıka veya arşiv kaydı bulunan adaylar mahkeme kararlarını değerlendirilmek üzere Diyanet başkanlığına faks yolu ile iletebilirler.)

Başvuruda bulunacak adayların e-Devlet üzerinden aldıkları belgeler geçerli olacaktır. Eksik veya hatalı belge söz konusu olduğu takdirde adayların başvuruları değerlendirilmeyecek. Askerlik görevinde veya yurtdışında olup da başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını üçüncü şahıslar yapabilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmadan müftülüğe müracaat eden adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Adayların belirtilen tarihler içerisinde bütün başvuru koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Sınav sonuçları ise yine Diyanet İşleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?