O üniversite Açıkladı! Covid-19’a Karşı İmmun Plazma Tedavisi Başladı…

O ünivetsite Açıkladı! Covid-19’a Karşı İmmun Plazma Tedavisi Başladı…

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, hastanelerinde bütün dünyanın kullandığı ve Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan “immun plazma” tedavisinin corona virüse (Covid-19) karşı uygulamaya başladıklarını açıkladı.

Prof. Dr. Hotar’ın yaptığı açıklamaya göre, en etkili yöntem olarak nitelendirilen “immun plazma” tedavisinin Sağlık Bakanlığı’nın onaylamasıyla uygulamaya başladıklarını kaydetti.

HASTANEMİZİN TÜM İMKANLARINI KULLANIYORUZ

Corona virüs (Covid-19) sebebiyle uygulanan tedavi sonucunda iyileşip taburcu olan ve sonra yapılan testleri negatif çıkan hastadan alınarak üretilen immun plazmayı yoğun bakımda bulunan bir hastaya aktardıklarını söyleyen Prof. Dr. Hotar, şu sözleri dile getirdi: “Henüz kesin bir tedavisi veya aşısı bulunmayan Kovid-19’a karşı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve yoğun bakımda ağırlaşan hastaların tedavisi için umut ışığı olan bu tedavinin hastalarımıza şifa olmasını diliyorum. Hastanemizin tüm imkanlarını bu salgın ile mücadelede kullanıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla, devletimizin ve milletimizin dayanışmasıyla, el birliği ile bu salgının üstesinden geleceğiz.

” İŞ AKIŞI SİSTEMİ

Yapılan açıklamada, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı hastanede, gerekli görülmesiyle corona virüs (Covid-19) bağışıklığı geliştirmiş taburcu olan hastalara ulaşmak üzere gönüllü bağışçı havuzunun oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapıldığını aktardı. Buna ek olarak da bağışçılardan immun plazma bağışlarının kabul edilmesi ve gerekli görülen hastaya aktarılmasını kolaylaştıran “iş akışı” sisteminin devreye sokulduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?