Milyonları ilgilendiriyor: KPSS ertelenecek mi?

Yüz yüze yapılan eğitime coronavirüs sebebiyle ara verildi. Son olarak YÖK Başkanı Saraç, YKS sınavının 26 – 26 Temmuz’da yapılacağını açıkladı. Aynı tarih üzerinde KPSS sınavının olması, öğrencileri ve sınava girecekleri tedirgin etti.

KPSS ERTELENECEK Mİ?

Tarihi değiştirilen YKS sınavı sonrasında, KPSS sınavının da tarihinin değiştirilmesi gündemde. ÖSYM Başkanı’ndan konuyla milyonları rahatlatan açıklama geldi. Başkan Halis Akgün,” YKS tarihlerinin ertelenmesiyle değişen, güncel sınav takvimimizi adaylarımızla ve kamuoyuyla paylaşacağız” diyerek, sınavın ertelenebileceğinin sinyalini verdi.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Var olan ÖSYM sınav takvimine göre 25 Temmuz tarihinde KPSS Lisans Sınavı, 26 Temmuz tarihinde de KPSS Alan Bilgisi sınavı yapılacaktı. Tarihlerin birbiriyle çakışması sonucunda Başkan Akgün, yeni sınav takviminin düzenleyip, kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Ertelenen YKS sınavı sonrasında, gözler KPSS sınavı için gelecek olan açıklamaya çevrildi. Memur olmak isteyenlerin girdiği KPSS sınavı için başvurular yaklaşıyor. KPSS Ön Lisansa 18 Ekim 2020, KPSS Ortaöğretime 21 Ağustos, KPSS Lisansa 5 – 25 Mayıs 2020 tarihleri arasında başvurulabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?