Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan EBA TV’de yayınlanan görüntülerin ardından önemli açıklamalar…

Uzaktan eğitim kapsamında  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TRT bünyesinde EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise kanalları kuruldu.

MEB BAKANI SELÇUK AÇIKLAMA YAPTI

Binlerce kişi yayınlanan görüntülere tepki gösterirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yayınlanan görüntülerle ilgili olarak açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, “Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık.

Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?