Marketler hakkında flaş karar! Saat 21.00’den sonra hangi marketlerin açık kalabileceği açıklandı

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı koronavirüs önlemleri hakkında 81 ile genelge gönderildi. Bu doğrultuda marketler, bakkallar ve süpermarketler sadece sabah 9.00 akşam 21.00 saatleri arasında açık kalmaya başladı. Yapılan değişiklikten sonra saat 21.00’den sonra hangi marketler açık kalabilecek?

İSTASYONLARDAKİ MARKETLER GENELGE DIŞINDA KALDI!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Genel Başkanı Fesih Aktaş yaptığı açıklamada, akaryakıt istasyonlarındaki marketlerin gönderilen genelge dışında tutulduğunu belirterek alınan tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizdi. EPGİS Genel Başkanı Fesih Aktaş, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik’le bir görüşme yaptı ve bu görüşmede istasyonda bulunan marketlerin saat 21.00’den sonra kapatılma zorunluluğunun alınan tedbirler çerçevesinde kapsamdan çıkarıldığı kararına varıldı.

ALINAN TEDBİRLER!

İstasyonlarda bulunan marketlerin uyması gereken önlemler ise şöyle:

1) İçeride belli sayıda müşterinin bulunması için gerekli önlemler alınacak.

2) Eğer market içerisinde bulunması gereken müşteri sayısı limiti aşılıyorsa içeriden müşteri çıkmadığı sürece içeriye müşteriye alınmayacak. 3)İçeriye girmeyi bekleyen müşterilerin arasında en az 1 metrelik bir mesafe olması gerektiğini belirtecek ve bunu açık bir şekilde yapacak afiş asılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?