Fransa’dan geldiğini gizleyen bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti!

Fransa’dan geldiğini gizleyen bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti!

Fransa’dan gelen bir Türk vatandaşı Koronavirüs yüzünden hayatını kaybetti.

Fransa’dan geldiğini saklayan 62 yaşındaki adam, İstanbul’dan Trabzon’a giderek cenaze namazına katıldığı ve 2 kişiye de virüs bulaştırdığı belirlendi. Korona virüsü yüzünden öldüğü anlaşılan adamın temas ettiği 70 kişinin karantina altına alındığı öğrenildi.

Fransa’dan geldiğini saklayan bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti!
Kendisini karantinaya almayan, hastalandığında Fransa’dan geldiğini sağlık ekibinden gizleyen 62 yaşındaki E.Y., 9 Mart’ta İstanbul’a geldi.

İstanbul’dan Trabzon’a geçen E.Y., bir cenazeye katıldı.

E.Y., 2 gün geçtikten sonra 11 Mart’ta yüksek ateş şikayetiyle Of Devlet Hastanesi Dahiliye Polikliniği’ne başvurdu.

TESTİ NEGATİF ÇIKTI

E.Y. burada da bir ihmale imza atarak doktorlara yurt dışından geldiğini söylemedi. Buna rağmen doktorlar kendisine koronavirüs testi yaptı, ancak sonuç negatif çıktı. İlaç verilerek evine gönderilen E.Y.’nin ateşi düşmeyince 12 Mart’ta yeniden hastaneye götürüldü. Burada bir kez daha test yapıldı. Ancak sonuç yine negatif çıktı.

İLK İKİ TEST NEGATİF ÜÇÜNCÜ TEST POZİTİF

16 Mart’ta yüksek ateşten dolayı Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen E.Y.’ye bir korona testi de burada yapıldı, sonuç pozitif çıktı. İlk değerlendirmelerde kuluçka döneminde olduğu için testlerin ‘negatif’ sonuç verebileceği öngörüldü. E.Y. karantinaya alınarak tedavisine başlandı. Ancak E.Y. 20 Mart günü yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. E.Y. Cumapazarı Mahallesi’nde sadece yakınlarının katıldığı bir törenle sessiz sedasız toprağa verildi.

DOKTORLAR KARANTİNADA

E.Y’de virüs tespit edilmesinin ardından, temasta bulunduğu akraba ve yakın çevresi mercek altına alındı. E.Y.’nin Araklı’daki iki akrabasının koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hem bu 2 kişi hem de görev yaptıkları kamu kurumundaki tüm personel karantinaya alındı. E.Y. ile temasta bulunan tüm yakın çevresi ile yüksek ateş şikayetiyle gittiği dahiliye bölümündeki tüm sağlık personeli de olası virüs tehlikesine karşı 14 günlük karantina sürecine alındı. E.Y. yüzünden karantinaya alınanların sayı 70’i aştığı belirtiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?