Bilim Kurulu TFF’yi 5 Önemli Konuda Uyardı!

Cuma günü gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyon ve Süper Lig kulüplerinin de katılımıyla düzenlenen toplantı sonrasında önemli uyarılarda bulunuldu. Yapılan uyarılarda futbol gibi temaslı müsabakalarda sosyal mesafeyi korumanın imkânsız olduğu ifade edildi.

ÖNEMLİ UYARILARDA BULUNULDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun gerçekleştirmiş olduğu toplantıya TFF ve Süper Lig kulüplerinin yetkilileri de katıldı. Düzenlenen toplantı sonrasında önemli uyarılarda bulunulurken, futbolun hemen hemen her alanında temas olduğunu ve buda sosyal mesafe kuralını sıkıntıya sokacağını ifade etti.

YAPILAN UYARILAR

Milyonların beklediği liglerle ilgili, Bilim Kurulu'nun yapmış olduğu açıklama şu şekilde: 1- Sosyal mesafe günlük yaşamda bir buçuk metre civarı ancak futbol gibi temaslı müsabakalarda bu mesafeye hassasiyet göstermek imkânsız. 2- Bazı oyuncuların bir karşılaşmada ortalama 8 kez yere tükürdüğü öngörüsü var. Top 90 dakikanın büyük bölümünde zemine temas ediyor ve taç atışları elle kullanılıyor. 3- Savunma ve hücum oyuncuları arasındaki temaslar vücut vücuda. Çoğu zaman elle rakibin yüzüne temas oluyor. 4- Kaleci topa eliyle müdahale ediyor. Kaleci eldiveni olası bir virüsün muhafaza edilmesi açısından çok uygun bir zemin. 5- Soyunma odalarında da temas çok fazla. Malzemeciler herkesle ilgileniyor. Kulüp doktorları da olası sakatlıklarda fiziksel temasta bulunmak zorunda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?