Bakan Soylu’dan sokağa çıkma yasağı hakkında son dakika açıklaması!

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir yayında, sokağa çıkma yasağıyla ilgili, “Vatandaşlarımız kendi OHAL’ini ilan ederse, bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir” açıklamasını yaptı.

OHAL İLAN EDİLECEK Mİ?

Katıldığı televizyon programında, en çok merak edilen sorulara cevap veren Bakan Soylu, OHAL ve sokağa çıkma yasağı konularına da değindi. Herkesin kendine OHAL’ini ilan etmesi gerektiğini bir kez daha vurgulayan Bakan Soylu, “Elimizde sokağa çıkma yasağından önce alınabilecek tedbirler var. Herkes kendi olağanüstü sürecini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya gerek olmayacak. Süreç hızlı yayılır başka bir noktaya giderse farklı tedbirler almak gündemdedir” dedi.

13 MİLYON VATANDAŞIMIZA MESAJ GÖNDERDİK

Bakan Soylu, gerekli olmadığı sürece kimsenin sokağa çıkmaması gerektiğini söyledi. İçişleri Bakanlığı olarak vatandaşlara mesaj gönderdiklerini, “13 milyon vatandaşımıza mesaj gönderdik. Evde kalmalarının sağlıkları açısından daha iyi olduğun ifade eden mesaj gönderdik” şeklinde ifade etti.

410 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Vatandaşların büyük bir kısmı gündemi sosyal medya üzerinden takip ediyor. Bakan Soylu, sosyal medyada asılsız paylaşımlar yapanlarla ilgili soruşturulma açılacağını söyleyerek, bugüne kadar açılan soruşturma sayısını açıkladı. Sosyal medyada halkı galeyana getiren 748 hesap olduğunu, bunların 65’inin terör örgütleriyle bağlantısı olduğunu tespit ettiklerin kaydetti. Toplam da 410 kişinin gözaltına aldığını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?