4/B Sözleşmeli Personel Brüt ve Net Maaş 2020 Ocak

2020 Yılı Polis, Öğretmen, İmam, Hemşire ve Diğer Memurların Maaşları Ne Kadar?
Memurlar – Memurlar ve memur emeklileri ile ilgili olarak yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinin sonucuna göre 2020 ve 2021 yılı ile ilgili olarak hakem heyeti tarafından belirlenen zam oranlarına göre enflasyon farkıyla birlikte 2020 Ocak Ayı memur ve emekli maaş durumları belli oldu.

Memurlar ve memur emeklileri ile ilgili olarak yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinin sonucuna göre 2020 ve 2021 yılı ile ilgili olarak hakem heyeti tarafından belirlenen zam oranlarına göre enflasyon farkıyla birlikte 2020 Ocak Ayı memur ve emekli maaş durumları belli oldu.
Ekonomik gidişat ve enflasyon verileri ışığında 2020 Ocak ayında memur maaş zammı ne kadar olacak sorusu kamu görevlilerinin kafasında soru işareti olarak yer almaya devam ediyordu. Toplu sözleşme ile kesinleşen rakamın yanı sıra enflasyon farkı ile maaşlara yansıyacak oran memurun bir nebze nefes almasını sağlayacak.

Hükumet ve memur sendikaları arasında 5 milyon memur ve memur emeklisinin 2020-2021 için mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmamıştı ve durum hakem heyetine kalmıştı. Bu durum memurlar, memur emeklileri ve sendikalar tarafından her ne kadar kabul görmese de resmi rakamlar doğrultusunda şimdilik hesaplama yapılacak oranlar olarak kayıtlara geçti. Hakem Kurulu maaşlara 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılmasına karar verdi.

 

4/B Sözleşmeli Personel Brüt ve Net Maaş Hasaplama için tıklayın

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?