mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

TÜRK AKIMI PROJESİNDE VANA 2019’DA AÇILACAKTür Akımının en önemli bölümlerinden biri olan deniz bölümü tamamlandı. Avrupa’nın enerji kaynağı olacak olan projede vananın 2019 yılı içinde açılması planlanılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rus gazını Avrupa'ya taşıyacak hattın deniz bölümünün tamamlanması ve Kıyıköy'deki tesislere ulaşması nedeniyle düzenlenen "TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni"ne katıldı.

“RUSYA İLE İLİŞKİLERİMİZİ DİĞER ÜLKELERİN DAYATMALARINA GÖRE BELİRLEMEDİK”

Erdoğan, Rusya ile ilişkilerde tarihi bir ivme yakaladıklarını belirterek "İki ülke arasındaki ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini” söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Türk Akımı doğalgaz hattının Karadeniz'in dibinden gelerek ülkemize ulaşmasının sevincini yaşıyoruz. Bu tarihi projenin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. TürkAkım Rus dostlarımızla beraber emek harcadığımız tarihi nitelikte bir projedir. 3 bölümden oluşan TürkAkım projesi 2019'da yapılacak testlerin ardından faaliyete geçmeye hazır olacak. Kıyıköy'deki alım terminalinin inşaatı hızla devam ediyor. Buradan gelecek gazın en az yarısını Avrupa'ya aktarmayı planlıyoruz. Türkiye transit risklere maruz kalmadan hem kendisinin hem de Avrupa ülkelerinin doğalgaz taleplerini karşılayabilecek.

lkelerin kendi şartları doğrultusunda doğalgazı nereden ve nasıl temin edeceklerine saygı duymalı. Bizim için Rusya uzun vadeli işbirliği yapabileceğimiz güvenilir bir dost ve doğalgaz tedarikçisidir. Rusya ile ilişkilerimizi hiçbir zaman diğer ülkelerin dayatmalarına göre belirlemedik.” dedi.

HEDEF 100 MİLYAR DOLAR

Rusya lideri Putin de 100 milyar dolarlık hedefe destek vererek, "Sayın Erdoğan 100 milyar dolar ticaret hacminden bahsetti. Biz bu sene Çin ile ulaşacağız. Türkiye ile neden olmasın? Buna da imza atacağız. Bu tören Rusya-Türkiye arasındaki iş birliğinin seviyesini gösteriyor. Projeye adı veren Sayın Erdoğan'dır, Türk Akım ismini vermiştir"dedi.

 

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.comFacebook'ta Paylaş