mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

SAĞLIKTA YENİ HEDEF VATANDAŞIN HARCAMALARINI AZALTMAKSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlıkta ki yeni hedeflerinin sağlık hizmeti alırken vatandaşımızın cebinden çıkan harcamaları daha da aşağıya çekmek olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2019 yılı bütçe sunumunda Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı, bağlı ve ilgili kuruluşları tarafından gerçekleştirilen icraatlar ile 2018 yılına ait hizmetleri hakkında bilgi verdi.

SAĞLIK HİZMETİNE ERİŞEMEYEN VATANDAŞ KALMADI

Türkiye'nin bir taraftan artan nüfusu ile dinamik bir yapı gösterdiğini diğer taraftan yaşam süresinin uzamasıyla daha fazla yaşlı nüfusa sahip olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca, sağlık hizmetine erişemeyen Türkiye'de vatandaşın kalmadığı ayrıca ülkemizde yapılan yenilik ve uygulamaların da tüm ülkeler tarafından ilgiyle izlendiği belirtti.

Türkiye’de 894 hastane, 7 bin 950 aile sağlığı merkezi, 2 bin 700'e yakın 112 acil sağlık istasyonu ve 171 Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ile hastalara hizmet verildiğini 100 bin kişiye 186 hekim düştüğünü hastalara hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunduklarını söyledi.

Anne ölüm oranının yüz bin canlı doğumda 64'ten 14,6'ya, bebek ölüm hızı bin canlı doğumda 31,5 ten 6,8'e düştüğünü, doğumda beklenen yaşam süresinin ise 72,5'ten 78'e çıktığı ve dünyada çocuk ölüm hızını en hızlı düşüren üçüncü ülke durumunda olduğumuzu açıkladı.

VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKAN HARCAMALAR AZALACAK

Sağlık Bakanı Koca, “sağlık hizmetlerinden alınan farkın azaltılması veya kaldırılması yönünde yapacağımız uygulamalar neticesinde sağlık hizmeti alırken vatandaşımızın cebinden çıkan harcamaları daha da aşağıya çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.comFacebook'ta Paylaş