mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

SAĞLIKTA ŞİDDETİN ÖNLEMESİ İÇİN YENİ BİR EYLEM PLANI HAZIRLANACAKSağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik bir eylem planı hazırladıklarını ancak şiddetin önlenmesi konusunda yalnızca kamu çalışanları için değil genele dair düzenlemeler yapılması gerektiğini” belirtti.

Sağlıkta şiddetin arttığı ve günde 10-11 fiziki, bunun üç katı kadar da sözel şiddet olayının görüldüğü günlerin yaşandığını ve bu nedenle sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik bir eylem planı hazırladıklarını ifade eden Bakan Koca,” Fiziki ortamların düzeltilmesi, çalışanların hasta yüklerinin azaltılması, malpraktis ve tazminat gibi konuların da dahil olduğu birçok tedbirin gündeme alındığını ifade eden Koca, şiddetin önlenmesi konusunda yalnızca kamu çalışanları için değil genele dair düzenlemeler yapılması gerekmektedir” dedi.

Bakanlığa gelir gelmez, çalışanlarımızı memnun etmek üzere Meclis kapanmadan, sağlık çalışanlarıyla ilgili emeklilik ve yıpranma payını çıkardıklarını belirten Bakan Koca”Emeklilikle ilgili uzman hekimlere 2 bin, pratisyen hekimlere bin 500 lira ilave düzenleme yaptık. Yıpranma payı ise 60 gün kanunda geçmiş oldu. Yani ortalama 30 yıl çalıştığınızı düşünün, 5 yıl daha fazla çalışmış ve erken dönemde emekli olabilirliğin yasalaştığı bir durumdan bahsediyoruz. Yıpranma payı, tüm sağlık çalışanları için gelen bir düzenleme. Çalışan memnun edilmeden hasta memnuniyeti sağlanmaz” dedi.

Bütün Raporlar Dijital Ortama Taşınacak

Sağlık alanında daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek için dijitalleşmenin önemine değinen Bakan Koca, “Önümü deki süreç için kağıdı devre dışı bırakan, reçeteyi devre dışı bırakan, tamamen dijital ortamda bütün raporlamaların dahi yer aldığı bir dijitalleşmeden bahsediyoruz” açıklamalarında bulundu.

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.comFacebook'ta Paylaş