mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

ANTALYA’DA 7 AVRASYA YOĞUN BAKIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ5. Ulusal Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım (TDCY) Kongresi çerçevesinde düzenlenen 7. Avrasya Yoğun Bakım Toplantısı Antalya’da düzenlendi.

Antalya’da düzenlenen toplantıda 34 oturum, 47 sözel bildiri, 90 poster ve 83 konuşmacı yer aldı.

1995 yılında ilk kez yoğun bakımda çalışmaya başladığını ve o yıllarda böyle bir bilim dalının olacağını hayal bile edemediğini belirten TDCY Derneği Kurucularından Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, ”Şu an burada olan arkadaşlarımızla, birbirimizden habersiz birer yıl arayla yoğun bakım konusunda çalışmaya başladık. 2000’li yılların başında 4 kişi bir araya geldiğimizde dernek kurmaya karar verdik. 5 kişi olduğumuzda sempozyum düzenledik. Bugün yüzlerle ifade edebileceğimiz katılımcı sayılarına ulaştık” dedi.

Önceleri gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülen bu hizmetin günümüzde bir bilim dalı olarak kabul edildiğinin altını çizen Güven, “O yıllarda çok az yerde yoğun bakımı olan bir ülkeydik. Bugün 20 bine yakın modern yoğun bakım ünitesine sahip bir ülkeyiz” dedi.

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.comFacebook'ta Paylaş