mutemet


Facebook'ta Paylaş

mutemet
Maaş Programları Giriş
X

Kullanici Adi
Şifre
Hesaplama sonucunu görebilmek için maaş robotunu Facebookta paylaşmalısınız.!
X
Facebook'ta Paylaş

Bu maaş hesaplama robotunu Facebookta paylaşarak arkadaşlarınızında bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Paylaşmadan sınırsız kullanmak istiyorsanız Sosyal Sorumluluk Üyeliği sistemine geçiş yapmalısınız.

2019’DA 20 BİN ÖĞRETMEN ALINACAKMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atamalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 2019 yılında 20 bin öğretmen alınacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atamalarla ilgili olarak yöneltilen sorulara cevap verdi. Bakan Selçuk, “Bakanlığın öğretmen ihtiyacının 97 bin 31 olduğunu açıkladı. Atanmayı bekleyen öğretmen sayısının ise 382 bin 595 olduğunu, 2019 yılında ise 20 bin öğretmen alınacağını” belirtti.

Bakan Selçuk, “Başvuru yapanların KPSS puanları esas alınarak alanlar bazında kontenjanların üç katı aday sözlü sınava çağrıldığını ve atamalar sözlü sınav puan üstünlüğüne göre yapılmaktadır" bilgisini paylaştı.

KONTENJANDA ÖNCELİK İSTİHDAMDA GÜÇLÜK ÇEKİLEN YERLER

Kontenjanların öncelikle öğretmen istihdamında güçlük çekilen yerler olmak üzere, ihtiyaç olan alanlarda doluluk oranları dikkate alınarak belirlendiğini vurgulayan Bakan Selçuk, “bakanlık verilerine göre de öğretmen ihtiyacının Ekim 2018 sonu itibarıyla 97 bin 31 olduğunu ve 59 bin sözleşmeli öğretmenin görev yaptığını” belirtti.

Bakan Selçuk alanlar bazında kontenjan belirlemeleri eğitim kurumlarının 2018-2019 eğitim öğretim yılı norm kadro güncelleme çalışmalarının tamamlanmasından sonra belirleneceğini de ifade etti.

mutemet

Hata ve Sorun bildirmek için bize mail atınız.
memurmaasmutemeti@gmail.comFacebook'ta Paylaş